Příprava s Boleslaví ukončena pro inzultaci rozhodčího!!!

Date of publication Author Jan Švanda

Poslední domácí přípravné utkání s prvoligovým týmem z Mladé Boleslavi skončil skandálem. Po brankové přestřelce v první třetině se Tygři ve druhé části hry snažili o vyrovnání. Jejich počínání ale překazil incident z 36.minuty. Zápas byl předčasně ukončen po napadení hlavního rozhodčího Michala Hrubého exlibereckým útočníkem <b>Mojmírem Musilem</b>.

přát., pátek 26. srpna 2005
3:4
(3:4, 0:0 – nedohráno)

Branky: 7.Jech (Vampola, Víšek), 9.S.Procházka (Richter, Vampola), 15.Klimenta (S.Procházka) - 2.Nouza (Kubinčák), 13.Kadlec (Nedorost), 14.Zadina (Metlička), 17.Zadina (Klimeš, Musil). Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Kájínek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400.

Falta - Moravec, Jiruš, Derner, Nikolov, Krstev, Richter, Hanzlík, Holub - Plodek, Rataj, Tomajko - Klimenta, Šachl, S.Procházka - Vaic, Podkonický, Novák - Víšek, Vampola, Jech.<br> <b>Trenéři:</b> Josef Paleček, Karel Dvorák, Miroslav Kapoun

BK Mladá Boleslav

Přikryl - Jelínek, Toužimský, Staněk, Morava, Klimeš, Štrach, Braniš - I.Kratěna, Kubinčák, Nouza - Jaroš, Kadlec, Nedorost - Metlička, Musil, Zadina - L.Krupka, M.Krupka.<br> <b>Trenéři:</b> Jiří Látal, Petr Haken

Kdo z diváků čekal převahu domácích, musel být zklamán. Papírové předpoklady vzaly za své hned v úvodu utkání. Už ve 46.sekundě vyslal varování prudkou střelou hostující Musil. Falta jeho pokus ještě kryl, ale o minutu později již lovil puk ze své sítě. Kubinčák v pádu našel přesnou přihrávkou před brankou volného Tomáše Nouzu a ten otevřel skóre. Ve 4.minutě se poprvé otevřely vrátka na trestné lavici. To když rozhodčí Hrubý poslal za „katr“ Jana Tomajka za faul na Musila. V přesilové hře provětral Faltu střelou od modré Štrach, následná dorážka Jaroše byla zblokována. Tygři se osmělovali pomalu, ale první vážnější akce skončila brankou. Vampola našel v 7.minutě Ctibora Jecha a jeho bekhendový pokus skončil k překvapení všech za zády Přikryla. O minutu později byl vyloučen hostující Metlička za nedovolené bránění. Tygři uzamkli hosty v jejich obranném pásmu, střelu Richtera stačil ještě Přikryl vyrazit, na dorážku Stanislava Procházky však byl již krátký. Zdálo se, že domácí již mají zápas ve svých rukou a diváci očekávali další branky v síti Mladé Boleslavi. Jenže ve 13.minutě chybovala domácí obrana, David Nedorost předal Jiřímu Kadlecovi a boleslavský kapitán pohodlně vyrovnal. Krátce nato střílel Hanzlík z těžké pozice na útočné modré jen do protihráče. V následném rychlém brejku našel Metlička skvělou přihrávkou najetého Marka Zadinu, který tváří v tvář proti Faltovi nezaváhal a poslal hosty dokonce do vedení. Gólová přestřelka pokračovala i nadále. Za další minutu vybojoval v útočném pásmu Procházka puk, rychle přihrál Tomáši Klimentovi, který pohotově vyrovnal. Vzápětí hosté opět trestali Tygry za jejich nedisciplinovanost v obraně. Musil, Klimeš a Marek Zadina uháněli sami na osamoceného obránce Holuba. Chytrou kombinací si vyměnili puk a posledně jmenovaný zakončoval do poloodkryté liberecké svatyně.

O přestávce zamíchal hostující trenér Látal sestavou a do hry poslal i čtvrtý útok. Domácí začali aktivněji, když se dvakrát během krátké doby pokoušel o vyrovnání střelami od modré Angel Nikolov. Ve 24.minutě našel Kadlec před brankou Davida Nedorosta, ale Falta byl pozorný. Poté hráli Tygři krátkou přesilovku, během které se dostal do dobré šance obránce Richter. Po uvolnění Václava Nováka však střílel z prostoru mezi kruhy do připraveného hostujícího gólmana. Následně zkoušel dvakrát po sobě štěstí Tomajko, ale ani on neuspěl. Další velkou možnost na vyrovnání měli domácí na konci 29.minuty, kdy hráli 15 sekund v dvojnásobné početní výhodě. Přesilovka se jim ale příliš nepovedla. Pak se na ledě začalo trochu jiskřit. Nejprve Morava atakoval vysokou holí Klimentu a vyfasoval za to dvě minuty. Před rozehráním však zbytečně oplácel seknutím hokejkou Vaic a i on se poroučel. Na začátku 36.minuty našel na levé straně Procházka Nikolova, ten ale přestřelil a následně Novák z otočky nedal. Nikoho z diváků v té chvíli ale nenapadlo, že šlo o poslední nebezpečnou akci zápasu.

V době, kdy se odvíjela hra ve středním pásmu došlo ke kontaktu hlavního rozhodčího s útočníkem hostů Mojmírem Musilem. Rozhodčí Hrubý zůstal ležet na ledě, musel být ošetřen a poté odkulhal do kabiny. Po krátkém rozhovoru čárových rozhodčích s kapitány oznámil jeden z arbitrů ukončení utkání v čase 35:42. Předčasný konec zápasu těžce nesli především šokovaní diváci, kteří na toto rozhodnutí reagovali pískotem.