Osmá třída poprvé na turnaji padla. V těsné bitvě nestačila na Spartu

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Bílí Tygři poznali až ve třetím utkání na Mládežnickém mistrovství České republiky hořkost porážky. Ve velmi vyrovnaném zápase padli s týmem HC Sparta Praha 2:3. O liberecké zásahy do černého se postarali Samuel Solenský a Dominik Wieser.

MČR3, pátek 30. března 2012
2:3
(1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Solenský (Zachar), 34. Wieser (Nezbeda, Straka) - 15. Chlouba (Fojtík), 28. Komárek (Michnáč, Janda), 51. Michnáč (Komárek). Rozhodčí: Hanzlík - Kajínek, Krejbich. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: ... Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Žajdlík - Henych, Zachar, Wiencek, Straka, Wieser, Solenský, Minařík, Balabán, Čechura, Dvořák, Mróz, Eichler, Nejedlý, Nezbeda, Jursa, Kačírek, Velechovský

Brízgala - Chlouba, Šrámek, Fojtík, Kadlec, Eliáš, Kafka, Beran, Jeřábek, Pšenička, Dejdar, Davídek, Michnáč, Komárek, Hanuš, Sedliský, Janda

Bílí Tygři měli do třetího utkání na MMČR parádní nástup. Už ve třetí minutě se prodral podél mantinelu Zachar, který našel před brankou Samuela Solenského, jenž dorazil odraženou střelu za brankáře Brízgala – 1:0.

Tygří vedení trvalo deset minut, když mezírku v liberecké obraně potrestal Jaroslav Chlouba -1:1. Severočeši mohli jít v závěru periody opět do vedení, ale Kačírek v jasné šanci přestřelil.

Na další branku se muselo čekat až do času 27:48, kdy se šťastnou branou prosadil za záda gólmana Žajdlíka Vojtěch Komárek – 1:2. Pro modrobílé mohlo být ještě hůř, ale liberecký mladík s maskou podržel svůj tým proti ráně Chlouby.

Pražané byli aktivnější a jejich hýřivý pohyb mohl přetavit ve dvoubrankové vedení Davídek, ale prázdnou zívající severočeskou svatyni netrefil. Ve finální fázi mu totiž sjel touš z čepele. Zaúřadovali tak opět Bílí Tygři. Dominik Wieser se vydal na Brízgalu, vypálil a sparťanský brankář propustil jeho lehkou střelu za červenou čáru – 2:2.

Na počátku poslední dvacetiminutovky nevyužil Liberec přesilovou hru 5 na 3 a možná zde se právě lámal chleba. Početní výhodu totiž nevyužil. V 51. minutě totiž zúročil přesilovou hru Sparty Albert Michnáč a poslal svůj celek do vedení – 2:3.

V závěru mol rozhodnout Beran, ale Žajdlík držel liberecké akcie. Podještědští se branky do konce zápasu už nedočkali, a tak se Spartou prohráli 2:3.