Naděje staršího dorostu pohřbily čtyři branky během dvou minut

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci jednadvacátého kola extraligy staršího dorostu zavítala pod Ještěd středočeská Mladá Boleslav. Tyto celky se letos setkaly již dvakrát a dosud byl vždy úspěšný Liberec. Ne však v sobotu, kdy ho případné body stály necelé dvě minuty v polovině druhé třetiny. Během nich dostali domácí hráči čtyři branky, z čehož dvě padly při jejich přesilové hře.

21. kolo, sobota 19. listopadu 2011
2:6
(1:1, 0:4, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Škoda (Chlapík), 55. Hrníčko (Procházka) - 4. Borovec (Podsedníček, Nastoupil), 29. Marek (Šulc), 29. Kochubej (Brzák), 30. Brzák (Borovec, Podsedníček), 31. Kellerstein (Šír, Chmelař), 52. Brzák (Podsedníček, Borovec). Rozhodčí: Kareš - Tasch, Padevět. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 128. Střely na branku: 26:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6, 2:6 .

Skřebský (Hosnedl) - Návrat, Erlebach, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Belovič, Slavík, Klíma, Beránek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Račický, Chlapík, Procházka, Pyrochta, Suska, Pálek.

BK Mladá Boleslav

Bača (Ašenbrenner) - Marek, Nastoupil, Šír, Bašus, Plíšek, Podsedníček, Kochubej, Borovec, Šulc, Semirád, Pokorný, Brzák, Kellerstein, Boček, Chmelař, Birnbaum.

První větší šance úvodní periody ihned skončila boleslavskou brankou. Postaral se o ní Zdeněk Borovec, který se společně s Podsedníčkem dostal do přečíslení dvou na jednoho a druhý jmenovaný předložil střelci nabídku, kterou nešlo neproměnit. To se započala čtvrtá minuta. I další příležitost se odehrála před brankou Skřebského. Tentokrát to byl Brzák, jenž se na hranici pravého kruhu dostal k volnému kotouči, avšak jeho pokus skončil na betonu libereckého gólmana.

Poté mohl zahrozit Liberec, ovšem nestalo se a mohlo být ještě hůř. Slavík na modré napřáhl, ovšem trefil jen chrániče hostujícího Šulce, jenž společně se dvěma spoluhráči vyrazil do přečíslení. Naštěstí pro domácí ale právě Slavík situaci dobruslil a Šulcovi, jenž byl sám před brankou, stihl nadzvednout hůl a zabránil mu tak ve skórování. V závěru prvního dějství se Tygrům podařilo srovnat. Postaral se o to útočník Robin Škoda, ten po Chlapíkově nahození vyšťoural kotouč ze spleti těl na brankovišti a chvíli před očekávaným přerušením zametl kotouč do Bačovy klece.

Kdyby se druhá třetina omezila na dvě minuty mezi dvacátou devátou a třicátou první, asi by se moc nestalo. Byly to totiž právě tyto dvě minuty, které prakticky rozhodly celý zápas. Vše začalo vyloučením hostujícího Plíška. Liberci se nabídnutá výhoda vůbec nedařila a co hůř, sám inkasoval. Postaral se o to hlavně Jakub Šulc, který se ve vlastním pásmu zmocnil kotouče a s obráncem na zádech ho dovezl až ke Skřebskému, tam už ale byl značně vyčerpán a přenechal kotouč v tandemu jedoucímu Ladislavu Markovi. Ten už pak neměl větší potíže s dostáním puku za brankovou čáru.

To ale nebylo ani zdaleka vše, za dvanáct vteřin se k puku ve středním pásmu dostal Ijla Kochubej, přejel modrou čáru a z levého kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Boleslav tak slavila dvě branky během jednoho oslabení. Pak přišla její přesilovka. Osmnáct vteřin po jejím zahájení se na pravém kruhu ocitl na chvíli neobsazen Stanislav Brzák a ranou švihem se trefil ‚pod víko‘ domácí branky. Liberečtí trenéři chtěli boleslavský tlak zastavit time-outem a zároveň zkoncentrovat domácí hráče. To se však nepodařilo a v čase 30:11 pečetil onu dvouminutovku Adam Kellerstein. Ten z podobného místa jako Brzák trefil i stejné místo liberecké klece.

Takže vše podstatné z druhé třetiny, a v podstatě i zápasu, se vešlo do jedné minuty a čtyřiačtyřiceti vteřin. Jinak byla první i druhá třetina vyrovnanou partií a ani jeden z týmů neměl větší převahu.

V tomto trendu se odehrála i třetí perioda, oba týmy se střídaly v útočném snažení a ani jeden neměl větší převahu. První šanci, či spíše její náznak měl domácí Klíma, jenž jel sám na Baču, ovšem Nastoupil mu odvážnou rybičkou vysekl kotouč a následně skončil v boleslavské kleci. Závěrečné dějství nabídlo ještě dvě šance a obě skončili rozvlněním sítě.

Nejprve již na rozdíl pěti branek zvýšil ránou těsně nad ledem Stanislav Brzák, který se svými kolegy z útoku, Podsedníčkem a Borovcem odehráli skvělé utkání. Pět minut před koncem dokázal ještě výsledek zkorigovat domácí útočník Dominik Hrníčko, který byl na pravém kruhu nalezen Procházkou a vymetl pavučiny Bačovi klece.