Liberečtí vybojovali v Kladně bod, padli po prodloužení

Date of publication Author Lukáš Šonský

Kladno/Liberec - Ani v osmém po sobě jdoucím zápase nevyšli Bílí Tygři bodově naprázdno. V jednapadesátém kole zavítali na led Kladna, kde diváci čekali na úvodní branku až do třetí třetiny. Do vedení šli Rytíři, liberecký celek vyrovnal zásluhou Lukáše Vantucha. Za nerozhodného stavu nakonec přišlo na řadu prodloužení, v němž byli úspěšnější Středočeši.

51. kolo, pátek 24. února 2012
2:1p
(0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 49. Kameš (Kalla, Bicek), 62. Dragoun (Hovorka) – 54. Vantuch (T. Urban, Bulíř). Rozhodčí: Homola, Fraňo – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 087. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1p. Hráči utkání: Jan Chábera – Marek Pinc.

Rytíři Kladno

Chábera – Kameš, Drtina, Lepine, Piskáček, Kužel, Růžička, Pavlů – Kuchler, Patera, Kalla – Bicek, Dragoun, Hovorka – Eberle, Lukáč, Látal – Kafka, Knotek, Valský – Hluchý.

Pinc – Čakajík, Derner, Výtisk, Štich, Ulrych, Holub, Vitásek – Klimenta, Nedvěd, Kudrna – T. Urban, Vantuch, Bulíř – Špaček, Vak, Bárta – Víšek, Bortňák, Krejčík.

Zatímco Bílí Tygři oba dva vzájemné duely na vlastním ledě v letošní sezóně zvládli na výbornou, ze středočeského opevnění plného obrněných Rytířů vyšli v závěru listopadu bodově, ale také střelecky naprázdno.

V rámci předposledního kola základní části navštívila Kalousova družina kladenský stánek znovu a přestože měly oba týmy jistotu účasti v play-off, úvodní část nabídla divácky atraktivní podívanou. Skóre zápasu mohl otevřít hostující mladík Bulíř, po přečíslení obranných řad soupeře ale z pravého kruhu trefil jen Cháberu.

Rytíři odpověděli příležitostí Kally, který pálil v tísni jen do tyče. Středočeši posléze díky slepeným přesilovkám přebrali aktivitu na své hole, ovšem paradoxně při vlastním oslabení se mohl radovat Tomáš Urban. Liberecký dlouhán ujížděl sám na brankáře, leč neuspěl. Když následně v síti neskončila ani Knotkova dorážka z těsné blízkosti, odklouzali hráči do kabin za nerozhodného stavu.

Svižné tempo hry neopadlo ani v prostředním dějství. V úvodu měli více ze hry hosté, Nedvědova formace několikrát nebezpečně kroužila v útočném pásmu. Chábera však všem střelám odolal, s přibývajícím časem zhoustl provoz také před Pincem.

Liberecká defenzíva, oslabená o několik klíčových pilířů, se místy dostávala pod tlak protivníka. Před hostujícím terotirem nebezpečně operoval Patera a do šance se dral také aktivní Kalla. Ten pelášil v samostatném úniku již pouze na gólmana, ale selhal.

Závěrečnou dvacetiminutovku odstartoval svoji dorážkou z těsné blízkosti Kudrna, červené světlo se však za brankou rozsvítilo až v devětačtyřicáté minutě. Domácí měli k dispozici přesilovku pět na tři, kterou zužitkoval ranou z vrcholu kruhu Vladimír Kameš – 1:0.

Vyrovnání měl na své holi čiperný Kudrna, ovšem kotouč za Cháberou nedošťouchal. Úspěšněji si vedl až Lukáš Vantuch, jenž těžil z důrazu spoluhráče Urbana a zametl volný puk takřka do poloprázdné svatyně – 1:1.

Ani jeden z týmu se již v základní hrací době neradoval, rozhodnutí padlo až při následném prodloužení. Část nastaveného času sice odehráli Severočeši v početní převaze, ale vítěznou trefu si připsal Michal Dragoun. Domácí forvard uháněl sám na Pince a i přes urputnou snahu vracejícího se Dernera dokázal jednou rukou nadzvednout svoji holí černou pryž pod brankářovu ruku – 2:1.