Mladé pušky porazily Chemiky

Date of publication Author Jan Rachota

I druhý zápas letního přípravného období skončil vítězstvím Bílých Tygrů. Pod výhru se podepsalo hlavně dravé mládí, dvě branky vstřelil <b>Martin Rýgl</b>, po jedné Jan Víšek a Petr Vampola. Svých premiérových 30 tygřích minut absolvoval v brance Michal Nedvídek. Po utkání následovaly nájezdy, ve kterých Bílí Tygři potvrdili své vítězství.

přát., pátek 04. srpna 2006
3:4
(1:0, 1:1, 1:3.)

Branky a nahrávky: 15. Lukeš (Kubinčák, Jánský), 27. Reichel (Hranáč), 45. Punčochář (Branda) - 38. Rýgl (Dušek), 46. Víšek (Plodek), 47. Vampola (Pabiška, Žabka), 58. Rýgl (Jech). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Hauser . Vyloučení: 13:13. Využití: 1:3. Diváci: 605.

Po utkání následovaly nájezdy: Branda - 1:0, Vaic - 1:1, Jenáček - 0, Podkonický - 1:2, Bednařík - 2:2, Dušek - 0, Kubinčák - 3:2, Pajič - 3:3, Lukeš - 0, Plodek - 0, Poživil - 0, Víšek - 4:3.

HC VERVA Litvínov

Altrichter (Pošusta) - Poživil, Hranáč, Punčochář, Skuhrovec, Gýna, Morava, Ťupa, Bombic - Jenáček, Reichel, Rindoš - Trávníček, Branda, Maxa - Kubinčák, Lukeš, Bednařík - Jánský, Zíma, Sklenička.

Stejskal (31. Nedvídek) - Žabka, Jiruš, Zíb, Rýgl, Krstev, Kočí, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Tomajko - Dušek A., Pajič, Jech - Klimenta, Plodek, Víšek - Pabiška, Vampola, Procházka.

Ke druhému zápasu letní přípravy odcestovali Bílí Tygři do Litvínova. Trenéři dali pro tento zápas volno forvardům Čermákovi s Pletkou a brankáři Hniličkovi. Chyběl i útočník Šachl, který je sice v tréninkovém procesu, ale na zápas to po operaci kolene ještě není. K zápasu neodcestoval také řízný bek Lukáš Derner, který má zánět achilovy šlachy.

Litvínov nastoupil do utkání bez několika opor (Fiala, Benda, Prorok, Kopecký, O. Poživil) a příležitost se ukázat tak dostali junioři. Na ledě to však v úvodu zápasu nebylo znát, aktivnějším týmem byli domácí Chemici. Hned v úvodní minutě málem Tygři doplatili na podklouznutí Stejskala, liberecký brankář však svou chybu napravil výborným zákrokem vleže. Ve čtvrté minutě se Stejskal vytáhnul podruhé, když vytěsnil alespoň na břevno ránu Maxy. Další útok se na libereckého brankáře valil v šesté minutě, ale Lukeš ani nadvakrát neuspěl. Bílí Tygři se osmělili až v sedmé minutě, konkrétně to byl Tomajko, po jehož střele puk projel naprázdno brankovištěm. Následně dostali domácí možnost hrát dvojnásobnou přesilovku, ale k ničemu se nedostali. V patnácté minutě se však již litvínovský útočník Lukeš nemýlil. Kapitán Kubinčák zatáhl puk, poté co využil uklouznutí jednoho z libereckých beků, následně našel Lukeše, který nezaváhal a poslal domácí do vedení. Obraz hry se i nadále neměnil - na Stejskala mířila střela za střelou. Autory byli Morava a Jenáček. V osmnácté minutě však vyrovnání viselo ve vzduchu. Altrichter se štěstím zachránil Chemiky od vyrovnání, poté co vleže na břiše nadvakrát vykopl puk z branky.

V úvodu druhé třetiny se více vylučovalo než hrálo. Tento stav však evidentně svědčil domácím, kteří dokázali v sedmadvacáté minutě zvýšit svůj náskok. Hranáč založil po pravém křídle akci, kterou ukončil přesnou střelou do Stejskalovy svatyně Robert Reichel. V třicáté minutě došlo v kádru Liberce ke střídání, když Stejskala nahradil Nedvídek. V třiatřicáté minutě Altrichter zachránil svůj tým od pohromy, když vychytal jistý gól Kočímu. V čtyřiatřicáté minutě vychytal litvínovský golman Jana Tomajka, ale to nebylo zdaleka vše. V osmatřicáté minutě se Bílí Tygři dočkali snížení. Martin Rýgl po přihrávce Duška vypálil a puk skončil až za Altrichterem.

V pětačtyřicáté minutě od modré vystřelil domácí Punčochář a propálil vše co mu stálo v cestě. S Tygry to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře, avšak Chemici jim sami podali pomocnou ruku, když se postupně nechali vyloučit Kubinčák, Altrichter a Morava. Takovou šanci nemohli nechat liberečtí hokejisté jen tak. Nejprve snížil po Plodkově přihrávce v přesilovce pět na tři Víšek a následně vyrovnal Vampola. Vyrovnání nabudilo Bílé Tygry k dalšímu zesílení tlaku...avšak také umožnilo Litvínovu spoléhat na brejky. V osmapadesáté minutě rozhodl celý zápas Martin Rýgl. Litvínov se i přesto nezvdal a dál bojoval alespoň o remízu. Brankář Nedvídek byl v jednom ohni, ale tlak ustál a vychytal Bílým Tygrům vítězství.