Mistr znovu pokořen. Duel s Litvínovem rozhodla jediná branka Michala Bulíře

Liberec – K 28. extraligovému kolu dorazili do Home Credit Areny úřadující mistři, Verva Litvínov, a ukázali, že přestože se jim letos tolik nedaří, dokáží být nepříjemným soupeřem. Zápas nakonec rozhodla jediná branka, když se ve druhé třetině trefil Michal Bulíř. Tygři vůbec poprvé v sezoně udrželi čisté konto a nadále si drží značný náskok na čele tabulky.

28. kolo, neděle 13. prosince 2015
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 37. Bulíř (Radivojevič). Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5731. Střely na branku: 29:16. Průběh utkání: 1:0.

Lašák – Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Plutnar, Výtisk (C), Vitásek – Valský, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Lakatoš, Vlach – Jonák, Plodek, Špaček – Ordoš.

HC VERVA Litvínov

Petrásek – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo – Piroš, Hanzl, Hořava – Lukeš, Hübl (C), Jánský – Gerhát, Havlíček, Jurčík – Doležal, Smolka, Válek.

Tygři do utkání vlétli a v úvodních minutách diktovali tempo hry. Brzy vybídl Lakatoš přihrávkou z otočky k nebezpečné střele Jana Stránského, ten ale Petráska propálit nedokázal. Litvínovský gólman si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, postupně ho zaměstnali také Plutnar, Birner a Ševc, Petrásek však náporu odolával.

Podobný scénář se opakoval také ve zbytku první třetiny. Tygři i nadále působili mnohem aktivněji, ale na Petráska recept stále nemohli najít. Jánko Lašák na druhé straně naopak téměř nemusel zasahovat, a poměř střel na konci úvodní dvacetiminutovky mluvil za vše – naši hráči své soupeře přestříleli vysoko 13:4. Skóre však bylo stále bez branek.

Po změně stran k žádné výraznější změně na ledě nedošlo. Také nadále útočil hlavně domácí tým, Litvínov se snažil čekat na chyby v rozehrávce Liberce a využít je k protiútokům.Po jedné takové akci střílel Hübl, Lašák si však s jeho projektilem poradil.

Dosud nejblíže brance byl v úvodu 31. minuty Jaroslav Vlach. V samostatném úniku byl hákován, následovalo tak trestné střílení. Během něj si sice dokázal mladý forvard gólmana Petráska položit na led, puk už však nad jeho beton zvednout nedokázal a skóre se tak neměnilo.

Verva po půlhodině hry zabrala a vytvořila si hned několik slibných pozic. Pavlík střílel během ponechané výhody do břevna, v přesilové hře zase musel Lašák skvěle zasáhnout proti Hořavovi. V téže početní nevýhodě však nakonec šli do vedení Tygři.

Michal Bulíř a Branko Radivojevič ujeli dva na jednoho obránce, Bulíř se ho parádně zbavil a nahrál Radivojevičovi. Ten si všiml přemisťujícího se gólmana, vrátil kotouč svému spoluhráči, který už ho zametl do odkryté sítě.

"Myslel jsem si, že Branko bude střílet, on mi to ale ještě vrátil. Byl z toho krásný gól," komentoval svou trefu Michal Bulíř.

Do třetí třetiny tak hosté vstupovali s tím, že museli dotahovat jednobrankový náskok. Brzy se jim naskytla možnost k vyrovnání, když Pavlíkovu ránu od modré dobře tečoval Hořava, ale kotouč nakonec prolétl těsně vedle Lašákovy branky. Podobná akce se stejným koncem proběhla i na druhé straně, když Bakošovu střelu tečoval mimo tři tyče Bulíř.

Litvínovští se i nadále snažil srovnat a Lukešovi k tomu chyběla snad jen trocha štěstí. Zkušený forvard vypálil z hranice pravého kruhu a od obou tyčí se nakonec kotouč odrazil ven z branky. Celou situaci raději sudí zkonzultovali se svým kolegou u videa a potvrdili, že se o gól nejednalo.

Šance Vervy i nadále držel skvělý Petrásek, který během několika sekund předvedl své reflexy postupně proti Bulířovi, Bakošovi a znovu Michalu Bulířovi. V závěru se ještě lapačkou zaskvěl Lašák, který zachytil tvrdou ránu Pavelky. Hosté to sice zkusili v šesti, na výsledném skóre se však již ani před několik pokusů na obou stranách nic nezměnilo a Tygři se tak mohli radovat z nejhubenější možné výhry 1:0.

„Myslím, že v první třetině jsme byli lepším týmem, spoustu šancí jsme ale nevyužili. Od druhé třetiny se hra velmi vyrovnala. Litvínov hrozil rychlými protiútoky, my jsme zase paradoxně vstřelili nádherný gól v oslabení, který rozhodl. Pak jsme se snažili výsledek ubránit, což se nám povedlo.“

Radim Rulík
„Odvedli jsme dnes slušný výkon směrem dozadu, ale na druhou stranu v ofenzivě jsme toho tady moc nepředvedli. Je nám líto, že ten jediný gól, který jsme inkasovali, padl v naší přesilovce.“