Osmá třída zdolala na finálovém turnaji Černé Vlky

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Osmá třída uspěla na MČR také ve druhém zápase. Proti Černým Vlkům však několikrát prohrávala, nakonec ale napínavý souboj zvládla a v domácím prostředí slavila druhé vítězství. Pět kanadských bodů si připsal Samuel Solenský.

MČR2, čtvrtek 29. března 2012
5:6
(2:2, 2:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Raška (Imrich, M. Mach), 14. Kalus, 23. Raška (Kalus, Krása), 30. Kofroň (Fryšara), 57. Kofroň (M. Mach, Krása) – 10. Solenský (Nezbeda, Kačírek), 18. Solenský (Nezbeda), 32. Kačírek (Eichler, Mróz), 34. Zachar (Solenský), 40. Solenský (Eichler), 43. Kačírek (Solenský). Rozhodčí: Kajínek – Grundler, Hladík. Vyloučení: 7:6, navíc Balabán (LIB) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 4:6, 5:6.

HC Černí Vlci

P. Mach – Holiš, Gřeslík, Prepsl, Fryšara, Fojtášek, Kalus, Imrich, Dobeš, Kofroň, Cvečka, Dostál, M. Mach, Krása, Gonos "A", Raška.

Žajdlík – Kunst, Zachar, Wiencek, Straka, Wieser, Solenský, Minařík, Slavík, Balabán, Čechura, Dvořák, Mróz, Eichler, Nejedlý, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Velechovský.

Mladí Tygři vstoupili do souboje aktivněji, svého soka v úvodu zatlačili. Kačírek trefil z mezikruží levou tyč. Jako první se však radoval soupeř, puk skončil za brankovou čarou po střele Dominika Rašky – 1:0.

Liberečtí si však připravili vcelku rychlou odpověď. Samuel Solenský mířil zprava přesně do horní poloviny branky. První třetina přinesla atraktivní podívanou plnou šancí. Radovat se mohl Kofroň a na druhé straně také Kačírek, skóre se ale změnilo až po přesné střele Jana Kaluse – 2:1.

V osmnácté minutě byl ovšem stav opět nerozhodný, neomylně zacílil opět Samuel Solenský, čímž stanovil skóre po úvodní části duelu.

Černí Vlci šli zkraje druhé dvacetiminutovky potřetí v zápase do vedení, Kalus přenechal před brankovištěm kotouč Dominiku Raškovi, jenž pálil takřka do prázdné branky. Zanedlouho ztrácel liberecký výběr již dva zásahy, David Kofroň se trefil z mezikruží – 4:2.

Ovšem modrobílí povzbuzovaní početnou skupinkou fanoušků dokázali před koncem prostředního dějství zvrátit vedení na svoji stranu. Branku vstřelil Matyáš Kačírek, Marek Zachar a v čase 39:56 zkompletoval hattrick Samuel Solenský – 4:5.

V úvodu třetí části přidal z těsné blízkosti šestou trefu znovu Matyáš Kačírek. Vlci se snížení dočkali až tři minuty před koncem, Dominik Kofroň stanovil v signalizované výhodě skóre na konečných 5:6.