Liberečtí dotáhli v závěru dvoubrankové manko, zápas s Ariadou vítěze nenašel

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Přípravné utkání mezi Bílými Tygry a ruskou Ariadou došlo po poměrně vyrovnaném průběhu až do prodloužení, ve kterém ale zápas vítěze nenašel. Duel byl totiž ukončen již před vypršením časomíry, když ruský tým zamířil do kabiny. Soupeři si tak rozdělili pomyslné body po výsledku 3:3.

přát., pondělí 11. srpna 2014
xp
(1:0, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 18. Valský (Urban), 55. Voráček, 60. Bulíř (Gřegořek, Urban) – 44. Korkin (Jevgrafov), 46. Korkin (Jevgrafov), 53. Šepelev. Vyloučení: 8:13, navíc Zabornikov (ARI) OT do konce utkání. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 2:3. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3.

Schwarz – Voráček, Vitásek, Šimek, Gřegořek, Derner, Plutnar, Ulrych – Krenželok, Vampola, Jass – Víšek, Bulík, Bartek – Bulíř, Urban, Valský – Skalický, Psota, Kica.

Ariada Volžsk

Alistratov (od 41. Agejev) – Gladyšev, Fast, Bogolejša, Mironihin, Gutov, Šisťakov, Čisťjakov, Vasilijev, Gorban, Kamajev, Korkin, Jevgrafov, Bančerev, Koževnikov, Šepelev, Orlov, Islamov, Zabornikov, Ryžyč, Začypejko, Ložkin, Kočkarev, Žuravlev.

První šance souboje českého a ruského hokeje přišla velmi záhy. Domácí Bulíř se protáhl kolem obrany až do těsné blízkosti Alistratova, který si ale s jeho pokusem poradil. Bílí Tygři byli aktivnější i nadále, ve slibných pozicích se ocitli Bulík a znovu Bulíř, ani tentokrát ale strážce volžské branky nepokořili.

To se povedlo až Jakubu Valskému. Aktivně hrající Urban zkusil štěstí hned z vhazování, načež vyražený kotouč zametl Valský za dezorientovaného Alistratova. Ruský soupeř v první třetině liberecké tempo vůbec nestíhal a domácí tak po zásluze odcházeli do kabiny s jednobrankovým vedením.

Krátce po startu druhé periody zahrozila poprvé i Ariada. Jevgrafova dělovka od modré rány jen o pár centimetrů minula branku a následný neposedný kotouč zkrotil Schwarz až za pomoci beků. Liberec nezůstával pozadu, byl to znovu Bulíř, kterého skvělým pasem našel Bartek, jenž prověřil gólmana soupeře z levého kruhu.

Jinak prostřední dějství s vývojem zápasu moc nepohnulo a i po čtyřiceti minutách platilo nejtěsnější vedení domácích. Třetí třetina ale vše vynahradila. Hosté zabrali a během deseti minut nasázeli tři branky. Nejprve po rychlé akci po vhazování prosadil Andrej Korkin, který vyrovnal na 1:1. Za dvě minuty už Rusové vedli, byl to znovu Andrej Korkin, když si tentokrát našel volný kotouč na brankovišti.

Obrat dokončil v 53. minutě Vladimir Šepelev, jenž střelou z pravého kruhu, která zapadla přesně do bližšího horního rohu, trestal nedorozumění liberecké obrany.

Domácí šelmy se ale nevzdávaly, o dvě minuty později, při hře čtyř na čtyři, nahodil Tomáš Voráček a kotouč po teči bránícího hráče zapadl až do sítě. V samém závěru základní hrací doby přišel velký tlak domácího mužstva a také přesilová hra pěti proti třem. Tu podpořil Pavel Hynek odvoláním gólmana Schwarze a tento risk mu vyšel. Čtyřiatřicet vteřin před sirénou se kotouč odrazil na hůl Michala Bulíře a liberecký mladík ho nekompromisně poslal do branky.

Rozřešení tak mělo přijít v prodloužení, to se ale nestalo. Ruský tým ovládly emoce a vše vyvrcholilo pár okamžiků po tvrdém zákroku domácího Vitáska. Ten srazil soupeře, což sudí ohodnotil dvouminutovým trestem, mstu Zabornikova, který se snažil s Vitáskem vyvolat rvačku, potrestal dvěma tresty za hrubost a osobním do konce utkání. Následné vhazování, Ariada hrála ve třech proti čtyřem, vyhráli ve vlastním pásmu ruští hokejisté, ale čárovému se situace nezdála a zavelel k opakování buly. To ale neunesl gólman Agejev, jenž vystartoval na sudího, který ho vykázal z ledu. Načež nastala málokdy vídaná situace a do kabiny zamířili všichni hráči Volžsku. Zápas tak byl v čase 64:17 předčasně ukončen.