Premiéra nového kouče Pešána měla hořkou příchuť

Date of publication Author Michal Miškovský, Tomáš Pavlíček

Ml. Boleslav/Liberec - Bílým Tygrům se nepodařilo získat body ani pod novým vedením. Nad jejich síly byl tentokrát dvanáctý tým extraligové tabulky BK Mladá Boleslav, která zápas otočila dvěma brankami v prostředním dějství. Úvodní gól duelu vstřelil <b>Pavel Kašpařík</b>, ovšem další trefu Tygři již nepřidali, a tak Středočeši uhájili svůj hubený náskok až do konce.

18. kolo, čtvrtek 23. října 2008
2:1
(0:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Benda (Čech, Tomas), 40. Benda (Tomas, Schnabel) - 11. Kašpařík (Vantuch). Rozhodčí: Šindler - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:0. Diváci: 3920. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

BK Mladá Boleslav

Chábera - Marušák, Kočí, Brňák, Schnabel, Holub, Jindra, Mocek, Bauer - Gajovský, Král, Handlovský - Benda, Čech, Tomas - Barinka, Rod, Boháč - Sýkora, Nouza, Eiselt

Hnilička – Moravec, Jiruš, Modrý, Zíb, Derner, Hunkes, Kajínek – Šimánek, Kašpařík, Pletka - Podkonický, Nedvěd, Pabiška – Klimenta, Plodek, Dušek – Vantuch, Blatný, Šachl – Hruška

Oba týmy vstoupily do zápasu ve velkém tempu a první hrozbu pro soupeřova gólmana připravil v přesilovce v páté minutě domácí Brňák, který vyzkoušel Hniličku střelou z hranice pravého kruhu. O minutu později se zase dostal ke střele po chybě zadáků Liberce Nouza, ale jeho pohotová střela nevyvedla hostujícího brankáře z míry. Bílí Tygři kontrovali ve stejné minutě střelou Nedvěda, která však minula bránu.

Úvodní gól přišel o pět minut později, a to jako blesk z čistého nebe. Schnabel zbytečně zkoušel kličku za vlastní bránou, k puku se dostal Vantuch a před bránu přihrál Pavlu Kašpaříkovi, který pohodlně otevřel skóre. Odpovědět mohl ve 13. minutě Barinka, ale v tísni netrefil odkrytou část brány. V dalším pokračování první třetiny si Boleslavští vyzkoušeli několikrát přesilovku, téměř minutu hráli i ve velmi výhodné početní převaze čtyř proti třem, ale i přes vytvořený tlak se jim střelecky nedařilo. Naopak moc nechybělo a mohli inkasovat podruhé. To když se v oslabení hosté dostali k přečíslení 2 na 1, ale připravený Chábera si na brankové čáře se střelou poradil.

Druhá třetina odstartovala vyloučením Jindry a v následné přesilovce se do slibné šance doslal Pabiška, ale těsně minul. Obě mužstva poté bojovala o každý metr ledu, tím pádem trpěli diváci a zajímavější okamžiky neviděli až od 29. minuty, kdy domácí vyrovnali. Tomas v souboji s dvěma protihráči vybojoval kotouč pro Čecha, který u pravé Hniličkovy tyče nestřílel, zkušeně přihrál lépe postavenému Janu Bendovi, který už zakončoval do prázdné brány.

Liberečtí po inkasovaném gólu přidali a v následných minutách se dostali do několika zajímavých příležitosti. Dušek v polovině druhé třetiny nadvakrát ztroskotal na výborně chytajícím Cháberovi, Šachl v ideální pozici za boleslavskou obranou neuspěl a o chvíli později Nedvěd z pravé strany orazítkoval horní tyčku. Menší liberecký útlum přišel od 34. minuty, kdy se nechal vyloučit Derner, domácí si zahráli přesilovku a i po jejím vypršení byli o něco aktivnější. Z převahy poté vytěžili 13 vteřin před druhou pauzou i vedoucí branku. Trefu Romana Tomase, který elegantně objel Hniličku a nadvakrát doklepl puk za brankovou čáru, sice ještě musel potvrdit videorozhodčí, ale na vedení Boleslavských 2:1 to nic nezměnilo.

V úvodu třetí dvacetiminutovky si hosté zahráli dvě přesilovky, tu první část i 4 na 3. Chábera se hodně zapotil a práci měl i při zkrácené početní výhodě svěho týmu, když z mezikruží nebezpečně pálil Zíb, ale těsně přestřelil. Průběžný stav nutil hosty k velké aktivitě, kterou se také prezentovali. Boleslavští měli velké štěstí především v 54. minutě, kdy Chábera při závaru před svou brankou nevěděl, kde je puk, ale Liberečtí nebyli dostatečně důrazní v zakončení. V poslední minutě při power-play střílel tvrdě Zíb, ale Chábera i tuto střelu nepustil za svá záda a vychytal tak svým spoluhráčům důležité tři body.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni domácí Tomas a liberecký Modrý.