O výhře Pražanů rozhodly až nájezdy

Date of publication Author Jan Mráček

L i b e r e c - Své první utkání rozehráli Bílí Tygrři na ledě Sparty na výbornou. Už ve třetí minutě totiž zaskočil domácího gólamana nahozením od modré Holub. Pak si ale slovo vzali hráči Sparty a především díky dobré druhé třetině nastupovali k závěrečné části s dvougólovým náskokem. Liberečtí hráči ale nesložili zbraně. Vyrovnávací branka přišla z hole <b>Jiřího Hunkese</b>.

TsC3, čtvrtek 02. srpna 2007
4:3
(1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Jerofejevs (Ptáček), 30. Langhammer (Lukačovič), 38. Langhammer (Dragoun), rozh. sam. nájezd Melichárek - 3. Holub, 45. Špaček (Kašpařík), 48. Hunkes (Krstev).
Vyloučení: 12:8.
Diváci: 1500.

Valent - Ptáček, Jerofejevs, Hanzlík, Cunik, Nedvěd, Mrázek, Vojta, Lukačovič - Dragoun, Langhammer, Havel - Hromas, Podlešák, Švagrovský - Zelenka, Vaic, Melichárek - Mrňa, Rabčan, Rybecký.

Hnilička - Žabka, Zíb, Jiruš, Derner, Krstev, Hunkes, Holub, Kočí - Novák, Kašpařík, Kopic - Špaček, Vantuch, Nedorost - Klimenta, Bezděk, Víšek - Hruška, Dušek, Procházka.

První přípravný zápas Sparty začal náporem domácích. V největší šanci se ocitl Podlešák, ale ve skórování mu zabránily Hniličkovy betony. Brzy však udeřilo na druhé straně. Holub nahodil puk od mantinelu a Valent na jeho překvapivou ránu reagoval pozdě. Přes inkasovaný gól nepolevovala Sparta v náporu. V přečíslení dva na jednoho se ocitl Podlešák s Hromasem, ale druhý jmenovaný narazil na připraveného Hniličku. V desáté minutě se na Valenta řítil osamocený Bezděk, jehož zastavil za cenu faulu Jaroslav Nedvěd. Jenže Liberec v přesilovce nic nevymyslel, a krátce po skončení Nedvědova trestu dokonce Tygři inkasovali. Od modré čáry vystřelil Ptáček a lotyšský zadák Jerofejevs, který je ve Spartě na testech, dorazil puk do branky. Oba týmy tak šly do kabin za rovnovážného stavu 1:1.

Ve druhé třetině tempo hry malinko opadlo a tak hlasití diváci viděli první větší šanci až v šesté minutě. V přečíslení se ocitl Vantuch s Kopicem, ale ani jeden z nich netrefil poloodkrytou sparťanskou svatyni. Ve třicáté minutě rozradostnil domácí příznivce Langhammer, jenž skóroval po Dragounově příhře. Holešovičtí mohli krátce poté v přesilovce přidat další gól, Hnilička však na všechny střely viděl. Zapotil se i gólman Sparty Valent, který na poslední chvíli vyrazil tvrdou bombu beka Zíba. V pětatřicáté minutě ujel středem Havel, jeho bekend však skončil mimo libereckou branku. O tři minuty později odskočila Sparta na dvoubrankový náskok. Dragoun přihrál zpoza branky Langhammerovi a ten prostřelil Hniličku podruhé. Stav 3:1 pro domácí se Hniličkovi moc nezamlouval a tak liberecký gólman neváhal zbytek mužstva při odchodu do kabin notně seřvat.

V pětačtyřicáté minutě vybudil obecenstvo z letargie liberecký Špaček, jenž dorazil akci exsparťana Kašpaříka. Pak Hniličku vyzkoušel střelou zprava agilní Havel, Bezděkovo sólo zas betonem zlikvidoval slovenský brankář Valent. V osmačtyřicáté minutě bylo srovnáno. Hunkes vypálil a jeho střelu tečoval některý ze sparťanských hráčů. V závěru měl Liberec výhodu několika přesilovek, dokonce jedné půlminutové dvojnásobné, ale skóre se již nezměnilo.

I prodloužení začal mistrovský tým v oslabení, Liberec ale výhodu nedokázal zužitkovat. Rozhodnout mohl ve dvaašedesáté minutě Nedorost, nenašel však skulinku mezi Valentovými betony. Ale i Sparta mohla strhnout zápas v prodloužení na svou stranu. Podlešákovi však utekl ve slibné pozici puk, Švagrovský zas trefil Hniličku jen do ramene.

O vítězi tedy měly rozhodnout samostatné nájezdy. Jako první se rozjel Dragoun, s jeho blafákem do bekendu si ale Hnilička poradil. Valenta na druhé straně zas nepřekvapila Nedorostova střela. Langhammer si Hniličku položil, ale nedokázal puk přehodit přes beton ležícího libereckého gólmana. Jelikož však Hnilička při zákroku hodil hokejku, nájezd se opakoval. Langhammer však puk do branky nedostal ani z opačné strany. Hunkesovu střelu zas zneškodnila Valentova rychlá lapačka. Třetí sérii načal slovenský kanonýr Melichárek, který poslal puk mezi Hniličkovými betony do branky. Liberecký dělostřelec Zíb vypálil svůj obávaný projektil, střela však jen rozezvonila tyč. Sparta se tak mohla radovat po výhře 4:3 nad ziskem dvou bodů.