Liberečtí i podruhé v sezoně přemohli Vítkovice

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci šestadvacátého kola hokejové Tipsport extraligy přivítali Bílí Tygři Vítkovice. Bílí Tygři do duelu vstoupili velmi aktivně a dostali se do vedení, které postupně ještě navyšovali. Díky tomu tak tohoto soupeře porazili i podruhé v sezoně, tentokrát na domácím ledě 5:3.

26. kolo, pátek 30. listopadu 2012
5:3
(2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Bárta (Pospíšil, Šmíd), 19. Duda (Filippi), 21. Víšek (Filippi, Duda), 28. Dušek (Výtisk), 60. Bortňák (Bárta, Čutta) – 17. Huna, 36. Huna (Roman, Kuba), 55. Roman (Huna). Rozhodčí: Turčan, Souček – Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 530. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3. Nejlepší hráči: Marek Pinc – Rudolf Huna.

Pinc – Čakajík, A. Jánošík, Šmíd, Výtisk, Moravec, Derner, Čutta, Štich – Bárta, Dušek, Pospíšil – Víšek, Filippi, Duda – Špaček, Bulíř, Krejčík – Jonák, Bortňák, J. Vlach.

HC Vítkovice Ridera

Málek – Malík, Voráček, Rehák, Kuba, Kovář, Sloboda, Barinka, Polák – Klimek, Burger, Ujčík – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Hruška, Bartánus – Húževka, Szturc, Šedivý.

Zápas mezi Libercem a Vítkovicemi na otevření skóre dlouho čekat nemusel. Stalo se tak už po necelých šesti minutách. Tygrům se naskytla možnost přesilové hry čtyř proti třem a záhy tuto možnost využili. Pospíšil ostře vypálil z levého kruhu, jeho střelu Málek neudržel a k dorážce na brankovišti se dostal Michal Bárta. Ten, ač tísněn obránci, dokázal kotouč dotlačit do branky. Pár chvil na to už mohl být stav utkání znovu nerozhodný. Ujčík se ale v obdobné pozici jako Bárta neprosadil.

Šance hostujícího týmu se množily. Klimek se sice ještě neprosadil, ale v další šanci se hosté už nemýlili. Rudolf Huna využil špatné rozehrávky domácího týmu a zkusil štěstí na polovině cesty mezi modrou čárou a kruhy. Gólman Pinc jeho střelu přes zadáka zřejmě neviděl a plachtící kotouč tak zapadl až do sítě. Po této brance se na další akci s parametry gólové šance muselo delší dobu čekat, ale přišla. Krátce před první sirénou vyslal Filippi do úniku Radka Dudu. Ten si tváří v tvář Málkovi poradil blafákem a poslal Liberec zpět do vedení.

Do kabin se tak odcházelo za těsného vedení domácích Bílých Tygrů. Krátce po návratu z kabiny už ono vedení tolik těsné nebylo. Prsty v tom měl znovu Filippi, který se protáhl až před Málka, sám ale ještě neuspěl. To až dojíždějící Jan Víšek, který sebral volný kotouč a dorazil jej za brankovou čáru. Tygři pokračovali v aktivní hře a do další šance se dostal Krejčík. Ten řešil přečíslení dvou na jednoho střelou pod horní tyč, Málek si s jeho pokusem ale poradil.

Následně to na obou koncích kluziště utichlo. Tento klid narušil až domácí útočník Antonín Dušek. Ten se postavil před Málkovo brankoviště a našel si Výtiskovu střelu od modré, kterou tečoval mimo dosah hostujícího strážce klece. Tato situace jakoby znovu probudila oba celky, o něco více však Vítkovice. Nejprve se v dobré pozici ocitl Burger, který z mezikruží Pince nepřekonal. A nepodařilo se to ani dalším, kteří se po této střele tlačili do brankoviště. Stejně dopadl o pár desítek vteřin i Hruška. Ten střílel z velké blízkosti, avšak střela mu ideálně nesedla a Pinc tak mohl znovu zasáhnout.

Vítkovičtí se ale přeci jen radovali. To když na trestnou lavici zamířil Jánošík a pobyl na ní jen dvanáct vteřin. Kotouč za Pince totiž znovu dostal Rudolf Huna, který se probil k dorážce Romanovy střely a postrčil kotouč do branky. Nic další se už ale ve druhé třetině nestalo. Ta tak znovu přinesla tři gólové zásahy, které znovu rozdělila stejným dílem. Do třetí třetiny tak ve větší pohodě nastupovali určitě domácí hráči, které hřál dvougólový náskok.

Ostřeji ale do závěrečných dvaceti minut nastoupili Slezané. Přesto se k první šanci prokousali až v polovině třetiny. Nejprve se ke kotouči mezi kruhy dostal Szturc, avšak ten mu moc nesedl a Pinc neměl se střelou po ledě větší problémy. Za pár minut měl čistou gólovku Roman. Toho našel na brankovišti Huna a na Romana zívala prakticky prázdná branka. Hostující útočník ale nezachoval potřebný klid a kotouč poslal mimo tyče.

Následně už se ale tento muž na brankovišti nemýlil. Po Hunově nahození právě si Ondřej Roman našel poskakující kotouč a umístil jej za Pince. Schylovalo se tak k poměrně dramatickému závěru. Ten skutečně přišel. Vítkovice bušily na liberecká vrata a svou snahu podpořily taktéž odvoláním Romana Málka z klece, což znamenalo výhodu jednoho bruslaře na ledové ploše. Liberec ale tlaku odolal a navíc se mu podařilo zápas dodat závěrečnou tečku. Postaral se o ní Dalibor Bortňák, který převzal ve středním pásmu kotouč a poslal ho do opuštěné klece. Bílí Tygři tak i díky jeho trefě podruhé v sezoně porazili Vítkovice a podruhé v sezoně také zvítězili ve dvou zápasech v řadě.