Liberečtí neměli s Pražany větší problémy, zasadili jim šest úderů

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Bílí Tygři mají za sebou poslední ryze přátelské utkání předsezonního období. S pražskou Slavií si vcelku lehce poradili a rozhodující náskok si vypracovali již v začátku druhé třetiny, nakonec Pražany srazili šesti zásahy.

přát., čtvrtek 28. srpna 2014
6:3
(2:0, 1:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 18. Jonák (Urban), 20. Bulíř (Filippi, Vitásek), 40. Urban (Bartek), 43. Voráček (Vampola), 45. Vampola (Urban), 50. Vampola (Škoula, Derner) – 22. Micka (Tomek, Beňovič), 37. Saňa (Stránský, Tomek), 57. Stránský. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 6:2, 6:3.

Schwarz – Voráček, Škoula, Derner, Plutnar, Vitásek, Výtisk, Šímek – Vlach, Bulík, Bartek – Kica, Vampola, Urban – Bulíř, Filippi, Valský – Jonák, Skalický.

HC Slavia Praha

Svoboda (31. Novák) – Beňovič, Valach, Holub, Knot, Barák, Saňa, Krejčí – Doležal, Vas, Stránský – Babka, Weissmann, Török, Poletín – Tomek, Micka, Klhůfek.

Zápas mezi Bílými Tygry a Slavií se celý odehrál v poměrně vysokém tempu, přesto si diváci museli na první gól počkat až do závěru úvodního dějství. Urban poslal kotouč zpoza branky na kruh, kde se do kotouče opřel rozjetý Vít Jonák a nekompromisně rozvlnil síť.

Dvě vteřiny před koncem třetiny promluvili domácí podruhé, Filippi narýsoval precizní pas napříč pásmem, do kterého vložil čepel Michal Bulíř a zvýraznil vedení domácích.

Pražany tyto dvě rány ale neochromily, krátce po úvodním buly druhé části přebral kotouč Tomáš Micka a z bezprostřední blízkosti překonal Schwarze. Sešívaní si ve druhé třetině vypracovali herní převahu, které Liberečtí dlouho odolávali, nakonec ale povolili.

Slavia se tak dočkala vyrovnání Josef Saňa se ocitl u brankoviště domácího celku a zametl kotouč za brankovou čáru. Ovšem ztráta vedení Tygry příliš neoslabila a s blížícím se koncem periody protlačil kotouč do branky domácí dlouhán Tomáš Urban.

Do závěrečných dvaceti minut tak vstupovali s jednobrankovým vedením domácí Bílí Tygři a z jejich herního projevu bylo od prvního okamžiku jasné, že se s tím nespokojí. Ve 43. minutě se prosadil přesnou trefou mezi betony obránce Tomáš Voráček a za další dvě minuty to byl Petr Vampola, kdo vydoloval kotouč a stanovil skóre na 5:2.

Souboj modrobílých s červenobílými ale gólové hody neukončil ani za tohoto stavu. S příchodem poslední desetiminutovky se znovu radoval domácí útočník Petr Vampola, který se v posledních zápasech těší střelecké formě.

Závěrečnou tečku dodal utkání Jan Stránský, který byl třetím Pražanem, jenž se dokázal rychle zorientovat na brankovišti a překonat Schwarze. Liberec tedy v utkání zvítězil poměrem 6:3.