Mladí Tygři zanechali v Davosu dobrý dojem, na body to nakonec těsně nestačilo

Date of publication Author Ondřej Belák

Davos - K poslednímu zápasu v základní skupině hokejové Ligy mistrů vyrazili Tygři do švýcarského Davosu. S jistotou postupu nastoupil velice omlazený tým a nové tváře předvedly velice zajímavé výkony. Jakub Husa a Michal Teplý zaznamenali své první branky v "A" týmu, ale z bodového zisku se nakonec těšit nemohli.

6. kolo, středa 11. října 2017
(1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 2. Weiser (Walser), 24. Little, 35. Little (Nygren, Egli) – 4. Husa (Psota, Jeník), 56. Teplý Rozhodčí: Miroslav Stolc, Andreas Koch – Cedric Borga, Simon Wust. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 1917. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Davos

van Pottelberghe (32. Senn) – Aeschlimann, Nygren, Schneeberger, Paschoud, Forrer, Grossniklaus, Buchli, Kindschi – Little, Egli, Simion – Jorg, Baumgartner, Wetter – Weiser, Walser, Kessler – Eggenberger, Tanner, Portmann.

Stezka – Kolmann, Husa, Havlín, Plutnar, Bednář, Pyrochta – Ordoš, Vantuch, Hrabík – Jašek, Chrtek, Lakatoš – Psota, Špaček, Jeník – Teplý, Král, Dlouhý.

Mezi tyčemi se od první minuty objevil Aleš Stezka a bohužel hned po několika desítkách sekund kapituloval. Walser po hbitém průniku za branku přihrál Dinu Wieserovi, pro kterého už bylo snadné otevřít zblízka skóre - 1:0. Divoký úvod utkání ale zdaleka neřekl poslední slovo, mladý tygří tým se totiž okamžitě pokoušel o vyrovnání a snaha se rychle vyplatila. Psota vybídl Jakuba Husu. Mladý obránce si s pukem zkušeně povyjel do mezikruží a přesnou střelou ze zápěstí vyrovnal na 1:1.

Poté aktivitu převzal opět domácí Davos, který se bez nároku na postup do play-off snažil vyškrábat alespoň na třetí místo čtyřčlenné tabulky. Obrovskou šanci měl Egli, jenž už jel proti Stezkovi úplně sám. Liberecký gólman ale výborně zasáhl a podržel svůj tým.

Druhá polovina úvodní třetiny už přinesla klidnější podívanou. Tygři hru opět vyrovnali a byla velká škoda, že špatně vyřešili přečíslení dvou proti jednomu. Davos ale také mohl udeřit, po rychlé týmové akci se domácí dostali přes celé kluziště a Stezku prověřil Wetter, avšak maskovaný muž svým zásahem učinil tečku za většími šancemi v první třetině.

Do druhé periody vstoupili lépe Švýcaři. Hned při prvním střídání střílel zblízka Little a Stezka střelu vytěsnil pohledem mimo. O chvíli později už to ale domácím vyšlo. V hlavní roli byl opět Broc Little. Útočník ze Spojených států amerických si uzmul puk ve středním pásmu, zbavil se všech strážců a tváří v tvář Stezkovi dokázal procedit kotouč skulinkou mezi betony - 2:1.

Domácí brankář van Pottelberghe následně musel čelit liberecké snaze o vyrovnání a úspěšně vyrazil Jaškovu nadějnou střelu. Do zápasu se začaly na obou stranách vkrádat nepřesnosti, které zhatily mnoho zajímavě se vyvíjejících situací v útočných pásmech.

Omlazené šelmy držel na dostřel brankář Stezka, jenž se v polovině základní hrací doby musel pořádně ohánět. Davos na něj totiž v rámci svého tlaku pálil ze všech stran! Stav se však díky jeho přesvědčivým zákrokům neměnil. Domácí kouč následně sáhl k zajímavému tahu, když van Pottelberghe zamířil na střídačku a nahradil jej Senn.

Nový strážce švýcarské svatyně si ale ani nemusel sáhnout na puk a už slavil gól svých spoluhráčů. Po účelné přesilovkové kombinaci práskl do puku Broc Little a svým druhým gólem v zápase zvýšil na 3:1. V početní výhodě se před brankou o chvíli později proháněli i Tygři a nechybělo moc ke vstřelení kontaktní branky. Náhradník Senn ale odolal a Liberečtí se tak museli smířit s dvoubrankovou ztrátou po druhé třetině.

Do třetí části vstoupili Bílí Tygři s velkou chutí a snahou o snížení. Brankáře Senna zasypali střelami, z nichž asi nejnebezpečnější byla z hokejky Daniela Špačka. Gólman Davosu se ale zdál být nepřekonatelný. Šelmy poté dostaly k dispozici přesilovou hru, jenže v ní se jim paradoxně nepodařilo vytvořit takový nápor, jako při hře v rovnovážném počtu hráčů.

Velká aktivita hráčů v bílých dresech ale záhy přinutila Davos k dalšímu faulu. Početní výhodu už Liberečtí sehráli o něco lépe a snížit mohli po nahození Psoty. Na brankovišti už ale nebyli dostatečně důrazní a kotouč se jim za brankářova záda dostat nepodařilo.

Velké uznání si zaslouží liberečtí fanoušci, kteří sice byli v Davosu zastoupeni jen ve velice skromném počtu, ale domácí příznivce mnohdy přehlušovali. Možná i díky jejich neutuchající podpoře se nakonec snižující branku podařilo vstřelit. A byla to velká událost, Senna totiž pěknou střelou prostřelil Michal Teplý! Mladičký útočník se tak dokázal trefit při své premiéře v "A" týmu - 3:2.

A mohlo být na tygří straně ještě mnohem veseleji, avšak další velká šance modrobílých zůstala nevyužita. Až do posledních sekund jsme mohli sledovat neutuchající snahu mladého výběru o vyrovnání. To už se ale bohužel nepodařilo dotáhnout ani při závěrečné hře bez brankáře.

Výrazně omlazení Tygři tak nakonec Davosu těsně podlehli. Nezanechali ale vůbec špatný dojem! Ve skupině Ligy mistrů tak obsazují konečné druhé místo, hned za prvním Växjö, které doma těsně přehrálo Cardiff. Tým z Walesu tak třetí příčku přenechal dnes vítěznému Davosu. Těšíme se na vyřazovací boje!

Remo Gross
„Měli jsme v kádru řadu mladých hráčů a byla to pro ně skvělá zkušenost, na takto vysoké úrovni ještě nikdy nehráli. Potřebují se ohrát a toto pro ně byla vynikající příležitost. Mrzí mě, že jsme nepostoupili, ale věřím, že nám i tak působení v Lize mistrů mnohé dalo.“

Karel Mlejnek
„Pro nás je klíčové především velice dobré umístění. Chtěli jsme postoupit a to se nám také povedlo. Samozřejmě nemůžeme být s výsledkem úplně spokojeni, raději bychom bodovali, ale myslím si, že jsme s mladým kádrem podali velmi solidní výkon. “

6. kolo, středa 11. října 2017
(1:1, 2:0, 0:1)