Osmáci uhlídali domácí led, předčili pražskou Slavii

Date of publication Author Petr Duschka

Liberec - Předposlední utkání žákovské ligy na domácím ledě sehráli naši Tygři proti Slavii Praha. V první třetině náš tým jasně dominoval a soupeře k ničemu takřka nepustil. Místo toho, aby naše mužstvo pokračovalo v ofenzivní hře, jako kdyby se nechalo výsledkem 3:0 ukolébat a soupeř vycítil šanci nepříznivý stav zvrátit. Druhá i třetí perioda nebyla z naší strany odehrána vůbec dobře a z jasného zápasu bylo nakonec drama, i když se šťastným koncem. Dvěma góly se blýskl Jenčovský a Hujer, dvě asistence měl zase Duschka.

25.kolo, sobota 25. února 2017
6:4
(3:0, 0:1, 3:3)

Branky a nahrávky: Chmelař (Jenčovský), Jenčovský (Duschka), Hujer (Vodlan), Hujer (Polák), Jenčovský (Šedivý), Gajda (Duschka).

Krátký Č., Franc Lukáš - Hladík, Duschka, Böhm, Šedivý, Čihák, Vodlan, Měchura, Gajda, Rossmy, Chmelař, Schauer, Jenčovský, Šťovíček, Polák, Hujer

Jiří Bermann o nedostatcích ve výkonu

"Jsem trenér a jsem za to zodpovědný, kluci hrají obvykle tak, jak je kouč připraví. Lámu si hlavu s tím, kde děláme chybu a co děláme špatně. Nedaří se nám zahrát těžká utkání téměř celou sezónu. Odehrajeme třetinu, půl zápasu dobře a pak se ztratíme z ledu. Ne fyzicky, že bychom nestíhali, ale herně. To, co předvádíme, je málo. Jsem netrpělivý a čekám na to, kdy začneme hrát lépe a zmizí tato chyba, kterou nejsem schopen pojmenovat. V těžších zápasech hromada kluků jejich výkon je průměrný a to vím, že mají navíc. Hráče máme dobré, za tím si stojím. Kluci jsou dobří. Mně jako trenérovi se nedaří je přesvědčit, aby hráli šedesát minut stejně tak, aby z toho i oni měli radost. Na to, jak je tým silný, je to málo. Pozitivní jsou dva body a první třetina. Klukům jsem některé věci ukazoval na videu a ptal jsem se: Jak je možné, že situaci v první části vyřešíte takto (nádherná věc) a ve třetí úplně stejnou situaci vyřešíte blbě. Jsme jeden tým, můžu za to stejně jako hráči a je hrozně důležité, že na to kluci nekašlou. Hokej ale zatím nehrajeme. Kdybych byl na stadionu jako divák, tak jsem po první části nadšen a v půlce druhé bych šel domů, protože se z toho stala pouze honěná kotouče. Jsem zklamaný a to daleko víc než po prohře v Hradci. Opakují se pořád stejné nedostatky a to ne, že se někomu nepovede klička, ale že se místo tlačení do brány tlačíme do rohu hřiště, že obránci místo toho, aby stříleli od modré, tak pálí od mantinelu a je to všechno pořád dokola. Po nějakých trénincích už to vypadá dobře a na začátku dalšího zápasu také, ale ve druhé třetině jsme úplně na začátku. "

Jiří Bermann
„Strašně těžce se mi utkání komentuje, bylo to druhé utkání po sobě, ve kterém jsme zahráli slušně první třetinu (slušně v Hradci Králové a velmi dobře proti Slavii). Vedli jsme 3:0 a byl jsem spokojený s hrou. Dokonce jsme si i pořádně přihráli. Po přestávce však na led vjede úplně jiný mančaft, sice nám vůbec nelze upřít snaha, ale nehrajeme hokej. Najednou vše zmizí. Není možné, abychom jednu část byli ochotní blokovat střely a pak najednou ne. Zmizí zarputilost: chci vyhrát, teď nechci dostat gól atd. Myslím, že bylo zbytečné, že jsme z 3:0 během pár chvil udělali 4:4. Slavia hrála dobře, bruslila, snažila se, obětavě hrála, nicméně my jsme jí ještě šli naproti nehokejovostí. Přihrávání si, najetí si, uvolnění se, to jsem v naší hře vůbec neviděl. Byla tam dřina a snaha, což je málo. Nechci, aby to vyznělo jako absolutní kritika. Jsem trenér a jsem za to zodpovědný, kluci hrají obvykle tak, jak je kouč připraví.“