Naprostá demolice. Tygři deklasovali Nitru 9:0 a k postupu mají blíž

Date of publication Author Martina Válková

Exhibiční kanonádu předvedli Bílí Tygři na zamlženém ledě Nitry, se kterou sehráli své druhé utkání v rámci základní skupiny CHL. Jednoznačný vývoj zápasu předznamenalo již prvních šest minut utkání, ve kterých Pešánovi svěřenci nasázeli soupeři po čtyřech gólech. Liberecký brankostroj se však činil i nadále – slovenskému soupeři nakonec uštědřil výprask 9:0, a ve skupině se tak posunul na druhé místo za již jistě postupující Skellefteu.

2. kolo, sobota 29. srpna 2015
0:9
(0:5, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 4. Výtisk (Valský), 5. Vampola, 6. Bakoš (Radivojevič), 6. Jelínek (Krenželok), 15. Bulíř (Jelínek, Šimek), 23. Lakatoš (Stránský, Vlach), 31. Valský (Krenželok), 50. Valský (Krenželok), 59. Krenželok (Valský). Rozhodčí: Šír (Česko), Baluška – Korba, Rovenský (všichni Slovensko). Vyloučení: 5:4, navíc Bajtek (Nitra) a Kajínek (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 2215 Střely na branku: 18:41.

HC K CERO Nitra

Valent (6. Trenčan) – König, Ordzovenský, Mezei, Milam, M. Novák, Milo, Bajtek, Devečka – L. Novák, Kutálek, Stümpel – Saliji, Slovák, Stloukal – Štefanka, Pupák Macík – Buček, Bene, Piačka.

Lašák (Schwarz) – Ševc, Šimek, Kajínek, Derner, Ulrych, Výtisk, Říha – Řepík, Birner, Vampola – Radivojevič, Bulíř, Bakoš – Valský, Krenželok, Jelínek – Lakatoš, Stránský, Vlach – Jonák.

Již od úvodního buly se Bílí Tygři jali soupeři ukázat, s jakým odhodláním urvat v Lize mistrů své první body do Nitry přijeli. Aktivní hra se vyplatila záhy: od modré nenápadná střela Jana Výtiska doplachtila až za Valentova záda a Liberec se ujal vedení.

Po úvodní trefě pak pro domácí Nitru následovaly černé dvě minuty, ve kterých Pešánovi svěřenci skórovali hned třikrát: Na Výtiskův gól nejprve navázal Petr Vampola, jenž z mezikruží vyslal pro Valenta nechytatelný projektil. Gólový apetit dále převzal Martin Bakoš, který po chytré přihrávce Radivojeviče navýšil již na 3:0, čímž z prostoru mezi tyčemi brankáře Valenta vyhnal.

Toho nahradil jeho kolega Trenčan. Ani on si však nevedl o nic lépe - sotva si stačil osahat puk, už inkasoval. Radovat se mohl Petr Jelínek, který si vyčíhl sraženou střelu Lukáše Krenželoka a přidal čtvrtý gól.

"Na špatné podmínky jsme se připravovali, v úvodu dali rychlé góly a hlavně si pořád drželi systém," poodhaloval recept vysoké výhry Lukáš Krenželok.

Kdyby bývali chtěli, mohli Tygři skoro oprávněně po excelentním úvodu usnout na vavřínech. To se ale nestalo a než odbyla první dvacetiminutovka, přidali ještě pátou trefu. Přesilovku totiž bleskově využil Michal Bulíř, jenž jako satelit obkroužil klec domácího celku a kotouč zasunul za pravou tyč.

Se stejnou chutí skórovat tygří smečka pak vstoupila i do druhé třetiny. Na jejím počátku se svého prvního seniorského gólu dočkal Dominik Lakatoš, jenž neomylně využil Stránského gólovou nabídku z přečíslení a zvyšoval na tenisových 6:0.

"Je dobře, že se v zápase prosadily i jiné lajny než jen ta první," mínil Krenželok.

Nejen dění na ledě ale i psychiku v tu chvíli přestali ovládat slovenští hráči. K vidění tak po šesté Lakatošově trefě byl i pěstní souboj mezi Bajtekem a Kajínkem.

Tygři se ale zvýšenou agresivitou a ani největší šancí soupeře, která paradoxně nastala ve dvojnásobném oslabení, z míry vyvést nenechali. Naopak - sedmým úspěšným střelcem z jejich řad se stal Jakub Valský, který se po objezdu domácí klece trefil velmi přesnou střelou bekhendem.

"Když byl člověk jen trochu za půlkou, už nevěděl, co se na druhé straně děje. Pro gólmany to bylo vůbec nepříjemné, ale Jánko si s tím poradil," komentoval Krenželok přítomnost mlhy na stadionu v Nitře.

Do konce druhé periody sice Liberečtí nic závratného již nevymysleli, a stav jen kontrolovali. V té závěrečné se ale rozhodli Nitru definitivně pohřbít a do jejich rakve přibili ještě osmý a devátý hřebík: svou druhou trefu zaznamenal Jakub Valský, jenž vykroužil v útočné třetině osmičku a pak bekhendem vymetl horní roh branky. Zkázu domácích pak necelé dvě minuty před koncem dokonal Lukáš Krenželok, který z přečíslení vytěžil závěrečnou devátou branku.