Osmnáctka poprvé prohrála, Slavii ale vzala aspoň bod

Liberec - Páté představení liberecké osmnáctky ve skupině o umístění v play-off znamenalo premiérovou porážku. Vyrovnaný souboj s pražskou Slavií dospěl až do prodloužení, ve kterém byli aktivnější sešívání a ukořistili bonusový bod. Tygři ale ani dnes neodešli s prázdnou.

VI. kolo, sobota 09. prosince 2017
2:3p
(1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Šeliga, 21. Hájek (Bieniek, Křepelka) – 7. Klapka (Kižlin), 47. Hradil, 63. Brož (Klapka, Křenek). Rozhodčí: Bernat – Serbus, Grundler. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0 V oslabení: 0:0 Střely na branku: 32:38. Diváci: 55.

Zajíček – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Hampl, Bieniek, Nikolič, Žůrek, Ira – Maťátko (A), Liška, Drábek, Cikhart, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Strnad, Šafařovský, Šeliga.

HC Slavia Praha

Pánek – Fiala, Mareček, Štibingr (C), Zderadička, Macek, Srdínko, Holý (A) – Brož (A), Kižlin, Všetečka, Havrda. Křenek, Hradil, Hasil, Turek, Vaniš, Houška, Petrák, Klapka.

Do druhého utkání ve dvou dnech nastoupili Tygři jen s několika málo změnami v sestavě. Zřejmě nejviditelnější byla ta na brankářském postu. Místo Lukáše Paříka dostal šanci Šimon Zajíček a nutno říct, že svým výkonem vůbec nezklamal, ba naopak.

Úvod utkání se nesl ve spíše opatrnějším duchu, po fázi oťukávání už ale následovaly šance. Tu první měli domácí Tygři. Do samostatného úniku se utrhl Křepelka a na brankáře Pánka si nepřišel, jelikož maskovaný muž uzavřel mezírku mezi betony včas. Nebylo to zdaleka naposledy, co měl Křepelka podobnou šanci. Nepředbíhejme ale a pokračujme za bezgólového stavu, který přestal platit vzápětí. Slavia v ponechané výhodě zmáčkla šelmy před brankou a ostřelování Zajíčka ukončil Adam Klapka přesnou ranou pod horní tyč - 0:1.

A zanedlouho mohlo být hůř, Klapka se totiž dostal do další velké šance. Po bleskové akci unikal sám na Zajíčka a orazítkoval tyč jeho svatyně! Hned z protiútoku se na opačné straně kluziště zjevil Křepelka, z bezprostřední blízkosti ale branku minul. Pak už ale přišla tygří chvíle! Dominik Šeliga se natlačil až před Pánka a zastrčil mu touš mezi betony - 1:1. Obrat mohl být dokonán za dalších pár minut, Bitmanova střela však rozezvučela pouze brankovou konstrukci.

Liberečtí mladíci skvěle vstoupili do druhé třetiny, hned v jejím úvodu se totiž úspěšnou dorážkou Bieniekovy střely prezentoval Matěj Hájek - 2:1. Slavia zahrozila v přesilovce a Tygři měli velké štěstí, že Holý neusměrnil puk do odkryté branky. Brzy kontrovali útokem tří proti jedinému obránci a byla škoda, že Šafařovský adresoval Drábkovi nepřesnou přihrávku. Otěže zápasu postupně převzali Pražané, spolehlivého Zajíčka se jim ovšem dlouho překonat nepodařilo.

Trenér Milan Plodek o rychlém přechodu do ofenzivy v podání Slavie

"Slavia nám trošku dělala problémy, ale my jim také. Třeba Honza Křepelka měl několik tutových šancí. Kdyby jednu nebo dvě využil, vyhráli bychom. Ale tento hokej se víceméně hraje, hráči to hodně přetahují mezi obránce. Hraje se nahoru dolů, nikdo nijak extra nebrání a to k mládežnickému hokeji patří. Nemyslím si, že by nás Slavia nějak zaskočila, ale byla o mnoho starší a silnější a nám trošku odešly síly."

Slávisté to dokázali až ve třetí periodě a branka to byla pohledná. Individuální akci předvedl Damien Hradil, jenž se prokličkoval až před gólmana a překonal jej forhendovou kličkou - 2:2. Liberečtí kontrovali další obrovskou šancí Křepelky. Domácí útočník v samostatném úniku opět mířil mezi betony a mezírku ani teď nenalezl. Po několika menších šancí soupeře si Křepelka vzal slovo znovu, leč ani napotřetí kotouč z bezprostřední blízkosti do sítě nedostal.

V posledních sekundách základní hrací doby tak mohla o své výhře rozhodnout Slavia! Z výborné pozice zakončoval Havrda a ke štěstí Tygrů se Zajíček blýskl důležitým zákrokem lapačkou. Pražané tedy rozhodli až v prodloužení, ve kterém byli aktivnější a bonusový bod jim přisoudila dorážka Jaroslav Brože - 2:3. Liberečtí mladíci tedy poprvé ve skupině o umístění v play-off poznali hořkost porážky, s prázdnou ale z utkání neodešli.

„Myslím si, že si Slavia zaslouženě odváží dva body. Můžeme být rádi za bod, soupeř byl dvě třetiny lepším týmem. Samozřejmě, hráli jsme v týdnu tři zápasy a měli jsme těžký výjezd, ale můžeme být spokojeni. Po pěti zápasech máme třináct bodů. Je potřeba se vrátit k zodpovědnosti na kotouči, dnes tam byla spousta chyb. Ale kluci to odmakali a nevadí, že dnes máme jenom bod.“

Josef Beránek
„Myslím, že to byl dobrý zápas. Pro nás je důležité, že jsme zvládli dát gól v prodloužení, vyhráli jsme a utkání hodnotím jen pozitivně.“