Liberec odrazil závěrečný nátlak a poprvé v sezoně porazil Plzeň

Date of publication Author Jan Kousal

L i b e r e c - V 36. kole hokejové Tipsport extraligy čekala na Bílé Tygry plzeňská Škodovka. S tou má letos podještědský klub nelichotivou bilanci, ale v novém roce se Tygrům mimořádně daří, což nakonec potvrdily šelmy i v utkání se Západočechy, které přetlačili poměrem 3:1.

36. kolo, pátek 09. ledna 2015
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 17. Balaštík (Šimek, Vampola), 38. Bakoš (Bulík, Vampola), 60. Šimek (Výtisk) – 58. J. Sýkora (Kratěna, Mozík). Rozhodčí: Hodek , Horák – Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 517. Střely na branku: 29:20. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Lašák – Výtisk, Šimek, Voráček, Kajínek, Vitásek, Gřegořek – Radivojevič, Vampola, Balaštík – Bulík, Filippi, Bakoš – Vlach, Jelínek, Bartek – Kica, Urban, Bulíř

HC Škoda Plzeň

Machovský – Jeřábek, Pulpán, Boháč, Mozík, Moravčík, Kubka, Pavlíček – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, T. Sýkora, Suchý

Oba týmy se na začátku zápasu rozehřívaly pomalu. Do první opravdu gólové šance se dostal liberecký Martin Bakoš, který se po individuální akci po pravé straně dostal do slibného zakončení, to ale gólem neskončilo.

První branky se diváci v Home Credit aréně dočkali až těsně před koncem úvodní periody, kdy domácí dostali dobrou možnost v podobě přesilové hry. V ní napřáhl Šimek, jeho pokus sice nedoputoval až k Machovskému, ale plzeňská defenziva ho srazila jen k Jaroslavu Balaštíkovi, který měl čas zamířit a nakonec se i přesně trefil.

Ve druhé třetině začali aktivněji Plzeňští, ale ani dvě přesilovky nedokázali hosté přetavit v kýženou branku. Asi největší šanci srovnat měl Simon, který se po dobré střele Jakuba Lva dostal k dorážce. Jánko Lašák se ale roztáhl a zamezil kotouči v cestě mezi tři tyče.

Tygři kontrovali ve vlastním oslabení, Radivojevič nejprve vyvezl puk z obranné třetiny a na hranici té útočné se odhodlal ke střele, která k jeho smůle skončila jen na tyči plzeňské branky. To však ještě ze strany Liberce nebylo ve druhé dvacetiminutovce zdaleka vše.

Tlak domácích totiž zesílil. Jako první mohl zdvojnásobit liberecký náskok Vampola, ten stál na konci akce dua Bartek-Jelínek, ale bekhendovým blafákem si na Machovského nepřišel. Martin Bakoš už se však prosadil, když si po chybě plzeňské defenzivy počkal na přihrávku z otočky od Tomáše Bulíka, následně vykoupal hostujícího gólmana a pak už jen zvedl puk nad beton brankáře Škodovky.

Do třetí části nastoupil Liberec sebevědomě a Plzni prakticky nedal šanci utkání zdramatizovat. Bílí Tygři naopak měli další dobré momenty a Machovský musel být ve střehu. Ani Filippi ani Bulík ale hostujícího brankáře nedokázali překonat.

I když na severočeském celku bylo hodně znát, že upíná zrak směrem ke konci zápasu, Plzeň neměla jedinou gólovou šanci. Necelé tři minuty před sirénou ale dostali Západočeši možnost dvojnásobné přesilovky a v ní tvrdou ranou z pravého kruhu snížil Ján Sýkora. Liberečtí už si ale náskok pohlídali a v závěrečném power-play hostů stvrdil vítězství Tygrů Radim Šimek.

36. kolo, pátek 09. ledna 2015
(1:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky

HC Škoda Plzeň