Poslední zápas základní části Tygrům nevyšel, podlehli Vítkovicím

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Bílí Tygři zakončili základní část letošní sezony zápasem na domácím ledě, kde přivítali Vítkovice. Důležitost zápasu se projevila i na předváděné hře. Steel potřeboval bodovat, aby si pojistil účast v předkole play-off, zatímco Tygři bojovali o body do nadcházejícího play-out. Plán vyšel lépe Vítkovicím, které Tygry předčily poměrem 4:2.

52. kolo, úterý 26. února 2013
2:4
(0:1, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 55. Pospíšil (Víšek), 60. Bulík (Duda, Nedvěd) – 3. Klimek (J. Káňa, Malík), 43. Hruška (Huna, Kudělka), 55. Bartánus (Burger), 58. Bartánus (J. Káňa). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Rozlílek, Kis. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 903. Střely na branku: 34:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4. Nejlepší hráči: Tomáš Pospíšil – Marek Malík.

Schwarz – Čakajík, Šimek, Čutta, Jánošík, Moravec, Výtisk, Derner – Duda, Nedvěd, Víšek – Pospíšil, Bulík, Kica – Kudrna, Filippi, Bulíř – Vantuch, Galamboš, Jonák – Dušek.

HC Vítkovice Ridera

Málek – Malík, Barinka, Sloboda, Voráček, Stehlík, Kudělka, Kovář, Rehák – Klimek, Burger, J. Káňa – Huna, Roman, Svačina – Bartánus, Hruška, Strapáč – Šedivý, Húževka, Szturc.

Zápas mezi Libercem a Vítkovicemi přinesl první branku zápasu velmi rychle, padla v podstatě po první vážnější situace. Káňovu vyraženou střelu si na brankovišti našel Lukáš Klimek a poslal svůj celek do jednobrankového vedení. Další průběh první třetiny byl poměrně poklidný.

Trochu vzrušení přinesly snad jen střelecké pokusy Galamboše a Čakajíka. Ani jeden z nich ale se svým pokusem neměl moc šancí na úspěch, což se i potvrdilo. Jinak se bojovalo zejména o střední pásmo a ani jeden z týmů nedokázal kotouč delší dobu podržet. Do druhé třetiny se tak šlo za jednobrankového vedení pro Vítkovické.

Druhá třetina pokračovala v nastoleném trendu a oko diváka moc potěšeno nebylo. Tento klid rozčísly střelecké pokusy Kici nebo Víška, kteří si ale na sebevědomého Málka nepřišli. Obdobně dopadl také Kudrna, proti tomu ale Málek zasahovat nemusel, liberecký útočník prudkou přihrávku do branky nedokázal usměrnit.

Své šance měli i hosté. I oni ale dopadli neúspěšně. Největší šance rozhodně pramenila z hole Svačiny, který nedokázal zacílit do poloprázdné branky. On sám měl šanci i před koncem třetiny, Schwarz ale znovu kotouč zastavil.

Třetí třetina přinesla oproti prvním dvěma gólové hody. Odstartovali je hosté, jmenovitě Radim Hruška, na jehož hůl smolně vyrazil kotouč Schwarz a vítkovický útočník tak moc práce neměl. Tygři po inkasování zapnuli a ukázali lepší tvář. Duda ani Filippi si ještě na Málka nepřišli, ale netrvalo dlouho a i on o svou neprůstřelnost přišel.

Nahození od modré během svého letu hned dvakrát o něco změnilo svůj směr a poslední, nejzásadnější dotek si připsal Tomáš Pospíšil, který tak dostal Tygry na dostřel jedné branky. To ale netrvalo dlouho. V podstatě po vhazování přistrčil Burger puk Marku Bartánusovi, jenž se z pravého kruhu nemýlil a zasáhl prostor mezi rukou a tělem Schwarze.

Pro liberecký celek ale bylo ještě hůře. Tři minuty před koncem se skrz tygří obranu protáhl znovu Marek Bartánus a prosadil se podruhé v zápase. Definitivní podobu dodala výsledku trefa Tomáš Bulíka, jenž korigoval výsledek v samém závěru. Vítkovické poslala výhra do bojů o play-off, zatímco pro Tygry znamená hlavně ztrátu důležitých bodů do play-out. To pro ně začne už v neděli.