Pevná defenziva juniorů znovu slavila úspěch, mladí Tygři udolali Pardubice

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Junioři Bílých Tygrů se pomalu dostávají z nepříjemné výsledkové krize. V rámci pětadvacátého extraligového kola si mladí Severočeši připsali tříbodové vítězství, když soustředěním výkonem přetlačili pardubického soupeře. Modrobílí těžili především ze zabezpečené obrany, za kterou vynikal skvěle chytající gólman Sobotka. Svěřenci trenéra Hakena inkasovali z posledních dvou duelů pouze jedinou branku.

25. kolo, úterý 13. prosince 2011
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 14. Psota, 34. Dlouhý (P. Urban), 51. Klíma (Vlach) - 57. Vlček (Zdráhal, J. Moučka). Rozhodčí: Kubeš - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1.

Sobotka - Bednár, Pícha, Procházka, Čechura, Šimek - Jánošík, Psota, Pálek, Dlouhý, Maďar, Morong, Krucký, Vlach, Bittner, Pravda, P. Urban, Frk, Klíma, Miškovský.

HC Dynamo Pardubice

Horáček - Beneš, Zdráhal, Škvor, Lenoch, Starý, Havlík, Červený - J. Moučka, Chmelař, Půhoný, P. Moučka, Březina, Křečan, Šťastný, Vlček, Hemský, Zrůst.

Duel pětadvacátého kola juniorské extraligy nabízel souboj celků, které v poslední době svazovala nepříjemná výsledková krize. Pod Ještědem byl však k viděný divácky atraktivní souboj.

Liberečtí v úvodních minutách několikrát nebezpečně zatápěli u pardubického teritoria. Vlach mohl otevřít skóre zápasu již po několika vteřinách hry, ale Horáček byl připraven. Východočeský muž s maskou se následně zapotil také při početní převaze Bílých Tygrů, když betonem zneškodnil pokus Dlouhého.

Do zdárného konce však vedla až dorážka Matěje Psoty, jenž se nejlépe zorientoval u brankoviště protivníka a zametl kotouč za brankovou čáru - 1:0. Pardubice za nepříznivého stavu ožily, ovšem slibnou šanci na vyrovnání prováhal po Štastného přiťuknutí Adam Chmelař, který si v rozhodující chvíli příliš neporozuměl s kotoučem.

Do prostředního dějství vstoupil hostující výběr aktivněji. V přesilové hře napřáhl na vrcholu kruhu Hemský, liberecký gólman vklouzl ke své levé tyčce včas. Pardubické ale posléze přibrzdila vlastní nedisciplinovanost, jež darovala modrobílým výhodu dvou mužů v poli.

S výjimkou Bittnerovy dorážky sice domácí v dvojnásobné početní výhodě nezahrozili, nicméně dokázali udeřit o pár chvil později. Adam Dlouhý usměrnil Urbanův pas za gólmanova záda a ve druhé polovině zápasu navýšil náskok Severočechů - 2:0.

Horáček mohl zanedlouho kapitulovat potřetí, když se na něj při vlastním oslabení řítil útočník Vlach. Ovšem pardubický gólman vůbec nemusel zasahovat, domácí forvard totiž svoji střelou ani netrefil branku.

Závěrečné dějství přineslo na mládežnické poměry parádní podívanou plnou šancí. Před Vlčkem se na levé straně otevřela několika proudová dálnice až k Sobotkovi, ale hostující forvard volil již uspěchaný příklep z dálky. Tygři odpověděli příležitostí Jánošíka, který selhal z pozice před brankovištěm.

Východočeský výběr vzápětí pohrdl také největší šancí večera, když Půhoný zcela sám před poloodkrytou klecí volil ještě přihrávku na spoluhráče, čímž se snažil celou akci posunout možná až do populární Zlaté helmy. Hemský ovšem v tísni protivníka nedopravil černou pryž do sítě.

Pardubice poté nespasil ani Šťastný, jenž utekl liberecký zadákům a čelil v přímém souboji již pouze Sobotkovi. Liberecký muž s maskou ale přízemní střelu soupeře zneškodnil krkolomným zákrokem rukavicí. Zato na druhé straně vypálil zleva Jakub Klíma a Bílé Tygry rázem hřál tříbrankový náskok - 3:0.

Hosté se nakonec kontaktní trefy přeci jen dočkali, a to tři minuty před koncem základní hrací doby. Zdráhal vtrhl do útočné třetiny, stahovačkou oklamal beka a předložil kotouč do mezikruží. Petr Vlček trefil přesně k tyči - 3:1.

Jenže více již pardubický výběr nestihl, v závěru mohli naopak svůj náskok navýšit Liberečtí. Štírek Jánošík ale svůj pokus otřel pouze o Horáčkovu vyrážečku a zanedlouho ztroskotal na brankáři také aktivní Vlach.

25. kolo, úterý 13. prosince 2011
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Dynamo Pardubice