Liberečtí dorostenci porazili Mladou Boleslav vysoko 7:1

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - V rámci sedmého kola extraligy staršího dorostu, zavítala do Liberce Mladá Boleslav. Oba týmy dělilo před zápasem sedm bodů, tento fakt se projevil hned v první periodě, kterou ovládli domácí poměrem 4:0. Druhá dvacetiminutovka přinesla zlepšení hostí, avšak ti svou snahu nedokázali v nic přetavit. Proto se na další branky čekalo do závěrečné třetiny. A diváci si na své přišli, jelikož liberečtí nakonec zvítězili rozdílem šesti branek - 7:1.

7. kolo, středa 28. září 2011
7:1
(4:0, 0:0, 3:1 - 7:1)

Branky a nahrávky: 6. Havlas (Mikyska), 9. Slavík (Belovič, Langhammer), 17. Pyrochta, 17. Suska (Havlas, Mikyska), 45. Kalfiřt (Pyrochta, Mikyska), 51. Kalfiřt (Pálek), 55. Mikyska (Suska, Mrázek) - 48. Marek (Šulc). Rozhodčí: Smitka, Bosák, Ledinský. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 84. Střely na branku: 28:27. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Sobotka (Krejčí) - Mrázek, Slavík, Beránek, Zedek, Pyrochta, Zacha - Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Belovič, Havlas, Langhammer, Žďárský, Račický, Mikyska, Procházka, Suska, Pálek.

BK Mladá Boleslav

Bača (21. Ašenbrenner) - Nastoupil, Plíšek, Michalica, Hercig, Kochubej, Sebrus, Kurka, Chmelař, Marek, Šír, Bašus, Podsedníček, Borovec, Šulc, Pokorný, Brzák, Boček, Dlugoš, Verner.

První dvacetiminutovka se nesla v režii domácích, kteří Boleslav téměř k ničemu nepustili. Liberečtí také svou herní převahu, ke které jim dopomáhala vyloučení hostů, poměrně rychle zužitkovali. Prvním střelcem zápasu se stal Vojtěch Havlas, který využil krásného pasu Josefa Mikysky a sám před hostujícím gólmanem nezaváhal. Gólmana poslal na svou forhendovou stranu, přičemž kotouč stáhl na bekhend a pohodlně zasunul. Ani ne za tři minuty se domácí prosadili znovu, tentokrát byl úspěšným střelcem Jan Slavík, jehož projektil od modré čáry přibližně dvacet centimetrů nad ledem nedal Bačovi šanci. I tato branka padla v přesilové hře, když Středočeši pykali za příliš mnoho hráčů na ledě. Po těchto slepených brankách se hra lehce zklidnila, přestože kotouč měli pod kontrolou častěji Severočeši, větší šanci si nevypracovali.

Další branky se tak osmdesát čtyři diváků dočkalo v sedmnácté minutě, kdy se Podještědští prosadili hned dvakrát. První úspěšným střelcem byl Filip Pyrochta, jenž se v útočném pásmu zmocnil kotouče a po obkroužení celého útočného pásma zamířil od levého mantinelu k bližší tyči. Přesně za deset vteřin hráči v bílém slavili znovu, tentokrát se po rychlé kombinaci na trase Mikyska, Havlas a Josef Suska, trefil posledně jmenovaný. Tato formace patřila k vůbec tomu nejlepšímu, co bylo dnes k vidění. Ve zbytku první třetiny bylo k vidění dále už jen vyloučení.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupil Liberec v početní výhodě, ovšem oněch jednadvacet vteřin k ničemu nevyužil. A tak se na první vážnější šanci druhé periody čekalo necelých sedm minut. To když v přesilové hře napřáhl od modré, již jednou úspěšný, domácí zadák Slavík. Avšak jeho další tvrdou ránu nyní již Ašenbrenner zkrotil. Velká šance přišla také na druhé straně, kde se snažil dotlačit kotouč za Sobotku Boček. Ovšem ani jeho tři pokusy z bezprostřední blízkosti na branku nestačily. V následujících šesti minutách se liberečtí dorostenci dostali hned třikrát přímo před hostující branku, ovšem Klíma a ani Suska, který měl šance dvě, skórovat nedokázali. I proto jsme se v druhé třetině žádné branky nedočkali.

V poslední dvacetiminutovce se gólová stavidla znovu otevřela. Jako první toho využili liberečtí hráči, jmenovitě Jakub Kalfiřt, jenž z brankoviště dorazil střelu Pyrochty. Povolených stavidel využili také Bruslaři, když jejich jediný přesný zásah zaznamenal Ladislav Marek. Ten se elegantně obtočil kolem liberecké klece a zasunul kotouč mezi betony domácího gólmana. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, přibližně za čtyři minuty se z druhé vstřelené branky mohl radovat domácí útočník Jakub Kalfiřt, jenž se prosadil jak jinak, než dorážkou v přesilové hře. Jak se libereckým dařila hra v početní výhodě, tak se jim také vydařilo oslabení přibližně v polovině třetí třetiny. Zadák Mrázek vyhodil kotouč, u kterého byl jako první Josef Suska, který viděl najíždějícího Josefa Mikysku a adresoval mu přesný pas. Pro něj pak již nebylo žádným problémem položit si gólmana a do odkryté poloviny klece zacílit. Mladá Boleslav měla ještě jednu velkou šanci v samém závěru, kdy se dostala do přečíslení tří na jednoho. Avšak liberecký zadák Mrázek přečetl úmysl útočící trojice a kotouč jim vypíchl.

Liberečtí si vyloupit svůj domácí led nenechali a Mladou Boleslav v sedmém kole porazili přesvědčivě 7:1.