Liberec pokračuje ve vítězné sérii

Date of publication Author Jan Mráček, Jiří Veverka

L i b e r e c - Další vítězství si připsali Tygři na hřišti soupeře, tentokrát přehráli Vítkovice Steel v poměru 2:1. Góly padaly až v poslední části hry, kdy se postupně trefili Stanislav Procházka a vítězný gól přidal <b>Lukáš Vantuch</b>. Připsal si tak svou první trefu v sezóně a hned měla cenu tří bodů. Tygři se tak posunuli před Budějovice na druhou příčku tabulky.

15. kolo, úterý 23. října 2007
1:2
(0:0, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Burger (Hubáček) - 42. Procházka, 45. Vantuch (Nedorost). Rozhodčí: Polák - Kabourek, Bádal. Vyloučení: 9:9 navíc Hubáček (VIT) 10 minut - Žabka (LIB) 10 min. + do konce utkání. Využití: Bez využití. Diváci: 2839. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 0:0, 0:0, 1:2.

HC Vítkovice Ridera

Pinc - Kuboš (5. - 6. Sedlák), Trnka, Jurečka, Gulaši, Ovčačík, Heš - Ujčík, Šimíček, Krenželok - Weissmann, Burger, Hubáček - Tomášek, Hruška, Köhler - Klimek, Strapáč, Prorok.

Fikrt - Jiruš, Žabka, Krstev, Hunkes, Zíb, Kočí, Holub - Čermák, Kašpařík, Nedorost - Klimenta, Plodek, Víšek - Šachl, Pabiška, Procházka - Vantuch, Dušek, Špaček.

První dějství bylo pro to málo diváků ve vítkovické ČEZ Aréně spíše nudou, než že by z něj vstávali ze sedadel. Nedá se říci, že by oba celky hrály špatně, ale oboustranně chyběla finální přihrávka, která by znamenala alespoň nějakou větší šanci před jednou, nebo druhou brankou. Navíc, to málo střel, které zamířily na gólmany dokázali oba bez větších potíží pochytat. První větší šanci si vypracoval až v deváté minutě nejproduktivnější domácí útočník Viktor Ujčík, který prověřil připravenost Fikrta z nulového úhlu, tomu puk cestoval od ramena před branku a tam si s ním už liberecký gólman věděl rady.

To bylo ale na dlouhou dobu vše, z čeho se mohla nejmenší návštěva v sezóně ve Vítkovicích radovat. Jméno Ujčík se ale do statistik zápasu přece jen zapsalo, a to hned hattrickem, když se tento zkušený forvard nechal v prostřední části třikrát za sebou vyloučit. Pro hosty z Liberce ale hra s mužem v poli navíc neznamenala žádnou výhodu a jejich přesilovky byly bezzubé. Ve druhé třetině se nedala najít akce, která by stála za to být zaznamenána na těchto řádcích.

Vzruch přinesla až třetina poslední. Nejprve vystrašil povedenou tečí Burger vlastního brankáře Pince, který proti tomuto pokusu musel vytáhnout ukázkový semafor. Zanedlouho už se hosté mohli radovat z vedoucího gólu. Kapitán hostí Stanislav Procházka nahazoval zpoza branky před Pince, kde si nešťastně pro domácí srazil puk do vlastní branky bruslí Köhler. O několik okamžiků později bylo vyrovnáno a šťastným střelcem domácího celku byl Burger který propálil z úhlu Fikrta, který měl zcela zakrytý výhled.

Radost a naději fanoušků Vítkovic o osmadvacet vteřin později zmařil svým prvním gólem v dresu Bílých Tygrů v sezóně Lukáš Vantuch, který si prodloužil střídání a po přihrávce Nedorosta, od mantinelu na střed, propálil vše. Nakonec se tato branka ukázala jako vítězná. Domácí sice v závěru měli ještě tlak, i díky faulům hostí, nepomohla jim ale ani krátká power-play. Poté si totiž svou vlastní nedisciplinovaností sebrali naději na zvrat utkání, když dva domácí hráči usedli na trestnou lavici. Zbytek utkání se už dohrál v poklidu, pro Liberec zisk tří bodů znamená posun v tabulce na druhou příčku.