Nepřemožitelné Boleslavi zvlhl střelný prach, Tygři ji semleli bez obdržené branky

Date of publication Author Michal MIškovský, Tomáš Pavlíček

Ml. Boleslav - V obou vzájemných duelech letošního ročníku dokázali mladoboleslavští lvi složit smečku Bílých Tygrů a nepovolili ji získat ani bod. V další konfrontaci na vlastním ledě ale osmý tým tabulky už v útoku na plánovaný úlovek tvrdě narazil. Domácí si vytvořili minimum gólových příležitostí, a jelikož Liberečtí využili přehmaty zelenobílé obrany, odvezli si z nedalekého města největší možnou kořist.

27. kolo, úterý 24. listopadu 2009
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Bartovič, 23. Hunkes (Podkonický, Jareš), 26. Špaček (Čakajík, Víšek), 55. Plodek (Hunkes, Kašpařík). Rozhodčí: Mikula, Minář – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6, navíc Handlovský 5 + do konce - Bartovič 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3610. Střely na branku: 23:12. Průběh utkání: 0:4.

BK Mladá Boleslav

Schwarz (26. Valent) – Žabka, Kasík, Šterbák, Jiruš, Duben, Lehikoinen, Frolo, Jindra – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Macho, Bahenský – Gajovský, Vrbata, Handlovský.

Pinc – Jareš, Holub, Čakajík, Derner, Malkamäki, Rýgl, Hunkes – Dušek, Kašpařík, Bartovič - Špaček, Klimenta, Podkonický - Blatný, Plodek, Víšek - Bárta, Jech, Urban.

O tom, jak je pro Mladobolelsavské důležitý v první formaci Michal Sup, nebylo pochyb hned v první minutě. Zkušený útočník nastoupil poprvé od otřesu mozku a při úvodním střídání způsobil se svými kolegy v útočném pásmu pořádný vítr. Vůbec celý domácí tým vstoupil do utkání aktivně, Bílé Tygry pozlobil ve třetí minutě i Handlovský, člen čtvrté pětky. Z ostrého úhlu však nedokázal zakončit přesně a po objetí branky mu kotouč ve slibné pozici uklouzl. V šesté minutě se pro změnu proháčkoval až před gólmana Pince Gajovský, ale už neměl čas zakončit mezi betony. Tím výčet boleslavských šancí skončil, Liberečtí vyrovnali hru a v deváté minutě šli do vedení. Jiruš chyboval na modré, v mezikruží dostal hodně prostoru Milan Bartovič a trefil se naprosto přesně pod horní tyčku.

V 10. minutě si Bruslařský klub zahrál poprvé přesilovku, ale do vážnější šance se Čermákovi svěřenci nedostali. Podobně na tom byli také hosté při své početní výhodě o pět minut později, a tak více než jedna branka v první třetině nepadla.

Druhá třetina odstartovala vyloučením Lehikoinena, který usedl na trestnou lavici už po minutě a 12 vteřinách a Liberečtí druhou přesilovou hru zápasu využili. Jiří Hunkes dostal tolik prostoru, že si mohl sjet až na pravý kruh a prostřelil Schwarze. Na potvrzení gólu si sice museli Liberečtí ještě chvilku počkat, protože rozhodčí konzultoval s kolegou u videa postavení útočícího hráče na hranici brankoviště, ale vše bylo v pořádku. Domácí dostali ideální příležitost na zkorigování výsledku záhy, zahráli si bez pěti vteřin dvouminutovou přesilovku 5 na 3, ale nebyli schopní nic vymyslet a chvilku poté, co se Liberec vrátil do plného počtu, hosté udeřili potřetí. Boleslavští beci špatně střídali, do úniku se dostal Daniel Špaček a bezpečně ho proměnil ve vedení 3:0.

Trenéři domácích reagovali na nepříjemnou situaci střídáním gólmanů, Schwarze nahradil Valent a už v polovině druhého dějství mohlo být z pohledu Bruslařského klubu lépe. Nouza zadovkou vybídl Sýkoru, ten však bekhendem nedokázal přehodit ležícího Pince. Když pak o tři minuty později domácí vůbec nezvládli přesilovku, ozval se z hlediště i pískot. V pohodě hrající Bílí Tygři udrželi třígólové vedení bez větších potíží do konce druhé třetiny, ve 37. minutě navíc mohl přidat čtvrtý gól Podkonický, ale jak potvrdil i videorozhodčí, liberecký útočník trefil jen tyč.

Hned ve 44. minutě mohli hosté svůj náskok ještě zvýšit. Handlovský a Král faulovali v krátkém sledu a Liberec hrál 77 vteřin proti třem. Byť Tygři nemilosrdně okupovali útočné pásmo, žádná z jejich kombinací ke čtvrtému gólu nevedla. Domácím se snaha nedala upřít, ale Liberec v pohodě kontroloval hru. V 52. minutě to navíc přehnal s důrazem Handlovský a za vražení zezadu putoval předčasně do sprchy. V 55. minutě byli navíc vyloučeni, byť jen na dvě minuty, Žabka se Šterbákem a domácí mohli být rádi, že pravidla nepovolují hru ve dvou. I proti třem se však Liberečtí prosadili. Zblízka z levé strany vystřelil Jan Plodek a Valent se jen bezmocně otočil za kotoučem do sítě.

Tygří přesilovka 5 na 3 i přesto pokračovala další dvě minuty, ale pátý gól hosté nepřidali. Konečná prohra 0:4 na domácím ledě z pohledu Mladé Boleslavi je však také pořádným debaklem.