Liberec poprvé v sezóně zaváhal

Date of publication Author Jiří Veverka

L i b e r e c - V dalším zápase pod Ještědem Tygři neuhájili neporazitelnost a hosté z Varů si odvezli všechny body na západ Čech. Utkání rozhodly chyby domácích v obranném pásmu a větší nasazení ze strany hostů. Liberec tedy přišel o vedení a přenechal jej příštímu soupeři - Českým Budějovicím. Nejlepším hráčem domácích byl zvolen <b>Václav Nedorost</b>, který vstřelil jedinou branku Tygrů.

5. kolo, úterý 25. září 2007
1:4
(0:1, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 48. Nedorost (Čermák) - 7. Melenovský, 22. Bílek (Hluchý), 26. Skuhravý, 60. Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1
Diváci: 4 467 . Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4.

Hnilička - Krstev, Zíb, Moravec, Jiruš, Hunkes, Holub, Derner - V. Novák, Pabiška, S. Procházka - L. Čermák, Kašpařík, V. Nedorost - Klimenta, Plodek, Špaček - O. Hruška, Dušek, Jech

HC Energie Karlovy Vary

Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Němec, Řezníček, Duben, Mudroch, Grof, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Kuběna

První třetina

Jako první se už v úvodní minutě ve slibné akci ocitl hostující Kumstát, který se po chybě Tygrů v útočném pásmu ocitl v samostatném nájezdu na Hniličku, ten si ale na jeho blafák dobře počkal. Poté začali být aktivnějším celkem domácí. Hosté nápor přečkali bez úhony. Na druhé straně pak zazněla za Hniličkovými zády tyč, po střele Skuhravého. V šesté minutě překombinovali akci Dušek s Plodkem, kteří byli úplně sami před Mensatorem. Podle pravidla nedáš – dostaneš, se na druhé straně prezentoval přesným zásahem po samostatné akci Marek Melenovský , který prostřelil Hniličku ze střední vzdálenosti - 0:1.

Od těchto chvil byli aktivnější hosté, kteří často zaměstnávali obranu domácích Bílých Tygrů. Ve třinácté minutě se pokoušel navýšit vedení hostí Zucker, který po objetí branky Hniličky trefil jen boční síť. Energii stačilo proti Tygrům bránit střední pásmo. V sedmnácté minutě dostali domácí první příležitost zahrát si přesilovku, za vysokou hůl šel na trestnou Ustrnul. Hráči Liberce ale tuto výhodu ponechali bez využití a Mensator se během dvou minut příliš nezapotil.

Druhá třetina

Druhá třetina začala vyloučením kapitána domácích Stanislava Procházky za vysokou hůl, přesilovku to ale neznamenalo, protože na trestné seděl hostující Milan Hluchý, který si odpykával trest z první třetiny. Když začala přesilovka Energie byl to právě navrátilec Hluchý, který na kruhu našel zcela volného Vítězslava Bílka, který poslal puk podél betonu Hniličky a dal tak svou čtvrtou branku v sezóně - 0:2. Ve čtyřiadvacáté minutě měli Tygři přesilovku, ale jako v předchozím případě ji nesehráli dobře. Ihned po návratu Košťála přišel další trest pro domácí. Hnilička si vyjel daleko z branky a puku se zmocnil Václav Skuhravý, který přesnou střelou od mantinelu překonal libereckého gólmana potřetí. V polovině druhé třetiny se mohlo skóre opět měnit. Mensator ale svůj tým hodně podržel, když na něj vypálil Valdemar Jiruš bombu z mezikruží. Další hezkou akci předvedli přihrávající Nedorost a střílející Čermák, ani on ale ke smůle domácích netrefil přesně.

Třetí třetina

Na začátku třetí třetiny měli domácí další možnost přesilové hry a byla z jejich strany asi nejlépe sehraná. Nicméně ani to nepomohlo Bílým Tygrům k tomu, aby poprvé překonali výborného Mensatora. Osmačtyřicátá minuta, ale už znamenala využitou přesilovku Liberce. Michal Dobroň šel na trestnou za zdržování hry a hned na začátku výhody vyslal ku brance hostí Čermák Václava Nedorosta, který překonal Mensatora střelou od mantinelu ke vzdálenější tyči - 1:3

Domácím vstřelená branka vlila novou krev do žil a začal jejich nápor. Karlovy Vary se uchýlily k obranné hře a na Bílé Tygry jim to stačilo. Domácí se sice snažili udělat něco s nepříznivým výsledkem, většinou ale naráželi na dobře zabezpečené střední pásmo, kde poztráceli spousty puků. Hosté naopak hrozili z rychlých breaků. Na konci třetí třetiny se trenér domácích Dušan Gregor rozhodl odvolat Milana Hniličku z branky a zkusit štěstí v šesti. Ani to a ani vyloučení Krafta Liberci nepomohlo ke snížení.