Libereckým poslední zápas roku 2009 nevyšel

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – K poslednímu duelu roku 2009 cestovali Bílí Tygři na led kladenských buldoků, kterým nasázeli v polovině listopadu osm branek během jedné třetiny. Zápas 36. kola O2 extraligy byl ale vyrovnanější a první třetina byla ve znamení rychlých odpovědí. Liberečtí celkem dvakrát našli rychlou odpověď na domácí branky, ale ani to na body nestačilo. Severočeši si tak připsali čtvrtou prohru v řadě.

36. kolo, úterý 29. prosince 2009
6:3
(2:2, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Bělohlav (Patera), 14. Frolík (Patera), 28. Stieler (Kuchler), 34. Mikulík (Kalla), 38. Kalla (Mikulík, Bílek), 60. Bělohlav (Patera, Frolík) - 3. Matějovský (Čakajík), 14. Jech (Čakajík), 36. Špaček (Matějovský, Podkonický). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2525. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Rytíři Kladno

Kopřiva - Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Trončinský, Šmach, Růžička - Bělohlav, Patera, Frolík - Branda, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler - Valský, Šinágl, Mikulík.

Pinc (38. Leinonen) - Malkamäki, Rýgl, Moravec, Čakajík, Derner, Holub, Jareš - Matějovský, Podkonický, Víšek - Špaček, Kašpařík, Blatný - Jech, Urban, Bárta - Bulíř, Ondřej, Skalický.

Liberecká marodka opět přivítala další jméno, po nejproduktivnějším obránci Jiřímu Hunkesovi na ní tentokrát usedl nejproduktivnější Bílý Tygr Milan Bartovič. Naopak se do sestavy vrátil Jan Víšek, který marodil s virózou. Kladnu zase chyběl třeba šikovný Procházka.

Sotva zápas začal, hned se třepotal kotouč v liberecké síti. Po 22 vteřinách od úvodního buly se prosadil po přihrávce Patery Radek Bělohlav a poslal domácí buldoky do vedení – 1:0. Severočeská odpověď ale netrvala dlouho. Ve druhé minutě usedl na trestnou domácí Eberle a Radek Matějovský vložil o minutu později svou hůl do střely Čakajíka od modré – 1:1.

Další branky se diváci na Městském zimním stadionu v Kladně dočkali až ve čtrnácté minutě a opět šel do vedení domácí celek. Moravcův prohřešek proti pravidlům potrestal v následující přesilové hře Martin Frolík, který střelou nad vyrážečku prostřelil Pince – 2:1. Radost Středočechů z vedoucí branky ukončil po třinácti vteřinách Ctibor Jech, který dostal pas od Čakajíka a nikým nehlídán opět srovnal stav zápasu – 2:2. Do první přestávky se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ze začátku druhé třetiny se hrál hokej bez větších šancí, a tak stav na ukazateli zůstal nezměněn až do osmadvacáté minuty, kdy šli do vedení opět Kladenští. Po Kuchlerově přihrávce do předbrankového prostoru dorazil kotouč za Pince David Stieler – 3:2.

Středočeši byli i nadále aktivnější a svou aktivitu přetavili v branku ve čtyřiatřicáté minutě, kdy Kalla přihrál v situaci 2 na 1 gumovou pryž Milanu Mikulíkovi a ten počtvrté rozesmutnil brankáře Bílých Tygrů – 4:2. Liberecké šelmy vrátil do hry Daniel Špaček, který zužitkoval pěknou přihrávku Matějovského od zadního mantinelu – 4:3. Severočeské naděje na bodový zisk se začaly ztenčovat opět o necelé dvě minuty později, kdy na 5:3 pro domácí zvýšil Jaroslav Kalla a vyhnal Pince z branky, jehož nahradil Tero Leinonen. Poté se mohl prosadit Matějovský, který před zápasem podepsal s Libercem smlouvu do konce sezóny, Kopřiva byl ale pozorný. Do druhé přestávky tak šli domácí s dvougólovým náskokem.

Jak v první, tak i ve druhé třetině se nehrál hokej s mnoha šancemi. Nejtěžší zákrok si připsal v prvních deseti minutách závěrečného dějství finský Leinonen, který musel vytěsnit tutovku Frolíka betonem. Další, kdo zkoušel vyzrát na brankáře Bílých Tygrů, byl Bělohlav, ani on však nebyl úspěšný.

V další dobré šanci se ocitl domácí kapitán Patera, ovšem propasírovat kotouč do branky přes všechnu svou snahu nedokázal. Finský gólman byl v pohotovosti zase při střele Tomana, kterou nadvakrát musel krotit ve své výstroji. Pak se po dlouhé době ozvali i Severočeši, Rýglův pokus ale těsně minul Kopřivovu svatyni. V sedmapadesáté minutě zvedal ruce nad hlavu Matějovský, kotouč ale nepřekročil brankovou čáru a následně poslal na zem libereckého forvarda Kaberle a dostal dvě minuty. Liberec se odhodlal ke hře bez brankáře, ale Kopřivu překonat nedokázal, a tak konečnou podobu zápasu dal střelou do prázdné branky Radek Bělohlav – 6:3.