Liberečtí zdolali Energii v nájezdech, rozhodl Vak

Date of publication Author Lukáš Šonský

L i b e r e c - Bílí Tygři utnuli sérii dvou zápasů bez bodového zisku. V rámci čtyřiačtyřicátého kola zavítal pod Ještěd celek karlovarské Energie. Severočeši v průběhu duelu dvakrát prohrávali, vždy však dokázali náskok soupeře dorovnat o svém vítězství nakonec rozhodli v samostatných nájezdech. Vítěznou branku vstřelil Tomáš Vak.

44. kolo, neděle 29. ledna 2012
3:2sn
(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Nedvěd (Bulíř), 47. Čakajík (Nedvěd, Dušek), rozhodující sam. nájezd Vak – 10. Kuběna (Dej), 35. Lučka (Košťál). Rozhodčí: Homola, Šír – Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 8:6, navíc Bartovič a Bulíř (oba LIB) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 911. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2sn Hráči zápasu: Petr Nedvěd – Martin Lučka.

Pinc – Čakajík, Výtisk, Moravec, Trončinský, Derner, Ulrych, Holub, Štich – Bartovič, Nedvěd, Kudrna – Dušek, Vantuch, T. Urban – Špaček, Vak, Kica – Víšek, Bulíř, Bárta.

HC Energie Karlovy Vary

Salfický – Gründling, Mocek, Gřegořek, Gulaši, Gawryletz, Prošek, Lučka, Rohan – Košťál, Skuhravý, Zucker – Kumstát, Pech, Zaťovič – Kotrla, Sýkora, T. Klíma – Mikeska, Kuběna, Dej.

Čtvrté vzájemné měření sil obou celků přineslo v úvodu svižnou podívanou plnou slibných brankových příležitostí. Poprvé výrazněji zahrozili Karlovarští, kteří stále živí teoretickou šanci na postup do předkola vyřazovacích bojů. Mikeskovu střelu vytěsnil liberecký gólman betonem, Bílí Tygři odpověděli zanedlouho. Vak hlídkoval před západočeským brankovištěm, ovšem před poloprázdnou klecí nezasáhl poskakující puk ideálně.

Skóre se měnilo až v desáté minutě. Klíma nejprve svoji ranou rozezvučel tyč, následně si však všiml volného kotouče před dezorientovaným Pincem Pavel Kuběna a zametl jej za brankovou čáru. Severočeši mohli náskok soupeře dorovnat v samém závěru prvního dějství, Špačkův projektil ale škrtl pouze o brankovou konstrukci – 0:1

Po celý průběh prostřední třetiny si drželi Severočeši optickou převahu. Salfický ale odolával, do zdárného konce nevedl Špačkův průnik ani slibná střela Nedvěda. Domácí kapitán zakončil svoji kličkovanou v útočné třetině nepřesnou ranou z pravého kruhu.

Brankář Energie kapituloval až v polovině zápasu. Petr Nedvěd šťouchl před modrým půlkruhem do kotouče, který přeskočil klečícího gólmana a zapadl do sítě. Vzápětí ovšem strhly Karlovy Vary vedení zpět na svoji stranu, Martin Lučka uspěl dorážkou z bezprostřední blízkosti – 1:2.

O další změnu skóre se mohl postarat domácí Kudrna, jenž uprchl hostujícím zadákům. V samostatném úniku zkoušel odvážnou kličku, při které si propletl hůl mezi nohami. Salfického však průnik protivníka nepřekvapil a udržel svůj výběr v nejtěsnějším možném náskoku.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky přinesl zprvu opatrný hokej, vzruch mezi mantinely přinesla až přesná trefa Martina Čakajíka, liberecký zadák uspěl tvrdou ranou z pravého kruhu – 2:2.

O vítěznou trefu v základní hrací době vzápětí usiloval především hostující celek. Pinc však spršce střel v závěru odolal. Sýkorovu kličkovanou severočeský muž s maskou zastavil, za nerozhodného stavu tak přišlo na řadu prodloužení a posléze také samostatné nájezdy. V dovednostní disciplíně dlouho dominovali oba brankáři. Až v páté sérii rozhodl o bonusovém bodu pro Bílé Tygry Tomáš Vak – 3:2.