Před kamerami Vítkovice opět prohrály

Date of publication Author Jan Mráček

Stejně jako v loňském ročníku, tak i v tom letošním, si Bílí Tygři před kamerami poradili se soupeřem z Vítkovic. Utkání nebylo jednoznačné - domácí dokonce v osmé minutě prohrávali, ale svou bojovností a chutí do hry soupeře udolali. Nejlepším hráčem zápasu diváci zvolili <b>Igora Rataje</b>, kterému právem toto ocenění náleží.

11. kolo, sobota 09. října 2004
3:1
(2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 10. Duben (Čermák), 19. Rozsíval (Vaic, Vampola), 29. Rataj (Nedorost) - 8. Černošek. Rozhodčí: Homola -Lederer, Gebauer
Vyloučení: 7:8, navíc Hnilička 5 min. a do konce utkání, Jiří Hanzlík do konce utkání - Varaďa 5 min. a do konce utkání, Hubáček, Šimíček oba 10 min.
Využití: 0:0.
Diváci: 4300.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Holub, M. Duben, J. Moravec, Jiří Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Vampola, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Nedorost.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kubina, Philipp, Černošek, S. Hudec, Pavel Kumstát, Malík, Rimmel, D. Seman - Varaďa, Burger, D. Moravec - I. Padělek, Šimíček, Hubáček - Irgl, J. Štefanka, M. Tomášek - Köhler, Turek, Hulva.

První třetina nepřinesla zaplněným tribunám Svijanské arény v Liberci příliš hezkou podívanou. Hrál se spíše podprůměrný hokej plný nepřesností. První vážnější akce, která se odehrála před domácím gólmanem Hniličkou, skončila gólem v domácí síti. Po střele jednoho z vítkovických obránců se vyražený puk dostal před zcela volného Hubáčka, pro kterého nebyl problém skórovat. Domácí inkasovaný gól probudil a začali se tlačit do útoků. Jejich snaha přinesla ovoce v 10. minutě, když se krásnou střelou prezentoval Duben. Liberečtí začali být v tomto duelu nebezpečnějšími a Severomoravané se začali dopouštět přestupků proti pravidlům. Bílí Tygři však nedokázali početní výhody využít. Asi největší šanci nedokázal přetavit v gól Václav Nedorost. V 19. minutě lovil Pinc puk ze sítě podruhé, když si s ním pohrál domácí Rozsíval. Gól musel potvrdit videorozhodčí. Hokejisté domácího celku tak dokonali obrat ještě během prvního dějství.

Druhá třetina začala dvojnásobným vyloučením hostujícího Kubiny, který mezi svými slepenými tresty byl na ledě jen deset vteřin. Domácí si však s touto šancí na úpravu skóre neporadili nejlépe. Šance sice měli, povětšinou ale končily na dnes vynikajícím Pincovi. Ve 29. minutě se po krásné přihrávce Nedorosta objevil tváří v tvář Igor Rataj, který svůj nájezd zakončil bravurně střelou nad Pincovu vyrážečku. V podobné situaci se objevil o pár minut později Kotalík, ale z důvodu hákování hostujícím obráncem nemohl zakončit podle svých představ.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky se vítkovickým hráčům naskytla ideální možnost na zdramatizování utkání, když rozhodčí Homola vyloučil v témže čase liberecké Moravce a Procházku. Domácí však toto oslabení sehráli výborně a nedovolili hostům vážněji ohrozit Hniličku. Od této chvíle byl na ledě už jen jeden tým. I když se hosté pokoušeli o sporadické útočné aktivity, nedařilo se jim v zakončení, především díky kvalitní liberecké obraně. Za zmínku tak stojí jen hromadná šarvátka, která se strhla po závěrečném hvizdu v rohu liberecké obranné třetiny, do které se zapojil i brankář Hnilička.