Osmnáctka vybojovala dva body s Mladou Boleslaví. Rozhodnutí přinesla desátá série nájezdů

Liberec - Kategorie U18 v zápase s Mladou Boleslaví ještě dvě minuty před koncem prohrávala o jednu branku. Svěřenci trenéra Milana Plodka se ale do poslední chvíle nevzdali a nakonec vybojovali prodloužení. To rozhodnutí nepřineslo, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých Tygrům druhý bod vystřelil Martin Maťátko.

11.kolo, sobota 21. října 2017
3:2sn
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Drábek, 59. Hájek (Šafařovský), rozh. náj. Maťátko – 15. Simon (Čermák), 38. Dobša (Novák, Švec). Rozhodčí: Bernat – Serbus, Bosák. Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 3:2nn.

Zajíček – Aubrecht, Kovář, Adamec, Šuráň, Charvát, Bieniek, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Hájek (C), Strnad, Šafařovský, Šeliga

BK Mladá Boleslav

Dusil – Sýkora, Dotter, Beneš, Červenka, Hovorka, Imlauf – Vasilev, Simon, Šípek, Dobša, Novák, Moucha, Čermák, Švec, Moravčík, Jelínek

Už po minutě a půl hry mohli jít hosté do vedení, když Zajíček vyrazil střelu Čermáka přímo na hůl Michala Simona, který zakončoval do odkryté brány. Liberecký gólman se ale stačil přesunout! Poté si šel na trestnou lavici sednout Hovorka a Tygři nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Jakub Rychlovský vypálil z ostrého úhlu a Adam Dusil vyrazil jeho pokus pouze před sebe. V následující skrumáži v brankovišti se nejlépe zorientoval Michael Drábek, který dorazil puk do sítě a otevřel skóre zápasu – 1:0.

Ve třinácté minutě přihrál Jakub Rychlovský v situaci dva na jednoho nádhernou žabičkou Adamu Charvátovi, který se octil sám před Dusilem! Mladoboleslavský brankář však jeho pokus o zakončení vystihl. Vzápětí se do přečíslení dostali Středočeši. Michal Čermák našel svým pasem Michala Simona, který si sjel před bránu a takzvanou kličkou Tomáše Hertla překonal bezmocného Zajíčka – 1:1. V závěru první třetiny vypálil tvrdě od modré Hovorka, jeho projektil ale nakonec zamířil těsně vedle levé tyče liberecké svatyně.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se do samostatného úniku dostal Dominik Šeliga. Adama Dusila ovšem nepřekonal. Následně v přečíslení tří proti dvěma přihrál Jakub Rychlovský Michaelu Drábekovi. Ten však trefil pouze přesouvajícího se brankáře Mladé Boleslavi a skóre se opět nezměnilo. Hra se poté začala přiostřovat a začala ji kouskovat mnohá vyloučení. Dokonce došlo na situaci, kdy obě mužstva měla na ledě pouze tři hráče.

Žádná z přesilových her ale nebyla využita, nejvíce šancí měl, v utkání velmi aktivní, Samuel Dotter, jenže pokaždé ztroskotal na výborně chytajícím Zajíčkovi. Nakonec ovšem liberecký brankář podruhé kapituloval. Peter Novák přihrál zpoza brány Davidu Dobšovi, jenž využil zmatků v libereckém brankovišti a neomylnou ranou zavěsil do levého horního rohu Zajíčkovy svatyně – 1:2. V závěru druhé periody jeli Tygři dva na jednoho. Adam Liška chtěl přihrát svému spoluhráči, jenže v tom mu povedenou rybičkou zabránil mladoboleslavský obránce.

Trenér Milan Plodek o šancích na přímý postu do play-off:

"Budeme bojovat, ještě zbývá dost zápasů. Uvidíme, je to pořád otevřené, dá se postoupit i ze třetího místa. Budeme se o to rvát a věřím, že to dokážeme."

V úvodu závěrečného dějství se po po chybě v liberecké rozehrávce sám před Zajíčkem ocitl Michal Simon. Tváří v tvář domácímu brankáři ale ani netrefil bránu. Následně v přečíslení tři na jednoho vybídl Michael Drábek k zakončení Petra Hada, ani ten však stav zápasu nezměnil. Tygři se ani nadále nevzdávali a stále se snažili jakýmkoliv způsobem dostat kotouč do sítě. Minutu a půl před závěrečnou sirénou dostala naše osmnáctka k dispozici přesilovou hru. Po oddechovém čase zůstal Šimon Zajíček na střídačce a Tygři to zkusili v šesti.

V početní výhodě nahodil Petr Šafařovský puk do brankoviště, kde se v následné tlačenici prosadil kapitán Liberce Matěj Hájek, který dotlačil kotouč za brankovou čáru a poslal zápas do prodloužení!

V nastaveném čase branka nepadla, a tak musely rozhodnout samostatné nájezdy. Prvních pět sérií rozhodnutí nepřineslo, když se na obou stranách našel pouze jeden přesný střelec. Gólmani se poté i nadále činili. Rozhodnutí nakonec přinesla až desátá série, ve které se nejdříve přesně k tyči trefil Martin Maťátko a vzápětí Šimon Zajíček zlikvidoval nájezd Jiřího Šípka. Svěřenci trenéra Milana Plodka tak porazili svého rivala z Mladé Boleslavi a přispali si důležité body do tabulky skupiny B.

„Zápas byl hodně bojovný. S Mladou Boleslaví je to vždy o fyzickém kontaktu. Bylo to vyrovnané, došlo to do samostatných nájezdů. Myslím si, že soupeř by si také zasloužil vyhrát, šťastnější jsme ale byli my. Klukům chceme poděkovat za výkon, věřili až do poslední chvíle. Mrzí nás akorát proměňování šancí, v pátek jsme se trápili na Slavii a dnes se to opakovalo.“

Jiří Zörkler
„Odehráli jsme výborný zápas, kluci bojovali. Poprvé v životě si troufnu říct, že nás poškodili rozhodčí. Respektive si nemyslím, že nás poškodili, ale podle mě nebyli sudí hodni těchto soupeřů.“