Poslední zápas přípravy skončil těsným vítězstvím

Date of publication Author Jan Rachota, Pavel Petr

Přípravné období skončilo. Poslední zápas přípravy vyhráli Bílí Tygři v Mladé Boleslavi 3 : 2, když vítěznou branku zaznamenal v 47. minutě <b>Petr Šachl</b>. Od dnešního dne za týden se roztočí kolotoč zvaný extraliga a svěřenci trenéra Palečka tak mají posledních sedm dní, aby vychytali poslední mouchy v jejich hře.

přát., pátek 02. září 2005
2:3
(0:1, 1:1, 1:1)

Branky: 32. Nedorost David, 53. Toužimský - 6. Víšek (Holub), 25. Vaic (Novák), 47. Šachl Petr (Tomajko Jan, Rataj Igor). Rozhodčí: Tomáš Zubzajda - David Merc, Tomáš Gerad. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Od úvodního vhazování se hrál rychlý a pro diváky jistě pohledný hokej. Lépe přitom do zápasu vstoupili hosté a v 6. minutě potrestal nedůslednost boleslavské obrany Víšek – 0:1. Domácí se v první dvacetiminutovce snažili o vyrovnání, Falta ale držel čisté konto.

Druhou třetinu otevřela šance Langhammera, se kterou si opět liberecký gólman poradil. Ve 25. minutě to naopak byli hosté, kteří po nenápadné akci zvýšili své vedení. O druhý liberecký gól se postaral Vaic, když zpoza branky zasunul puk k levé tyči Přikrylovy branky – 0:2. Ve 32. minutě se ovšem gólové radosti dočkali také domácí. Po přihrávce Vrbaty zavezl puk do útočného pásma Nedorost a kousek za modrou napálil přesně – 1:2.

Ani závěrečná dvacetiminutovka oboustranně nepostrádala vysoké tempo a nasazení. Boleslav se snažila o vyrovnání, jenže přišla 47. minuta, kdy naopak udeřili hosté. To Liberečtí dokonale rozebrali boleslavskou obranu a rychlou kombinaci zakončil Šachl – 1:3. Na rozdíl jediné branky domácí snížili v 53. minutě, kdy opět přihrával Vrbata a Toužimský v přesilovce prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:3. V závěru zkusila Boleslav hru bez brankáře, leč k vyrovnání už to nevedlo.