Mojmír Musil jistil výhru v Budějovicích

Date of publication Author Milan Dvořák, Radek Vokál

Bílí Tygři se rychle otřepali z úterního gólového přídělu. Zápas na jihu Čech byl v několika ohledech výjimečný. Svoji extraligovou premiéru si odbyl v brance <b>Jan Koťátko</b>, nejlepší střelec extraligy <b>Radoslav Kropáč</b> si vystřílel hattrick a svoji první branku za Bílé Tygry v extralize vstřelil minutu před koncem do prázdné branky <b>Mojmír Musil</b> (na snímku). První třetina byla bezgólová, po druhé byl stav 1:3. Domácí dvěma slepenými brankami srovnali na 3:3, Krstev ale dal brzy na 3:4 a minutu před koncem Kropáč z trestného střílení vedení pojistil. Tygři opět potvrdili vynikající přesilovky - dali z nich rovnou polovinu branek.

, pátek 25. října 2002
3:6
(0:0, 1:3, 2:3)

Branky: 25. Štrba (Gřegořek, Kotaška), 46. Nedoma (Sailer, Gřegořek), 48. F. Mrázek (Ondřej) - 21. Kropáč (M. Straka), 24. Čakajík (Kropáč), 36. Kropáč (Čakajík), 50. Krstev (Rozsíval, V. Novák), 59. Kropáč (TS), 59. Musil. Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 4158.

Banes Motor Č. Budějovice

Hudáček - Nedoma, Kotaška, R. Suchánek, Gřegořek, Jindra, Babka - Štrba, Michálek (41. Vondrka), Šimánek - Ondřej, F. Mrázek, Rob - Sailer, Turek (41. Škoda), Bartoš.

Koťátko - Čakajík, J. Moravec, R. Pospíšil, Kočí, Jan Kudrna, Vála, Krstev - Kropáč, M. Straka, Kubinčák - Kábrt, Musil, S. Procházka - V. Novák, Plodek, Rozsíval - Hájek, Moskal, Jiří Kudrna.

Budějovičtí fanoušci očekávali, že domácí hokejisté odčiní úterní prohru utrženou na ledě pražské Sparty. Liberečtí ale udělili domácím lekci z využívání přesilových her. Červenobílí vstoupili do zápasů aktivně, hned v první minutě se do velké šance propracoval Šimánek. Hostující beci si nevěděli rady a museli Šimánka nedovoleně atakovat. Jihočechům úvodní přesilovka vůbec nevyšla, nic při ní nevymysleli. Na druhé straně nebezpečně střílel Kropáč, Hudáček byl však na svém místě. Skóre se neměnilo ani po akci Rozsívala. Budějovičtí postupem času propadali v obraně, Bílí Tygři je začali přehrávat ve všech stránkách hry. Největší šanci si vypracoval v závěru třetiny Plodek. Domácí borci mohli jít do vedení po střelách Roba a Mrázka, hostující brankář ale nekapituloval.

Budějovičtí trenéři jistě svým hráčům pořádně vyčinili, zjevně to ale nestačilo, naopak Bílí Tygři se rozehráli ve druhé třetině k velkému výkonu. Hráli jednoduše, důrazně a efektivně. Hned po 14 vteřinách od začátku druhé části hry propálil překvapeného Hudáčka po individuální akci Radoslav Kropáč - 0:1. Zaskočené domácí hráče poslal do kolen hned další gól o tři minuty později, přesilovku využil Martin Čakajík - 0:2. Hned za necelou minutu snížil Martin Štrba - 1:2. Vyrovnat mohli domácí během přesilové hry, při minutové výhodě dvou hráčů v poli pálil tvrdě od modré čáry Suchánek, skvělý Koťátko ale našel kotouč ve své lapačce. Necelé čtyři minuty před odchodem hráčů do šaten se prosadil při přesilovce opět Radoslav Kropáč, asistoval mu Martin Čakajík - 1:3.

Nástup Tygrů do třetí části hry se podobal úvodu druhé třetiny. Do brejku se utrhl nejlepší hráč utkání Kropáč, blafákem ale na Hudáčka nevyzrál. Marná snaha domácích si vyžádala změny v sestavě, čerstvě nasazený Vondrka vydržel na ledě sotva několik vteřin a vymodlil si faul. Následnou přesilovou hru využil po Sailerově přihrávce tvrdou střelou od modré čáry Milan Nedoma - 2:3. O dvě minuty později už bylo srovnáno. Ve skrumáži před bránou se nejlépe orientoval obr František Mrázek a poslal puk za záda bezmocného gólmana hostujícího celku - 3:3. Tím ale přestřelka v Českých Budějovicích nekončila, o pár chvil později využil další přesilovku Angel Krstev - 3:4. Snahu Jihočechů o srovnání definitivně pohřbil Radoslav Kropáč. Ten se řítil na Hudáčka, který mu vyjel naproti až k modré čáře. Kropáčovi se zakončit nepodařilo, domácí Gřegořek ale úmyslně posunul branku, po čemž v posledních dvou minutách utkání zákonitě následuje trestné střílení. Radoslav Kropáč nabízenou příležitostí nepohrdl a završil tak svůj hattrick - 3:5. Zoufalí budějovičtí hokejisté se ještě pokusili o power-play, Bílí Tygři ale zodpovědně bránili, Musil navíc poslal kotouč do prázdné brány, připsal si tak svoji první branku za Bílé Tygry v extralize a stanovil skóre utkání na 3:6.