Na Litvínov Tygři nevyzráli, prohráli 5:3

Date of publication Author Ondřej Flanderka

Litvínov/Liberec - Po výhře nad Spartou a karlovarskou Energií zavítali hokejisté Liberce ve dvacátém kole na led Litvínova, který se po nevydařeném začátku soutěž v posledních kolech rovněž výsledkově zvedá. Ve vyrovnané partii byli nakonec úspěšnější domácí, kteří si po výhře 5:3 připsali tři body.

20. kolo, neděle 25. října 2009
5:3
(1:0, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 18. Trávníček (Černý), 28. Švarný (Hübl V., Jenáček), 37. Černý (Vopat, Trávníček), 54. Trávníček (Vopat), 57. Trávníček (Kroupa, Pilař) – 30. DeSantis (Hlaváč), 49. Klimenta (Plodek, Víšek), 60. Bartovič z trestného střílení. Rozhodčí: Hodek, Jebavý – Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 11:10. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 5485. Střely na branku: 31:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3.

HC VERVA Litvínov

Franěk (50. Hübl J.) - Pilař, Kroupa, Švarný, Gureň, Punčochář, Skuhrovec - Jánský, Reichel, Lukeš - Černý, Hübl, Jenáček - Kubinčák, Gerhát, Trávníček - Majdan, Vopat, Heinisch.

Pinc - DeSantis, Hunkes, Moravec, Čakajík, Rýgl, Jareš, Derner, Spiller - Podkonický, Blatný, Hlaváč - Nedorost, Kašpařík, Bartovič - Víšek, Plodek, Klimenta - Špaček, Dušek, Packard.

Oba týmy se po nevydařeném vstupu do ročníku v posledních kolech zlepšily, a to nejen herně, ale i výsledkově. Před nedělním vzájemným duelem měli Tygři i chemici na svém kontě pětadvacet bodů a tuto sbírku chtěly obě strany rozšířit. Libereckým ale chyběl nejproduktivnější hráč Petr Nedvěd, kvůli zranění kolena a Vantuch, který si v pátek ve Varech zlomil klíční kost.

Samotný duel i přesto začali aktivněji hosté. Nejprve před Fraňkem operovala Kašpaříkova formace a poté i ta Plodkova, zkušený brankář ale zasahovat nemusel. Proti šanci Klimenty s Duškem a střele Hlaváče, který nastoupil ke svému poslednímu utkání za Tygry, už se ale musel vyznamenat. Další šance přišly při vyloučení Vopata, i ty ale domácí obrana přestála.

Svěřenci trenéra Kučery se výrazněji začali prosazovat až při vyloučení Blatného, kterého pak navíc na trestné doprovodil i bek Spiller, krátkou přesilovku pět na tři ale domácí nevyužili. První branka padla na konci osmnácté minuty a k radosti litvínovských fandů to bylo do branky Marka Pince, poté co se po přesném pasu Černého až před libereckého gólmana natlačil Michal Trváníček a ač tísněn, dokázal bekhendovým blafákem dostat puk do sítě. Po dvaceti minutách tak vedli hráči Benziny 1:0.

V úvodu druhé dvacetiminutovky dohrávali Tygři přesilovku, ta se jim ale nevydařila podobně jako další početní výhoda, po té, co Franěk dostal dvě minuty za zdržování hry. To domácí naložili s vyloučením Duška o mnoho lépe. Viktor Hübl schoval svou střelu do klubka těl, takže Pinc mnoho neviděl a vyražený kotouč poslal do liberecké brány Ivan Švarný. V osmadvacáté minutě tak měli Litvínovští už dvoubrankový náskok.

Ten jim však nevydržel ani dvě minuty. Nejprve totiž byli ve stejném čase vyloučeni Hunkes s Trávníčkem a chvíli po nich i Kubinčák. Přesilovka čtyři na tři už Libereckým vyšla a po příhře Hlaváče se přesným zakončením před Fraňkem prezentoval Jason DeSantis. Zajímavý hokej s řadou šancí na obou stranách pokračoval. Domácí byli přeci jen mírně aktivnější směrem do útoku a odměnou jim byla branka na 3:1, o kterou se tvrdou ranou z dálky postaral Jakub Černý. Jeho dělovka prošla mezi betony Pince až za čáru, a před třetí třetinou tak měli blíže k bodům hráči Litvínova.

Poslední dvacetiminutovku načala další krátká přesilovka domácích pět na tři. Ta ale fandy ve žlutočerném příliš nepotěšila, protože Pinc byl takřka bez práce. Za chvíli ale přišly další zajímavé momenty. Nejprve se střetl Trváníček s Hlaváčem a pro druhého jmenovaného skončilo jeho plánované angažmá v libereckém dresu dříve, než mělo. Pár vteřin na to, se zase za bránou strhla menší potyčka, ve které byli nejvíce aktivní Derner s Reichelem.

Trochu hlušší pasáž utkání ukončil v devětačtyřicáté minutě Tomáš Klimenta, který se po krásné kombinaci třetí řady prosadil takřka do prázdné klece a vykřesal naději pro Liberec. Chvíli na to navíc musel střídat pro zranění Franěk, a do branky se tak postavil Jaroslav Hübl. Tygrům pak navíc nahrálo do karet i vyloučení Jánského, paradoxně to byl ale moment, který rozhodl o výhře Litvínova. V oslabení totiž Vopat připravil gól pro Michala Trvávníčka, a ten zblízka snadno zvýšil na 4:2.

Když byl v sedmapadesáté minutě vyloučen Kubinčák, zkusili hosté ještě hru bez brankáře, tu ukončil Michal Trávníček, který tak zkompletoval hattrick. Liberečtí sice reklamovali faul na Podkonického, ten už ale zůstal nevyslyšen. Ani to však ještě nebylo vše. Trávníček pak ještě trefil tyč a po rychlé akci na druhé straně bylo nařízeno trestné střílení. Milan Bartovič si krásným blafákem poradil a snížil na konečných 5:3.