Osmá třída vstoupila do domácího turnaje výhrou nad Kometou

Date of publication Author Petr Schultz

Liberec – 8. třída Bílých Tygrů vstoupila do Mládežnického mistrovství České republiky výhrou 5:3 nad Kometou Brno. Jako první šli do vedení Moravané a Severočeši museli obracet duel. To se jim podařilo ještě v úvodní třetině. Výhru diktoval Samuel Solenský, který vsítil hned čtyři branky Podještědských.

MČR1, středa 28. března 2012
5:3
(2:1, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: .11. Kačírek (Eichler, Mróz), 20. Solenský (Kačírek), 26. Solenský (Mróz), 32. Solenský (Minařík, Kačírek), 35. Solenský (Eichler) - 7. Heinrich, 22. Říčka (Heinrich, Jirůšek), 53. Havlát (Furch) Rozhodčí: Hrubý - Grundler, Kajínek. Vyloučení: 1:7, Zachar, Mróz, Dvořák (všichni LIB) na 5 + do konce. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: ... Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2 5:2, 5:3.

Žajdlík (Jiránek) - Henych, Kunst, Zachar, Wiencek, Straka, Wieser, Solenský, Minařík, Slavík, Balabán, Čechura, Dvořák, Mróz, Eichler, Nejedlý, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Velechovský

HC Kometa Brno

Huzlík (Januš) - Neusser, Zukal, Petlák, Jirůšek, Tauwinkl, Havlát, Heinrich, Mikyska, Hasoň, Škvrně, Bohanos, Čejka, Straka, Knap, Hájek, Furch, Svoboda, Bernát, Říčka

Severočeši nevstoupili do utkání zrovna nejlépe. Už v sedmé minutě totiž šli hosté z Moravy do vedení. Liberečtí si totiž srazili puk do vlastní sítě a za střelce byl označen Aleš Heinrich – 0:1. Brněnská radost netrvala dlouho. Hostující brankář Huzlík laxně přistoupil ke střele Maytáše Kačírka a puk propadl až do sítě – 1:1.

Další změna skoré přišla až těsně před sirénou oznamující začátek první přestávky. V čase 19:45 se ve dvojnásobné přesilové hře trefil přesně Samuel Solenský – 2:1.

Kometa si přichystala na začátek prostřední periody rychlý úder. Henrich si položil libereckého beka, přihrál Patriku Říčkovi, pro něhož už nebylo problém překonat Žajdlíka – 2:2. Severočeši se ale s nerozhodným stavem nechtěli smířit a po třech minutách se opět ujali vedení. Gólman Huzlík neudržel kotouč a Samuel Solenský ho uklidil za jeho záda – 3:2.

Brněnský brankář musel následně předvést několik těžkých zákroků proti šancím Wienceka a Samuela Solenského, který útočil na hattrick. Ten se svého třetího gólu dočkal v čase 31:05, kdy zakončil situaci jako z hokejové brožury – 4:2. Podještědští pokračovali v nastaveném trendu a po třech minutách už vedli o tři branky. Samuel Solenský totiž nadvakrát překonal Huzlíka – 5:2. Vykřesat jiskřičku naděje mohl Heinrich, ale prázdnou branku netrefil.

Úvod poslední části patřil opět Kometě, jenže branky se nedočkala. Bílí Tygři si hlídali své vedení a hosty k ničemu nepouštěli. Ti se prosadili až v 54. minutě, kdy zacílil přesně Robert Havlát – 5:3.

Brňané mohli v závěru vstřelit kontaktní branku, ale Žajdlík jejich šanci lapil na čáře. Největší šanci v závěru pak měl Wiencek, který ale Huzlíka mezi betony nepropálil. Severočeši porazili Kometu 5:3.