Liberec poslední letošní zápas nezvládl, podlehl Litvínovu

Date of publication Author Tomáš Dolejš

Litvínov/Liberec – Poslední zápas roku 2012 odehráli Tygři na ledě Litvínova. Libereckým bohužel nevyšla první třetina, kterou prohráli 1:3, což předurčilo průběh střetnutí. Ačkoliv se Tygří dokázali dotáhnout na jednobrankový rozdíl, Litvínov opět zvýšil. Hostům nepřinesla úspěch ani hra bez brankáře, prosadil se pouze Galamboš a Roman Vlach.

35. kolo, neděle 30. prosince 2012
5:2
(3:1, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Hanzl), 11. Majdan (Lukeš, Hübl), 13. Černý (Piroš), 33. Kubinčák (Hübl, Brejčák), 60. Ručinský (Kubát) – 4. Galamboš (Bulíř, Štich), 25. R. Vlach (T. Urban, Vantuch). Rozhodčí: Fraňo, Šindler – Bryška, Čech. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 450. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2. Hráči utkání: Pavel Francouz – Marek Pinc.

HC VERVA Litvínov

Francouz – Jareš, Kubát, Stříteský, K. Černý, Brejčák, Gula, Charousek, Sklenička – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský – J. Černý, Piroš, Kubinčák – Baláž, Smolka, Pšurný.

Vošvrda (od 13. Pinc) – Čakajík, Štich, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Kajínek, Havíř – Galamboš, Nedvěd, Bulíř – Duda, Filippi, Víšek – Pospíšil, T. Urban, Vantuch – J. Vlach, Bortňák, Bárta – R. Vlach

Hned z kraje utkání měli šanci Tygři, kteří dostali výhodu přesilové hry. Tu však nedokázali proměnit. O první gól se postaral domácí Martin Ručinský, který se přesně trefil svou bekhendovou střelou – 1:0. Na to ale Tygři našli rychlou odpověď. Peter Galamboš jel sám proti Francouzovi, ale byl faulován jedním z domácích. Rozhodčí ponechal výhodu a Galamboš ještě střelil mezi betony brankáře. Už to vypadalo, že Francouz puk udrží, ale Galamboš šťastně spadl a puk došťouchl za jeho záda – 1:1.

O chvíli později byl vyloučen liberecký Petr Nedvěd a byla z toho přesilovka pro Litvínov. Tu dokázal využít během dvanácti sekund. Lukeš poslal puk Jurajovi Majdanovi, kterému nahrávka nesedla, ale přesto dokázal zakončit – 2:1. A to ještě nebylo vše. O minutu později se k puku dostal Jakub Černý a nemilosrdně prostřelil chytajícího Tomáše Vošvrdu – 3:1. Ten po třetím gólu přenechal své místo Marku Pincovi.

Do druhé třetiny vstoupili Tygři trochu méně aktivně. U puku se moc neohřáli. K puku se však dostal v útočném pásmu Vantuch, který nahrál volnému Romanu Vlachovi, a ten vstřelil svůj první gól za posledních pětapadesát utkání – 3:2. Poté však zase Tygry trápily nepřesné přihrávky a málo střel.

Více šancí si vytvořil Litvínov. V polovině utkání napálil do tyče Stříteský a o minutu později už to byla branka z holí Vervy. Trefil se Vojtěch Kubinčák, jenž dorážel při zmatku liberecké obrany – 4:2. Do konce druhé třetiny už se stav neměnil, z Libereckých potrápil Francouze hlavně Petr Nedvěd.

Třetí dějství nebylo o moc lepší než druhé. Tygři měli problém dostat se k puku. Ovšem do šancí se dostali, Adam Jánošík natrefil boční síťku, pár střel poslal i Petr Nedvěd a Tomáš Filippi. Největší příležitost měl Michal Bárta, ale nedokázal proměnit.

Čtyři minuty před koncem zkusili Liberečtí hru v šesti bez brankáře. To k brance nevedlo a dokonce musela zasahovat obrana u odkryté klece. Dvakrát se podařilo odvrátit nebezpečí, ale napotřetí už Litvínovští prázdnou branku zasáhli zásluhou Martina Ručinského - 5:2. V poslední minutě už se nic zajímavého nestalo.