Liberec na Kometu nestačil a prohrál o tři branky

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c – Bílí Tygři přivítali na domácím ledě tým z Brna. V zápase se poprvé představil nový gólman Ján Lašák, ale byla to pro něj hořká premiéra. V utkání rozhodla druhá perioda, v níž Brněnští dvakrát zasáhli a ani v závěrečné hře bez brankáře Severočeši nedokázali srovnat a navíc inkasovali do prázdné klece. Tři důležité body do tabulky tak Tygrům unikly.

44. kolo, pátek 31. ledna 2014
0:3
(0:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Hanzlík), 34. Kempný (Čermák), 60. J. Svoboda (Čermák). Rozhodčí: Hodek, Minář – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:8, navíc Bartek (LIB) trest ve hře, Němec (KOM) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 354. Střely na branku: 29:22. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Průběh utkání: 0:3. Nejlepší hráči: Ondřej Vitásek – Michal Kempný.

Lašák – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Gřegořek, Vitásek, Čutta – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Filippi, Urban – Valský, Mikyska, Jass.

HC Kometa Brno

Čiliak – Kempný, Kováčik, Miller, Kuboš, Hanzlík, Sedlák, Dlapa – Káňa, Němec, T. Svoboda – J. Svoboda, Hruška, Zohorna – Burian, Koreis, Novotný – Polodna, Čermák, Vondráček.

V páteční podvečer nastoupili Bílí Tygři na svém ledě proti brněnské Kometě. V domácí sestavě došlo k několika změnám, v brance nastoupila nová posila Ján Lašák, reprezentanta Zachu nahradil junior Mikyska.

V úvodu byli aktivnější liberečtí hráči, hned v prvních minutách si vytvořili pěkné šance. Bulíř se však v brankovišti neprosadil a spolupráce Barteka s Bulíkem také nevyšla. Kometa v druhé polovině první periody však dostala dobrou výhodu, když se nechal vyloučit Výtisk na čtyři minuty. K výrazné šanci se ale paradoxně dostal Bulíř, odkrytou klec ale netrefil.

Brněnští dlouhou přesilovku nevyužili, ale o chvíli později na ní čekala ještě delší. Domácí Bartek dostal trest ve hře a na hosty tak čekala pětiminutová přesilová hra. V ní zahrozil Káňa, ale nepřešel přes novou akvizici Lašáka. Další pokusy Komety už nebyly tak nebezpečné. Na konci prvního dějství si ještě vyměnili názory Hunkes se Svobodou, k pěstnímu souboji však nedošlo.

Do prostřední části vstoupili lépe hosté a při hře čtyři na čtyři se dokázali prosadit. Jan Hruška se dostal ke kotouči v pásmu a snadno se přes nedůslednou domácí obranu dostal k zakončení bekhendem až za záda libereckého gólmana – 0:1. Chvíli na to se po dlouhé době hrálo opět v plném počtu a Tygři se snažili srovnat, ovšem k výraznějším šancím se nedostali.

Zato hosté mohli navýšit, Novotný v tutovce ale nechal vyniknout dobrým zákrokem Lašáka. V třicáté třetí minutě dostal Liberec k dispozici přesilovku, ale ani v ní se neprosadil, ba naopak. V oslabení unikl Michal Kempný a domácí obrana znovu zklamala. Lašák se dostal mimo dosah branky a severočeští beci už před odkrytou nic nezmohli – 0:2. Chvíli na to mohl dát důležitý kontaktní gól Nedvěd ze své obvyklé pozice, netrefil se ideálně.

Závěrečnou třetinu provázela mnohá vyloučení, ale oba týmy se v převahách nedokázaly prosadit. Liberec měl výhodu pět na tři, Kometa poté pět na čtyři. Největší šance pro domácí zřejmě byla následná přesilovka čtyři na tři, která trvala minutu a půl, Tygrům se ale nedařilo vůbec nic. Od padesáté minuty se pak hra ustálila v plných silách na obou stranách a Liberečtí už se pomalu připravovali na nápor, který by mohl dojít k vyrovnání.

Ale snaha o vstřelení byla z pohledu Severočechů efektivní nebyla, Tygři se hodně trápili a nedokázali vymyslet kloudnou akci. Veškerou snahu zastavila pozorná obrana Moravanů. Vitáskovo nahození odpálili beci z brankoviště, na druhé straně v protiútoku Koreis netrefil branku. Tři minuty před koncem nahodil Výtisk od modré, ale v následné skrumáži se nikdo k zakončení nedostal.

Tygři v závěru zkoušeli hru bez gólmana. V ní se dostal Filippi k dobré střele, ale kotouč jako by do branky nechtěl a minul ji o několik čísel, o chvíli později ani Bulíř v tutovce minul. Nakonec se kotouče chopil Jakub Svoboda a přes celé hřiště zpečetil stav utkání na 3:0 ve prospěch hostujícího celku.