Liberečtí zvítězili nad Kolínem a připsali si tak první body v Lize mistrů

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Kolín n.R./Liberec - Tým Bílých Tygrů se vydal na druhé utkání v hokejové Lize mistrů na německý led. Jejich hostitel byl Kolín nad Rýnem. Severočeši dokázali otevřít stav zápasu, a ačkoliv Žraloci srovnali, tak se Liberec opět dostal do vedení, které nakonec navýšil na rozdíl třech branek. Ve skupině A tak mají svěřenci trenéra Hynka první tři body.

CHL2, sobota 23. srpna 2014
1:4
(1:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Reifers (Stephens, Lüdemann) – 13. Vitásek (Bartek), 30. Vampola (Filippi, Vitásek), 40. Vampola (Škoula, Bartek), 46. Bulíř (Valský). Rozhodčí: Lindqvist (FIN), Piechaczek (GER) – Kowert (GER), Schrader (GER). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Kölner Haie

Aus den Birken – Sulzer, Mo. Müller – Krupp, Tjärnqvist – Ankert, Lüdemann – Schmölz, Zerressen – Rankin, Falk, Ma. Müller – Minard, Johnson, Gogulla – Tripp (C), Stephens, Ohmann – Riefers, Pfohl, Weiss.

Schwarz – Voráček, Škoula – Vitásek, Kajínek – Derner, Plutnar – Šimek – Bartek (C), Bulík, Vlach – Valský, Filippi, Bulíř – Urban, Vampola, Jelínek – Kica, Jass, Jonák.

Tygrům se nepovedl vstup do utkání, první čtyři minuty se téměř nedostali ke střele. První větší šanci měl Bartek, jehož tvrdá střela skončila v lapačce domácího gólmana. V deváté minutě se liberecké střídačce zatajil dech, když duo Müller – Zerressen prověřilo Marka Schwarze, ten však ve svízelné situaci obstál. O tři minuty později se Severočeši mohli poprvé radovat. Bartekovo nahození před branku zpracoval Ondřej Vitásek a otevřel skóre – 0:1. Hra se po úvodní brance zrychlila, ale oběma týmům se nedařila finální fáze. Tento fakt prolomil Philip Rieferse, který dvě minuty před koncem srovnal stav po využití situace dva na jednoho – 1:1.

Druhá třetina začala volněji, k šanci ze strany Liberce se dostal Plutnar, ale nemířil přesně. Na druhé straně bekhendem neuspěl Falk, od modré pak zkoušel obrátit skóre Gogulla. Do vedení však šli opět Liberečtí, když ve vlastním oslabení Petr Vampola získal odražený puk a pohotově zakončil – 1:2.

Domácí celek hrál čím dál tím více nervózněji ,a nevypadalo to, že by byl schopen vyrovnat. Šanci však Žraloci dostali po faulu na Stephanse, po němž bylo nařízeno trestné střílení. To ale německý útočník nevyužil, když minul branku a Liberec tak nadále držel vedení. V samém závěru třetiny se ještě navýšilo, když využil přesilovku Petr Vampola, jenž dokázal protečovat kotouč za záda Aus den Birkena – 1:3.

Do závěrečného dějství vletěl Kolín se snahou srovnat, ale na to Tygři odpověděli ještě větším tlakem. Bartek v úniku narazil na domácího brankáře, ve 46. minutě se však Liberci poštěstilo počtvrté. Michal Bulíř byl sám před brankou a dokázal využít nabídku Valského – 1:4. Zdramatizovat zápas mohl deset minut před koncem Minard, když si položil Schwarze. Ten však vytáhl skvělý zákrok zdviženou holí a držel tak tříbrankové vedení svého týmu. Ani Krupp v závěru utkání nebyl úspěšný a Bílí Tygři si tak připisují tři body po poměrně vysoké výhře 4:1.