Liberečtí podlehli po dobrém výkonu Minsku 2:1

Date of publication Author Petr Schultz

B a s i l e j – Bílí Tygři končí na turnaji Summer Ice Hockey 2009 ve Švýcarsku na čtvrtém místě, poté co podlehli Dynamu Minsk 2:1. Jedinou branku zaznamenal útočník <b>Jan Víšek</b>, pro kterého to byl první zásah do černého v přípravě.

přát., sobota 22. srpna 2009
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 5. Ritchie (Andersson), 39. Boumedienne (Ritchie, Peltonen) - 45. Víšek (Derner). Rozhodčí: Mandioni, Stricker - Wermeille, Zosso. Vyloučení: 8:13. Využití: 2:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Dynamo Minsk

Mezin - Vaananen, Westcott, Jokela, Boumedienne, Riadinsky, Ševc, Makrtiski - Peltonen, Ritchie, Hyvönen - Demagin, Andersson, Platt - Razvadovski, Stas, Kulakov - Mikalev, Balmochnykh, Demkov

Fikrt - Čakajík, Rýgl, Derner, Hunkes, Jareš, Moravec, Holub - Podkonický, Nedvěd, Špaček - Víšek, Kašpařík, Bartovič - Blatný, Vantuch, Ondřej - Jech, Dušek, Bárta

Jako jednička nastoupil v brance Bílých Tygrů Fikrt, do zápasu naopak nezasáhla zraněná dvojice Plodek – Harant.

Liberec vstoupil do utkání bombou od modré v podání beka Dernera, Mezin se po jeho jedovce jen těžko sbíral z ledové plochy. Ovšem první branku zápasu o třetí místo vstřelil běloruský mistr. Na trestnou lavici usedl Hunkes a nápor Minsku začal gradovat. Fikrt nejprve vytáhl pokus Anderssona, poté ještě zneškodnil pokus Byrona Ritchieho, na jeho dorážku už ale liberecký brankář nestačil a kotouč se zatřepotal v severočeské brance – 1:0.

Rozradostnit libereckou střídačku mohl nejdříve Ondřej, Mezin vytáhl jeho střelu mimo své tři tyče. Poté se v dobré šanci objevil po perfektním pasu Podkonického Špaček, běloruský brankář opět podržel svůj tým, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení Minsku.

Liberec, ač začal prostřední dějství v oslabení, byl hned na úvod aktivnějším mužstvem. Nedvěd rozsvítil semafor Mezina, o chvíli později nejdříve Bárta a po něm Čakajík prověřili brankáře Minsku šikovnými pokusy. V další šanci se objevil po pasu Čakajíka Víšek, jeho sólo ovšem skončilo už před Mezinem, a tak na druhé straně mohl trestat Ritchie. Jeho teč Hyvönenovy střely skončila ale jen několik málo centimetrů nad brankou Tygrů.

Tým z Podještědí poté přidal na důrazu a Mezin se musel v brance Minsku začít potit. Ondřej tečoval těsně mimo střelu Jareše, o minutu později Jech a Bárta vystrašili gólmana Dynama. V téměř stoprocentní šanci se pak objevil Špaček, běloruský brankář vyrazil jeho střelu. Dvojice rozhodčích pak poslala Liberec do tří a svěřenci trenéra Hanlona trestali. Ritchie nahrál na modrou Josephu Boumediennovi a ten střelou k tyči zvýšil náskok svého týmu – 0:2.

Bílí Tygři začali závěrečnou část náporem a jejich snaha byla odměněna v pětačtyřicáté minutě, kdy obránce Derner vypálil hned po buly, Mezin vyrazil gumovou pryž před sebe, kde už číhal Jan Víšek a poprvé rozsvítil červené světlo za Mezinem – 2:1. Srovnat mohl vzápětí Kašpařík, běloruský brankář jeho blafák do bekhendu udržel před brankovou čárou.

Stejný hráč se mohl prosadit hned v zápětí znova, když mu Bartovič poslal chytrý pas před bránu, Mezin ucpal skulinku u tyčky. Fikrt, který neměl ve třetí třetině až tolik práce, musel v přesilové hře pěti proti třem vytáhnout tutovku Hyvönena. Svěřenci trenéra Kalouse nevstřelili branku ani v power-play, a tak Dynamo vyhrálo těsným výsledkem 2:1. Liberecký tým obsadil na turnaji Summer Ice Hockey 2009 čtvrté místo, Minsk skončil třetí.

přát., sobota 22. srpna 2009
(1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky

HC Dynamo Minsk