Osmnáctka nevstřelila Slavii ani jeden gól a z Prahy se vrací bez bodu

Praha/Liberec - Naše U18 nepředvedla proti Slavii vůbec špatný výkon, jenže branky stříleli pouze sešívaní, kteří se v zápase bohatém na vyloučení prosadili hned třikrát. Tygři sice bojovali až do konce, na body to ale bohužel nestačilo.

Utkání začali aktivněji svěřenci trenéra Milana Plodka, jenže žádná branka v úvodních minutách nepadla. Domácí se poté díky přesilové hře dostali do tempa. Brož vystihl chybu v rozehrávce Tygrů a zakončoval z bezprostřední blízkosti. Mířil ale možná až příliš přesně a svou střelou orazítkoval horní tyč Paříkovy svatyně. Následně mohl po skončení oslabení na druhé straně zakončovat Šeliga, který obdržel pas před bránu soupeře. Kotouč mu však v rozhodující okamžik přeskočil hokejku.

V jedenácté minutě už se skóre měnilo. Lukáš Křenek nabral ve středním pásmu rychlost, zavezl puk do útočné třetiny a poté nechytatelnou ranou od modré poslal Slavii do vedení - 1:0. V závěru prvního dějství to mohlo být dokonce o dva góly, když se po pěkné individuální akci dostal do samostatného úniku Brož. Tváří v tvář Paříkovi ale neuspěl.

Ve druhé třetině se nehrál zrovna svižný hokej. Hra byla plná nepřesností na obou stranách a navíc ji kouskovala mnohá vyloučení. Po polovině základní hrací doby se podruhé měnilo skóre. Jaroslav Brož v přečíslení dva na jednoho trefil pouze beton libereckého gólmana, od kterého se puk odrazil přímo na hůl Damiena Hradila, jenž pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0 pro sešívané.

Závěrečná perioda pokračovala v duchu té předchozí. Na trestnou lavici usedal jeden hráč za druhým a příchozí diváci se nedočkali v podstatě žádných šancí. V zápase nakonec padlo celkem osmnáct trestů, žádná z početních výhod však nebyla využita.

V děvětačtyřicáté minutě mohl na rozdíl jediné trefy snížit Jakub Rychlovský, který se objevil sám před bránou Pražanů. Brankáře Málka ale ani na dvakrát nepřekonal. O chvíli později se naposledy změnil stav utkání. Lukáš Pařík totiž nešťastně při rozehrávce tefil dojíždějícího Damiena Hradila, od kterého se kotouč odrazil přímo do sítě - 3:0. Tygři se ani po třetím zásahu Slavie nevzdali, snížit už se jim ale do závěrečné sirény nepodařilo a z Prahy se vrací domů bez bodu.

Milan Plodek
„Vypracovali jsme si dost šancí. Místy jsme soupeře přehrávali. Slavia má ale nebezpečnější útočníky a nám se nedaří proměňovat šance. Vázne zakončení. Slavia to proti nám potvrdila už ve třetím zápase. Mrzí mě to. Kluci makali – až na první třetinu, kterou odklouzali. Druhé místo ve skupině a postup se nám hodně vzdálil."
Josef Beránek
HC Slavia Praha
„Pro nás jsou důležité tři body. To se nám povedlo. Obzvláště doma je to moc důležité. Z toho pohledu to bylo povedené utkání."