Litvínov odjel s nadílkou

Date of publication Author Štěpán Hanuš

L i b e r e c - Bez větší známky únavy po náročném programu švýcarského soustředění si Bílí Tygři poradili s litvínovským Chemopetrolem. Čisté konto udržel brankář Filip Šindelář, který je v týmu trenéra Palečka na testech z Mladé Boleslavi. Dva body si po kvalitním výkonu připsal centr <b>Jan Plodek</b>.

přát., úterý 22. srpna 2006
5:0
(2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 19. Zíb (Plodek), 20. Tomajko (Vaic), 42. Pletka (Čermák), 47. Plodek (Procházka), 59. Jiruš (Podkonický). Rozhodčí: Hrubý. Vyloučení: 9:8, navíc Vaic 10 minut za nesp.chování. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: cca. 1000. Střely na branku: .

Šindelář - Moravec, Jiruš, Žabka, Hlavačka, Holub, Zíb, Derner, Kočí - Vaic, Podkonický, Tomajko - Čermák, Dušek, Pletka - Klimenta, Plodek, Procházka - Pabiška, Vampola, Víšek.

HC VERVA Litvínov

Altrichter - Skuhrovec, Ťupa, Gýna, Hranáč, Morava, Punčochář, Poživil L., Poživil O. - Prorok, Trávníček, Kubinčák - Maxa, Reichel, Branda - Kopecký, Rindoš, Jánský - Černý, Lukeš, Bednařík.

1. třetina

Jako první prověřil pozornost Filipa Šindeláře, který je v Liberci do pátku na testech z Mladé Boleslavi již po 50 vteřinách hry Daniel Branda. Ve 2. minutě předvedl Šindelář první fantastický zákrok. Litvínovský Bednařík už zvedal ruce nad hlavu, v cestě do sítě však vystřelenému puku stála Šindelářova lapačka. Na druhé straně mohl otevřít skóre kanonýr Vaic, kterého vyzval Zíb, Altrichter byl ale připravený. Poté našel Lukáš Pabiška přesnou přihrávkou v dobré pozici obránce Václava Kočího, kterému ale sjel puk z hole. V 5. minutě se poprvé vylučovalo, když Žabka zahákoval Trávníčka a odešel na dvě minuty. Hosté se však z přesilovky dlouho neradovali, síly na ledě se vyrovnaly hned po půl minutě hry, když Vladimír Gýna fauloval Lukáše Zíba. Liberecký bek si následně vykoledoval i další faul, tentokrát od litvínovského kapitána Reichela a domácím se tak naskytla první početní výhoda v utkání. V přesilovce čtyři na tři zamkli domácí svého soupeře v jeho obranném pásmu. Bomba Jiruše od modré ani následná dorážka Vaice za zády Altrichtera neskončila. Radost domácím pak překazila branková konstrukce, když po perfektní přihrávce Lubomíra Vaice trefil z první Andrej Podkonický tyč! V polovině první třetiny našel Reichel ideálně Proroka, který ale puk dobře netrefil. Vzápětí se hostům naskytla jedinečná možnost při dvojnásobné početní převaze. Na trestnou lavici nejprve putoval Andrej Podkonický, kterého brzy doprovodil i Stanislav Procházka. Hosté však nabídnutou šanci promarnili a v přesilovce nic kloudného nevymysleli. Ve 14. minutě vyslal Kubinčák do šance Bednaříka, který si opět s novicem v liberecké brance nedokázal poradit. Jeho backhend Šindelář betonem vytlačil mimo branku. V 15. minutě se dvojnásobná přesilovka otevřela i libereckým hokejistům, když na trestné lavici seděli Rindoš s Moravou. Liberečtí si v ní vypracovali velkou možnost. Slovenská spolupráce mezi Vaicem a Podkonickým zafungovala naplno, prvně jmenovaný našel před brankou výtečnou přihrávkou Podkonického, kterého ale zázračně vychytal Altrichter. Diváci se branek dočkali v závěru třetiny. Jan Plodek přihrál na modrou Lukáši Zíbovi, který napřáhnul a jeho projektil skončil v šibenici litvínovské klece. O chvíli později mohli hosté bleskurychle odpovědět, když Branda našel Františka Lukeše, tomu ale zabránil ve skórování opět vynikající Filip Šindelář. Když se zdálo, že domácí odejdou do kabiny s jednobrankovým náskokem převzal puk před Šindelářem Lubomír Vaic, ohlédl se a adresoval lahůdkovou přihrávku za červenou čáru, kde číhal najetý Jan Tomajko, který ač tísněn Lukášem Bednaříkem, prostřelil litvínovského gólmana po ledě mezi betony a upravil na 2:0.

2. třetina

Ve druhé části hry otestoval libereckého brankáře jako první Robert Reichel, na Šindeláře ale nevyzrál. Od modré to poté zkoušel Žabka, jeho jedovka minula branku. Ve 28. minutě vyzval ke skórování Pabiška Jana Víška, který mezi kruhy trefil jen lapačku Altrichtera. Na druhé straně uvolnil agilní Reichel Ivo Proroka, který backhendem nepřekonal Filipa Šindeláře. Nedokázal to ani sám litvínovský kapitán, jehož střela zamířila jen do boční sítě. Poté hráli Litvínovští přesilovku po vyloučení Hlavačky, v nadějné pozici prověřil bezúspěšně Šindeláře opět Reichel, strážce liberecké svatyně jeho střelu lapačkou zlikvidoval. V polovině zápasu zakombinovali na modré Hlavačka s Žabkou, jedovka exslávistického obránce skončila těsně vedle levé tyče. Prakticky z protiútoku si na libereckém brankáři vylámala zuby dvojice Maxa - Černý. Ve 31. minutě hráli domácí další přesilovku. V početní převaze pálili domácí jako u Verdunu, od modré to zkoušeli postupně Derner s Kočím, za zády Altrichtra neskončila ani dorážka Víška. Ve 31. minutě měli Bílí Tygři podruhé v zápase možnost dvojnásobné přesilovky, když lavici hanby odešli zahřívat Gýna, exliberecký obránce Ťupa a Milan Kopecký. Bílí Tygři ale nabídnutou příležitost nedokázali zužitkovat. Ve 34. minutě se dobrým obranným zákrokem prezentoval na modré obránce Lukáš Derner, který zastavil Skuhrovce efektním bodyčekem. Ve 36. minutě zabránil Jánskému ke vstřelení branky obránce Zíb, který mu v poslední chvíli zablokoval hůl. Z protiútoku postupovali Plodek s Víškem na jediného obránce Chemopetrolu. Jan Plodek zvolil střelu, kterou mu však zblokovali litvínovští zadáci mimo branku. V závěru třetiny mohl přidat třetí úspěch Valdemar Jiruš. Poprvé zamířil svojí dělovku od modré do Altrichtera, podruhé si nabruslil před branku, kde ho přesně načasovanou přihrávkou našel Andrej Podkonický. I v tomto případě byl úspěšnější gólman chemiků, který skvělým zákrokem uchránil svůj tým od inkasovaného gólu.

3. třetina

Na začátku třetí třetiny fauloval Antonín Dušek Michala Trávníčka a šel si odpykat dvouminutový trest. Po půl minutě však zachybovala hostující obrana, kterou okamžitě ztrestal třetí brankou Václav Pletka. Litvínovští se mocně snažili o zkorigování výsledku, od modré pálil Hranáč, na Šindeláře si ale nepřišel. Domácí pak udeřili počtvrté. Jan Plodek prokličkoval mezi obránci, vybruslil si až před brankáře Altrichtera a backhendovou střelou po ledě upravil skóre na 4:0. Pátý hřebíček do rakve mohl Chemopetrolu zasadit Václav Kočí, jeho bomba ale skončila nad. Změnu stavu nepřinesla ani spolupráce mezi Pletkou a Čermákem. Druhý jmenovanný ani nadvakrát na litvínovského strážce branky nevyzrál. Litvínov se snažil o čestný úspěch, velmi blízko k němu měl v 54. minutě, když se proháčkoval Ivo Prorok až před Šindeláře, který se ovšem roztáhnul na brankové čáře a jeho střelu vytěsnil mimo tři tyče. Liberecký brankář si poradil i s dělovkou Gýny. V 56. minutě se už domácí fanoušci už už radovali z pátého gólo po střele Holuba, jiného názoru ale byli rozhodčí a branku neuznali. Tygři se páté branky nakonec dočkali. Andrej Podkonický si najel za litvínovskou branku, rozhlédl se a krásnou přihrávku předložil do prostoru mezi kruhy Valdemaru Jirušovi, který tvrdou ranou pod břevno přidal hostům na cestu poslední dárek. Do poslední velké šance se dostal hostující Jakub Černý, ale Filip Šindelář předvedl v utkání poslední ze svých brilantních zákroků a udržel ve své premiéře v libereckém dresu čisté konto.