Obrovské tygří srdce! Šesťáci prohrávali s lídrem 1:5, nakonec berou remízu

Mladá Boleslav/Liberec - Na začátku druhé třetiny to s Tygry nevypadalo vůbec dobře. Lídr soutěže z Mladé Boleslavi vedl už 5:1 a směřoval za vítězstvím, naše mužstvo ale ukázalo obrovskou bojovnost a zápas dotáhlo až do remizového stavu 5:5!

22.kolo, neděle 21. ledna 2018
5:5
(4:1, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 4. Kristek (Sporysch), 18. Steklý, 19. Sporysch (Kristek), 19. Havránek (Biško), 24. Sporysch (Erben) - 14. Kučera (Macháček), 39. Plosová, 52. Rozsíval (Bartovič), 54. Macháček (Bartovič), 58. Vápeník (Plosová). Vyloučení: 2:1.

BK Mladá Boleslav

Tomko, Toman - Jirka, Průšek J. (C), Erben, Kraus, Hubka - Biško, Lisler, Steklý, Kristek, Havránek, Zumr, Šindelář, Zbudil, Sporysch

Tomeš, Macourek - Ficenec, Jína Jak., Kučera, Rozsíval, Jína J., Vápeník, Plosová, Ulman, Klimov, Bartovič, Kadlec Dam., Shpilka, Průšek P. (C), Moussa, Macháček

STATISTIKY ŠESTÉ TŘÍDY V SEZÓNĚ 2017/2018

Zápasy: 22
Bilance: 15 - 2 - 5
Aktuální forma: 3 zápasy bez porážky
Skóre: 180:93
Dosavadní nejvyšší výhra: Kobra Praha - Liberec 3:19 (16.12. 2017)

První třetina se našemu mužstvu nepovedla. Alespoň tedy výsledkově. I když nebylo horším celkem, inkasovalo hned čtyři branky. Své vedení navíc záhy Bruslaři zvýšili už na 5:1.

Vojtěch Fiala: „Klukům jsem o přestávce říkal, že s tím, jak hrajeme, to mohlo být přesně naopak a taky by to nic neznamenalo. Rozhodně to nebyl konec zápasu."

To ale neznamenalo konec zápasu. Tygři obrovskou bojovností dokázali nepříznivé skóre zvrátit a v 58. minutě brankou Teodora Vápeníka vyrovnat na 5:5!

Vojtěch Fiala
„Boleslav je leader soutěže a do zápasu jsme šli s tím, že tempo hry a úsilí musí být oproti předchozí vysoké výhře na podstatně vyšší úrovni. Během začátku jsme si hned vytvořili tlak s několika šancemi bez gólové efektu, pak se hrálo nahoru-dolu. Mezi 18. a 19. minutou mi připadalo, že nás chce soupeř rozdrobit ptákům na nádraží, obdrželi jsme tři góly a skóre bylo 4:1 z pohledu domácích. Tým na střídačce s hlavami v dlaních. Pomohla nám přestávka, zmátořili jsme se a s cílem poctivé hry jsme umazávali skóre až do stavu 5:5. Pátá branka přinesla euforii. Klobouk dolu před týmem, tygří srdce nám přineslo kromě bodů do tabulky hlavně krásný hokejový zážitek. Zasloužená remíza.“