Liberec v silné sestavě nestačil na Spartu

Date of publication Author Tomáš Pavlíček, Radek Papáček

N y m b u r k - Libereckým hokejistům se druhý zápas letního turnaje Tipsport Cup nevyvedl a pražské Spartě podlehli jasně 2:5. Trenér Gregor sice nasadil většinu es, které měl k dispozici, avšak i přesto se jeho svěřenci příliš neprosadili. První branku utkání vstřelil <b>Václav Pletka</b>, Pražané ale duel pěti zásahy otočili, skóre pak svým gólem uzavřel Václav Nedorost.

TsC2, úterý 12. srpna 2008
5:2
(0:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 25. Broš (Černošek), 29. Ton (Ručinský), 44. Netík (Kratěna), 48. Podlešák (Ton), 52. Netík (Broš) - 25. Pletka (Harant), 54. Nedorost (Krstev). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.

Duba - Hanzlík, Černošek, Procházka, Gulaši, Cunik, Jerofejevs, Šafář - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Ručinský - Dragoun, Podlešák, Koreis - Látal, Hrdel, Hromas - Mrňa.

Hnilička - Harant, Jiruš, Hunkes, Jareš, Zíb, Krstev, Holub, Derner - Klimenta, Podkonický, Pletka - Bartovič, Šachl, Procházka - Blatný, Kašpařík, Nedorost - Dušek, Špaček, Víšek.

Začátek utkání doprovázela počáteční nepřesnost na obou stranách. Z tohoto trendu vybočila v 6. min. první pohledné akce Sparty, na jejímž konci zakončoval z bezprostřední blízkosti Ton. Mířil však pouze do připraveného Hniličky. V tváří tvář před brankářem se zanedlouho na protější straně kluziště objevil i liberecký Pletka, který ale proti Dubovi rovněž neuspěl. V 15. min. pak sparťanský brankář kryl i velkou šanci Duška. Ke konci první třetiny byla sice mírně aktivnější Sparta, ale nic kloudného z toho už nevytěžila.

Po první přestávce však diváci na první gól čekali jen čtyři minuty. Dvě sekundy před návratem vyloučeného Langhammera na led od modré napřáhl přesnou ranou Pletka – 0:1. Bílí Tygři se z vedení ovšem neradovali vůbec dlouho. Jen po půl minutě hry totiž vyraženou střelu Netíka dorazil za Hniličku Broš – 1:1. Spolupráce Ručinského s Tonem pak Spartě dokonce přinesla vedení. Obrat ve skóre znamenala Ručinského přihrávka na svého parťáka zpoza branky, který se nemýlil – 2:1. Hra tak postupně dostala svižný náboj a kdyby Pletka trefil prázdnou bránu, mohlo být vyrovnáno. Jenže nestalo se. Naproti tomu Netík neproměnil trestné střílení nařízené po faulu na jeho samotného.

Poslední dějství bylo rušné od svého počátku. Nejprve ve vyložené šanci neuspěl liberecký Šachl, který ztroskotal na Pöpperlem. Ten po 2. třetině nahradil ve sparťanském brankovišti svého kolegu Dubu. Daleko úspěšnější než Šachl byl pak Netík, jenž přihrávku Kratěny proměnil ve třetí gól Pražanů – 3:1. O čtyři minuty později pak hokejisté z Holešovic šli již do trháku. Vyraženou střelu Tona dorážel do prázdné brány Podlešák – 4:1. Nadvládu souboru trenéra Výborného podtrhl druhý gól Netíka v utkání, který v přesilovce překonal za asistence Broše ležícího Hniličku – 5:1. Z pohledu Liberce pak už jeho prohru zmírnil pouze Nedorost, který v přesilové hře skóroval tvrdou ranou z levého kruhu.