Liberec v Třinci několikrát stáhl gólové manko, v nájezdech ale na soupeře nestačil

Date of publication Author Lukáš Šonský, Daniel Ježek

Třinec/Liberec – Bílí Tygři bodovali v pátém zápase za sebou. V rámci třiatřicátého kola se představili na ledě Třince, kde po celý průběh střetnutí stahovali náskok Ocelářů. Především díky čtyřem kanadským bodům Petra Nedvěda nakonec Severočeši získali bod, prohráli až po samostatných nájezdech.

33. kolo, středa 26. prosince 2012
6:5sn
(2:1, 2:1, 1:3 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Adamský (Peterek), 15. Lojek (Adamský), 27. Klimenta (Polanský, Adamský), 37. Adamský (Polanský), 50. Hudler (Hrabal), rozhodující sam. nájezd Květoň – 20. Nedvěd (Pospíšil, Čakajík), 40. Fiippi (Nedvěd), 44. Pospíšil (Vantuch), 53. Filippi (Nedvěd, Čakajík), 60. Nedvěd. Rozhodčí: Blecha, Minář – Čech, Bryška. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 695. Střely na branku: 45:47. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5sn. Nejlepší hráči: Martin Adamský – Petr Nedvěd.

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Zagrapan – D. Květoň, Hudler, Rákos – Klimenta, Polanský, Adamský – Orsava, Peterek, Varaďa.

Pinc (na sam. nájezdy Vošvrda) – Čakajík, Štich, Jánošík, Čutta, Výtisk, Vitásek, Havíř – Bulíř, Nedvěd, Bárta – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, T. Urban, Vantuch – R. Vlach, Galamboš, Bortňák.

Utkání mezi Oceláři a Bílými Tygry začalo ve svižném tempu. Již po čtyřech minutách se na listinu střelců mohl zapsat hostující Duda, jeho pokus ale skončil jen na tyči. Oceláři poté dostali příležitost početní výhody, kterou ale nevyužili. Na gól si tak diváci ve Werk aréně museli počkat do deváté minuty. Chybu v liberecké rozehrávce dokázal využít Martin Adamský.

Taktovky zápasu se poté ujali domácí hokejisté, kteří do pěti minut dokázali své vedení zdvojnásobit. Adamský našel na modré stojícího Martina Lojka, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě.

Hosté se ke slovu dostali v závěru periody, konkrétně v početní výhodě. Pospíšil našel na pravé straně stojícího Petra Nedvěda a ten se nemýlil – 2:1.

Do prostřední dvacetiminutovky vstoupili ve vedení Slezané, kterým se také povedlo navýšit svůj náskok na tři branky. Nejprve se v sedmadvacáté minutě prosadil Tomáš Klimenta, který dokázal dorazit vyraženou střelu Polanského.

Oba celky poté dostaly možnost přesilovky, ani jeden se ale nedokázal prosadit. Gólový moment tedy přišel za rovnovážného stavu sil. Polanský našel zpoza branky volného Martina Adamského, jenž tvrdou ranou z první vymetl pavučinky v Pincově svatyni.

Stejně jako v úvodní třetině se i tentokrát Bílí Tygři prosadili v závěru periody. A to při vlastním oslabení. Hostující kapitán Nedvěd vybojoval kotouč, poslal do sóla Tomáše Filippiho. Ten se tváří v tvář brankáři Hrubcovi nemýlil – 4:2.

Hosté se vstřelenou brankou dokázali nabudit a v poslední části dotáhnout utkání alespoň do prodloužení. Ale pěkně popořadě. Čtyřicátá čtvrtá minuta – gól Tomáše Pospíšila. Na tuto branku domácí reagovali trefou Jiřího Hudlera, který opět poslal domácí do dvoubrankového vedení. Ale ani to nestačilo Třineckým k plnému bodovému zisku.

Liberečtí totiž v třiapadesáté minutě hráli další početní výhodu a v té se podruhé prosadil Tomáš Filippi. Hostující forvard tečoval za Hrubce nahození Petra Nedvěda. Severočeši poté vyvinuli enormní tlak, poslední tři minuty hráli bez brankáře. A to jim přineslo ovoce.

Pětačtyřicet vteřin před vypršením řádné hrací doby se dokázal prosadit Petr Nedvěd, který svou druhou branku přidal za přispění jednoho z třineckých hráčů. Na góly bohatý duel tedy dospěl do prodloužení. V něm byli lepším celkem Bílí Tygři, ani jednu z mnoha šancí ale využít nedokázali.

O vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých byli o jeden gól lepší domácí. Za Oceláře se prosadili Růžička a David Květoň, jediným úspěšným exekutorem za Liberec byl Filippi. Třinec – Liberec 6:5 po nájezdech.