Přípravné utkání s Pardubicemi rozhodlo 10 minut ve druhé třetině

Date of publication Author Eva Moravčíková, Jiří Beníšek

Po návratu ze švýcarského tréninkového kempu se Bílí Tygři představili domácím fanouškům. Ve Svijanské aréně přivítali hráče Pardubic, které v nadcházející sezóně povede zkušený trenér František Výborný. Domácí tým s Hniličkou v brance začal lépe, ujal se vedení brankou Nováka, ale člen pardubického útoku mladíků Petr Koukal v závěru třetiny vyrovnal. Druhé dějství ale patřilo jednoznačně Bílým Tygrům, kteří v rozmezí 10 minut vstřelili tři branky a rozhodli tak o osudu utkání. Hosté z Pardubic v závěrečné třetině již jen korigovali.

přát., pátek 20. srpna 2004
4:2
(1:1, 3:0, 0:1)

Branky: 14. Novák (Procházka, Plodek), 23. Klimenta (Vampola, Holub), 27. Vampola (Klimenta), 32. Plodek (Novák). - 18. Koukal, 44. Blažek (Sýkora). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:cca 250.

Hnilička (41. Falta) - Ovčačík, Jiruš, Krstev, Duben, Moravec, Hanzlík, Holub, Jareš - Čermák, Rataj, Tomajko - Novák, Plodek, Procházka - Vaic, Podkonický, Rozsíval - Klimenta, Vampola, Víšek. Trenér Josef Paleček.

HC Dynamo Pardubice

Kameš (Koutský) - Sýkora M., Mudroch, Linhart, Čáslava, Vágner, Pácal, Havíř, Snopek - Tvrdík, Blažek, Lubina - Razingar, Mikeska, Pištěk - Kolář, Koukal, Průcha - Sýkora P., Rolínek, Vyhlídal. Trenér František Výborný.

První třetina utkání nenabídla mnoho brankových příležitostí ani pohledných akcí, přesto ve 14. minutě využili domácí jednu z mála šancí a zásluhou Václava Nováka se ujali vedení 1:0. Odpověď Pardubických na sebe nenechala dlouho čekat a o čtyři minuty později vyrovnal skóre šťastnou trefou na 1:1 Petr Koukal.

Do druhé třetiny vstoupili Tygři s větším nasazením, což se pozitivně projevilo na kvalitě jejich hry. Již ve 3. minutě se Liberečtí zásluhou Klimenty dostali opět do vedení a zvýšili tak na 2:1. Pardubičtí však nadále pokračovali v nedůrazné obraně a nepříliš nápaditém útoku,naopak při dalším střídání čtvrté útočné řady po učebnicové nahrávce Klimenty skóroval z nájezdu Petr Vampola. Ve 32. minutě zasadil hráčům z města perníku, opět po samostatném nájezdu, další ránu Jan Plodek. Do konce 2. třetiny se již i přes několik pěkných momentů stav 3:1 nezměnil.

Nástup do poslední části zápasu zvládli lépe hráči z Pardubic a ve 44. minutě využil přihrávku Petra Sýkory Blažek. Tygři si však již nenechali vzít dvoubrankový náskok, nepustili soupeře do výraznější šance a dotáhli utkání do vítězného konce. Liberečtí se tak mohou těšit z výhry nad vítězem základní části minulého ročníku Tipsport extraligy 4:2.