Nešťastná porážka s Litvínovem

Date of publication Author Lukáš Rejmon

Bílí Tygři se v dnešním utkání museli obejít bez několika opor zadních řad, což se projevilo hlavně v závěru utkání. Do utkání vstoupili sice mnohem lépe než soupeř, ovšem postupem času se hra vyrovnala a šťastnější soupeř narozdíl od Bílých Tygrů dokázal vyzrát na <b>Milana Hniličku</b> dvakrát. V závěru utkání Tygři mocně finišovali, ale své šance nevyužili. Bílí Tygři tak doma po třetí v této sezóně prohráli v základní hrací době.

49. kolo, neděle 20. února 2005
1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. S. Procházka (Plodek, L. Šmíd) - 28. Čaloun (V. Hübl, Prorok), 49. V. Hübl (Prorok). Rozhodčí: Homola, Nečas - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:5, V. Novák (Liberec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4521.

Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, M. Duben, Jiří Hanzlík - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - V. Novák, Plodek, S. Procházka. <b>Trenéři:</b> Paleček, Dvořák a Kapoun.

HC VERVA Litvínov

Jarina - Šlégr, Hranáč, Poživil, Škoula, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Zálešák, Branda, Kotrla - Balázs, Trávníček, Gombár. <b>Trenéři:</b> Jeřábek a Rosol.

Chemopetrol bojující mohutně o play off přivezl do Liberce jen patnáct zdravých hráčů a první třetina nenaznačovala nic tomu, že by si hosté mohli z pod Ještědu odvézt nějaký ten bod. Hned v první minutě mohli rozjásat domácí příznivce Kotalík s Vrbatou. Druhý jmenovaný mířil jen těsně vedle tyče. Otevřít skóre mohl na druhé straně litvínovský Čaloun, prudkou přihrávku Hübla ale nezachytil. V 6. minutě vyslal pěknou střelu Rataj, proti změně stavu ale byla Jarinova lapačka. Poté to zkoušel Branda, ani on si však na Hniličku nepřišel. V 7. minutě už bylo ve Svijanské aréně veselo. Bílí Tygři zavřeli hosty v jejich obranném pásmu, střela Šmída byla zblokována, k puku se dostal Plodek, jeho střelu vyrazil Jarina jen k osamocenému Stanislavu Procházkovi, pro kterého již nebyl problém uklidit puk do opuštěné branky. Domácí byli na koni. Druhou branku mohl přidat Rataj, který se dostal až před Jarinu. Jeho nádhernou střelu zápěstím zastavila až tyč. Vyrovnat se snažil Gombár, jeho propagační střela ale Hniličku překvapit nemohla. Mezi tyče se nevešel ani backhand Hranáče. Hned na to mohl zvýšit na 2:0 Vrbata, po perfektně provedeném blafáku už málem zvedal ruce nad hlavu, Jarina se ale blýsknul fantastickým zákrokem. Stejný hráč to ve 13. minutě zkoušel i podruhé, tentokrát z úhlu, ani v tomto případě se Jarina nachytat nenechal. V 17. minutě mohl potrestat nepřesnou rozehrávku domácích David Balázs, na Hniličku si ale nepřišel a do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější domácí hokejisté.

Na začátku druhého dějství prověřil jako první lapačku Milana Hniličky od modré čáry Jan Čaloun. Ve 22. minutě se po přihrávce Hübla ocitnul mezi kruhy Ivo Prorok, jeho tvrdá střela skončila těsně vedle pravé tyče. O minutu později se do velké šance dostal nejdříve Rozsíval a po něm i Podkonický. Jarina však svůj tým podržel. Na druhé straně to zkoušel Čaloun, jeho střela ale mířila vedle Hniličkovy svatyně. Ve 25. minutě se diváci hodně zlobili na rozhodčí, že nepotrestali zákrok Škouly na Rataje dvouminutovým trestem. Ve 26. minuty odešel na trestnou lavici za držení Duben. O vyrovnání se mocně snažil Škoula. Jeho razantní střelu od modré čáry ale Hnilička kryl. Ve 28. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Po závaru před brankou našel Viktor Hübl přesnou přihrávkou osamoceného kanonýra Jana Čalouna, který střelou k tyči do poloodkryté branky rozradostnil litvínovské fanoušky v hledišti. Vzápětí odešel "za katr" Šmíd a Gombár mohl dostat Chemiky dokonce do vedení, jeho projektil však mířil těsně vedle Hniličkovy klece. Ve 31. minutě pálil Kroupa, Hnilička byl pozorný. Ve 34. minutě našel krásnou přihrávkou od mantinelu Vaic Tomáše Kloučka, jeho střelu po ledě ale Jarina kryl. Poté zkoušel prostřelit mezi betony strážce litvínovské branky Radim Vrbata, ale ani on neuspěl. Z protiútoku zkoušel střelou z úhlu překvapit Hniličku Čaloun, ten byl však pozorný. Poté se opět otevírala vrátka na domácí trestné lavici. Hříšníkem byl tentokrát Aleš Kotalík, který zahákoval Ivo Proroka. Přesilovka se hostům příliš nepovedla. Za pozornost stála jen tvrdá střela Šlégra, která mířila těsně nad. Hned na to však stejný hráč chyboval v rozehrávce, Vaic předložil úplně volnému Kotalíkovi, který jel sám na Jarinu. Jeho blafák však litvínovský gólman zneškodnil a poradil si i s jeho následnou dorážkou. Ve 37. minutě byl vyloučen Škoula. Hosté se i v oslabení dostali do několika slibných šancí. Nejprve ujel rychlý a hbitý Prorok, poté si s pokusem Balázse poradil Hnilička. Využít početní výhodu se snažil Čermák, jeho bomba ale mířila těsně vedle tyče.

Ve 43. minutě se do velké šance dostal Prorok, kterého ideálně našel Čaloun. Hnilička pravým betonem dokázal jeho tutovku zlikvidovat. Minutu na to mohl strhnout vedení na stranu Bílých Tygrů Leoš Čermák, který si vybruslil až před branku, Jarinu však nepřekonal. Na druhé straně chyboval Duben, jeho rozehrávku zachytil Zálešák, místo nahrávky zvolil střelu po ledě, kterou Hnilička levým betonem zneškodnil. Ve 47. minutě byl potrestán na dvě minuty za hru vysokou holí Jan Čaloun. Hanzlík přihrál Šmídovi, který napřáhl od modré, jeho dobrá střela k lítosti domácích fanoušků za zády Jariny neskončila. Hosté však v oslabení nečekaně udeřili. V době, kdy zbývalo Čalounovi k návratu z trestné lavice devět vteřin, uvolnil perfektní přihrávkou Ivo Prorok Viktora Hübla, který sám proti Hniličkovi nezaváhal a chladnokrevně poslal svůj tým do vedení. O vyrovnání se snažil Tomajko, jeho střelu ale v lapačce našel Jarina. Vyrovnáním neskončil ani průnik Hanzlíka, který objel branku, puk za záda Jariny ale nezasunul. Stejným výsledkem dopadla i střela Čermáka, kterého vybídl Rataj. Litvínov v této fázi hry výborně bránil a domácí se jen těžko dostávali do šancí. Přesto měl vyrovnání na hokejce Hanzlík, Jarina ho však zázračně vychytal. Na druhé straně se snažil přidat pojistku Kotrla, mířil ale vysoko nad. Liberec to ještě zkusil s hrou bez brankáře. Ještě před tím však neunesl nervy na uzdě kapitán Václav Novák, který ostře kritizoval rozhodčího za sporné zákroky, které ani jeden z hlavních arbitrů jako nedovolený neposoudil a vyfasoval tak osobní desetiminutový trest. Tři sekundy před koncem mohl srovnat Fischer, jeho prudká střela ale trefila jen obětavého Hübla a Litvínov si tak odvezl z Liberce důležité a cenné tři body.