Liberec odnesl třinecký rozjezd režírovaný Králem

Date of publication Author Václav Rybáček

T ř i n e c - Až v pátém zápase odcházeli Bílí Tygři z ledové plochy s prohrou. Ta přišla na třineckém ledě. Oceláři doposud nevyhráli a o svém premiérovém tříbodovém zisku rozhodli v samém závěru utkání, kdy výhru zařídil i pečetil doposud tápající lídr mužstva Richard Král. O obě branky Liberce se přičinil útočník <b>Leoš Čermák</b>, který jednou asistoval a jednou sám přesně zakončoval.

7. kolo, neděle 26. září 2004
4:2
(0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 28. Bonk (Peterek), 34. Pletka, 57. Král (Janků), 60. Král (M. Rozsíval) - 38. Tomajko (Čermák, Rataj), 55. Čermák (Duben). . Rozhodčí: Kubeš - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4197. střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - M. Rozsíval, Čakajík, Podhradský, Mezei, Hunkes, F. Štefanka - Melenovský, Bonk, Peterek - Kucharczyk, Skořepa, Pavelek - Janků, Král, Pletka - Bordowski, Polanský, Hašek.

Hnilička - L. Šmíd, Jiruš, Krstev, M. Duben, Holub, J. Hanzlík - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - R. Vrbata, Kotalík, Nedorost. Trenéři: Paleček, Dvořák, Kapoun.

Souboj útočně laděných mužstev začal očekávaně. Akce střídala akci, ale do větších příležitostí se dostala až ve 4. minutě Kotalíkova řada. Nebezpečně na Lakosila pálil Vrbata, ale domácí gólman úspěšně zakročil a dostal se do tempa. Hnilička musel krotit pokus Polanského, ve 13. minutě jej tvrdě prověřil střelou z kruhů také Pletka. Stoprocentní gólovku si však Oceláři schovali až na samotný závěr první části, Kucharczyk si prohodil puk s Pavelkem, ovšem Hnilička prvně jmenovaného parádně vychytal. Aktivita se třineckým sice gólově nevyplácela, ovšem vyloučením Rozsívala dostali domácí možnost hrát alespoň přesilovou hru.

Ta byla rozdělena přestávkou a nebezpečnější část přesilové výhody byla k vidění ve druhé třetině. Jmenovec vyloučeného Patrika třinecký Michal zahájil kanonádu, do které přispěli i Čakajík a Melenovský. Už v plném počtu se do střelecké listiny mohl zapsat Hašek, který ale netrefil odkrytou klec. Zastavit rostoucí tlak Ocelářů mohli hosté zastavit ve 27. minutě v přesilové výhodě, ale ta paradoxně povzbudila domácí borce. Peterek totiž v oslabení projel ve 28. minutě do útočného pásma, přihrál Bonkovi, který přesnou střelou pohnul skórem - 1:0. Za pět minut již to bylo o dva góly, Král našel Pletku, který spíše nazdařbůh vystřelil, ale teč jednoho z libereckých beků byla smrtelná - 2:0. Liberečtí mohli snížit v jedné ze dvou následujících přesilových her. Po gólově nepovedené první se ve druhé přesilovce protáhl před Lakosila Tomajko a chladnokrevně zavěsil - 2:1. Do druhé sirény se mohlo změnit skóre ještě několikrát, ale ani dorážející Kucharczyk, ani Polanský již Hniličku nepřekonali.

Šance Liberce na vyrovnání přišla ve 44. minutě, kdy ujížděla dvojice Čermák-Rataj, ale Podhradský skvělým způsobem výpad přerušil. Lakosil o čtyři minuty později řešil další závar, tentokrát v hlavní roli s Vaicem a Podkonickým. Vymanit domácí z rostoucí převahy hostí se jal Bonk, byl však faulován Hanzlíkem, který si šel svůj zákrok odpykat. Domácí toho v přesilovce příliš nevymysleli a Liberec trestal. Smůlu si při druhém gólu Liberce vybrali i domácí, Čermák s pomocí tečujícího obránce Podhradského vyrovnal, 55. minuta - 2:2. Jenže za minutu se za držení poroučel k trestoměřičům Patrik Rozsíval a Králova řada rozpálila obranné pásmo Tygrů. U pravé tyčky nakonec vyjetím zpoza branky protlačil puk do sítě Král - 3:2. Liberec se rval o ztracený bod, ale jeho snahu definitivně znehodnotil opět Král, který již do prázdné branky pečetil 25 sekund před závěrečnou sirénou - 4:2.