Pardubice přerušily Lašákovu sérii, Tygři ale i tak vyhráli popáté v řadě!

Liberec - Zajímavé utkání přinesl nedělní podvečer, při kterém se naše mužstvo střetlo s pardubickým Dynamem. Pohledný zápas přinesl tři branky během jediné minuty, nervózní závěr i hromadnou bitku. Tygři nakonec dokázali vyhrát pošesté v řadě, skóre zní 4:2.

17. kolo, neděle 30. října 2016
4:2
(1:0, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Šimek (Bartovič, Vitásek), 30. Jelínek (Krenželok, Šimek), 54. Lakatoš (Krenželok, Jelínek), 59. Šimek (Radivojevič) – 30. Hubáček (Sýkora, Čáslava), 30. Novák (Schaus, Tomášek). Rozhodčí: Pešina, Petružálek – Lhotský, Kokrment. Vyloučení: 8:8 navíc Mallet (PCE), Vlach, Mojžíš (oba LIB) 10 minut hrubost + Mallet (PCE) do konce utkání bitka + Schaus (PCE) 5 + do konce utkání napadení. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:14. Diváci: 6432.

Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Bulíř, Radivojevič (C) – Svačina, Mikyska, Bartovič – Stránský, Vantuch, Vlach – Špaček

HC Dynamo Pardubice

Maxwell – Schaus, Novák, Bokroš, Čáslava, Ovčačík, Leduc, Ščotka – Sýkora, Redenbach, Hubáček – Mallet, Kaut, Rolinek (C) – Bárta, Tomášek, Zohorna – Rohlík, Klimenta, Panna

Začátek utkání byl pro Tygry nejlepší, jaký mohl přijít. Bartovič přihrál puk na modrou čáru Radimu Šimkovi. Ten napřáhl a ranou ke vzdálenější tyči překonal Maxwella, který se stačil za kotoučem pouze ohlédnout. To vše se událo ještě před vypršením třetí minuty zápasu. Šelmy pokračovaly v aktivitě i po vstřeleném gólu. Dernerova dělovka zamotala obráncům Dynama hlavy a dorážet vyražený projektil mohli hned dva hokejisté v bílých dresech.

Kýžený úspěch ale tentokrát šance nepřinesla. Jinak tomu nebylo ani při příležitosti Krenželoka, který se šikovně natlačil před zařízení. Maxwell zůstal pozorný. Na druhé straně zahrozila celá útočná pardubická trojice, zatímco na obránce si svými přesnými přihrávkami přišla, výtečného Lašáka neobelhala. Jestli měla první perioda ofenzivní spád, tak v té druhé se začaly teprve dít věci!

PCE top 2

Po přestávce přišla první přesilovka Liberečanů, při které pálil Ordoš. Na opačné straně kluziště zahrozil Bárta, nicméně oba gólmani změnu skóre nepřipustili. Poté co Špačkovu nebezpečnou teč Stránského střely ukryl Maxwell do lapačky, hosté přerušili 209 minut a 13 vteřin trvající sérii Jána Lašáka, při níž neinkasoval jedinou branku. Tímto výkonem se tak zařadil mezi historickou desítku gólmanů, co dokázali nejdéle neinkasovat branku. Statistice stále vévodí Vladimír Hudáček s 262 minutami.

Zafungovala spolupráce dvou Petrů. Petr Sýkora našel na levé straně rozjetého Petra Hubáčka, který dokázal svou ranou překonat strážce svatyně domácích. Za devatenáct vteřin Tygři odpověděli. Petr Jelínek se odhodlaně natlačil před zařízení a bekhendem propasíroval kotouč mezi betony Maxwella. Jenže za dalších dvanáct sekund napřáhl na modré čáře Filip Novák a dělovkou nápřahem vyrovnal na 2:2.

PCE top

Svěřenci trenéra Filipa Pešána byli střelecky mnohem aktivnější. Velké příležitosti měli na hokejce Bartovič při přečíslení 2 na 1 a Svačina po kvalitní individuální akci, oba však narazili na výborně chytajícího maskovaného muže. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, avšak ten před šesti a půl tisícovou návštěvou v Home Credit Aréně vydržel pouze do 54. minuty. Dominik Lakatoš ukázal, že zažívá velmi vydařené období, když si pěknou kličkou obhodil obránce a poté zavěsil mimo dosah Maxwella.

Pardubice na inkasovanou branku zareagovaly oddechovým časem, ale ani při hře v šesti bruslařích Lašáka překonat nedokázaly. Zkušený brankář tak sice přišel o svou sérii, ale opět výrazně pomohl svému celku k již pátému vítězství v řadě. Gólem do opuštěné klece ho zpečetil Radim Šimek. Samotný závěr ještě okořenila hromadná bitka po hitu na Vantucha, zapojil se i Ján Lašák. Na výsledku už ale tato situace nic nezměnila.

„Nebyli jsme rozhodně lepším týmem, naopak byli jsme trpěliví a do posledních chvil zápasu jsme čekali, že se k nám přikloní nějaký odražený kotouč. V závěru jsme byli disciplinovanější než hosté a přiklonili jsme vítězství na svou stranu.“

Pavel Rohlík
„Hráčům jsem poděkoval, čekali jsme velmi těžké utkání. Liberec je na domácím ledě velmi aktivní a dostává se do tlaku. Byli jsme výkonem překvapeni, dostali jsme se z toho a byli jsme dlouho ve hře. Kluci makali, udělaly jsme chyby, ale se soupeřem, který Filip Pešán skvěle připravil, je to těžké. Rozhodně nejsem nikterak zklamaný nebo naštvaný. Chtěl bych se zároveň omluvit Liberci za zákrok Ščotky, určitě to nebyl úmysl. Neposílal jsem ho na led za účelem někoho zranit. To určitě ne.“