Liberec doma nedal branku a opět prohrál

Date of publication Author aVAL, Michal Lauterbach, Radek Vokál

Další smolné utkání sehráli ve Svijanské aréně Bílí Tygři. Svou šanci na body proti předposlednímu Zlínu nedokázali využít, podruhé ze tří domácích zápasu nevstřelili ani branku a odešli poraženi. Skóre průměrného utkání otevřeli hosté už ve druhé minutě. V průběhu celého zápasu se šance objevovaly na obou stranách, všechny pokusy domácích ale mařil výtečný gólman Tuček. Domácí byli gólu nejblíže v úvodu 2. třetiny, kdy Čakajík nastřelil břevno. Tygři nevyužili ani jednu ze svých přesilovek a tak přišel pět minut před koncem trest v podobě druhého gólu za Faltovými zády. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen centr <b>Jan Plodek</b>.

, neděle 05. ledna 2003
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Pivko (I. Rachůnek, Jenáček), 55. Blaťák (Marušák, Vlach). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3860.

Falta - Čakajík, J. Moravec, Jiří Hanzlík, Krstev, R. Pospíšil, Gřegořek - Kábrt, Kašpařík, M. Musil - Kropáč, Michal Straka, M. Hájek - Rozsíval, Plodek, Jiří Kudrna - Jankových, Pabiška, Víšek.

PSG Berani Zlín

Tuček - Marušák, Blaťák, M. Hamrlík, Galvas, Zubíček, Homer - Balaštík, Vlach, Veselý - I. Rachůnek, Jenáček, Pivko - Martin Čech, Ministr, Hubáček - Mokrejš, Filip, Záhorovský.

Utkání začalo menší šancí domácích, když si Kábrt roztáhl brankáře Tučka, ale přepadl přes hokejku zlínského obránce. Z následujícícho protiútoku ve druhé minutě po podařené kombinaci Rachůnek nahodil puk na Faltu a Pivko poměrně šťastně skóroval, když puk Faltovi propadl a nekontrolovaně poskakoval v brankovišti. Ve 3. minutě měl velkou šanci Pavel Kašpařík, který se s Musilem utrhl a vyrazil do útoku dvou na jednoho. Přihrávku však dostal od Musila příliš pozdě, takže byl už příliš blízko u Tučka a nestačil puk zasunout do sítě. V 5. minutě se pěknou střelou blýskl Jan Kudrna, puk se od brankáře odrazil k jeho bratrovi Jiřímu, který ale puk nestihl dorazit. Dalších několik minut se odehrávalo spíše ve středním pásmu a hráči se do útočných třetin dostávali jen velmi obtížně a nezahrozili vážnější akcí. Ve 13. minutě ujeli Jankových s Pabiškou, ale závěrečná přihrávka na Pabišku neprošla. Z následného protiútoku hosté opět pohrozili nebezpečnou střelou Ministra. V 16. minutě byl vyloučen domácí Musil za sekání. Hosté se při přesilovce dostali ke třem střelám, ze kterých ale jen u jedné musel Falta zasahovat. Na konci třetiny byl ještě vyloučen zlínský bek Marušák za sekání, ale Bílí Tygři se do konce třetiny dostali jen k jedné střele Kašpaříkem, který zahrozil z bodu pro vhazování.

Druhá třetina začala dvaatřicetisekundovou přesilovkou domácích, ve které se ale Tygři ke střele nedostali. Chvíli na to byl vyloučen hostující Zubíček za hákování. V této přesilovce se již domácím dařilo poměrně lépe a největší byla Čakajíkova střela, která ale skončila na břevně Tučkovy branky. Ve 26. minutě se pěknou střelou zaskvěl Michal Straka, tu Tuček vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Kropáč, Tuček ale jeho pokus kryl. Ve 28. minutě Gřegořek zachytil vyhazovaný puk, ale než si puk stačil zpracovat, byl zlínskými obránci odzbrojen. V polovině zápasu našel Krstev nádherným pasem na útočné modré Kropáče, který se po následné nevydařené střele ještě dostal k odraženému puku a zpoza brány ještě našel najíždějícího Krsteva. Jeho dobrou střelu ale výborně chytající Tuček kryl. Poté byl vyloučen opět Harmlík, ale během celé přesilovky byla na domácím týmu vidět nervozita. Po skončení přesilovky byl vyloučen domácí Čakajík. Přesilovka hostí začala velkým zaváháním a neshodou zlínských obránců, kteří mezi sebou nechali ležet volný puk, toho využil Plodek, ale byl při nájezdu zezadu obtěžován zlínskými hráči a nakonec se k zakončení nedostal. Pak se dostali do brejku Jankových a Kašpařík, finální přihrávka ale opět neprošla. V poslední šanci druhé třetiny se objevil zlínský Ministr, který zachytil špatné Kropáčovo vyhození, ale jeho střelu zastavil Falta efektním semaforem.

Poslední dějství začalo poměrně klidně, žádný z týmů se dlouho nemohl dostat k větší šanci. Až ve 45. minutě se dostal do šance Kropáč. Chvíli na dostali Tygři soupeře pod tlak, který střelou zakončil Kašpařík. Ve 48. minutě byl vyloučen Moravec, ale domácí dobrým obsazováním nepustili Medvědy k jediné střele. V 52. minutě dostal Čakajík krásnou přihrávku před prázdnou branku, ale nestačil poskakující puk dostatečně rychle zpracovat. V 55. minutě byl vyloučen Krstev a Medvědi při přesilovce rozhodli zápas. Stačilo jim k tomu po vhazovní pouhých pět vteřin. Vlach vyhrál ve středním pásmu buly, Marušák poslal dopředu Blaťáka, který za modrou čárou napřáhl a prostřelil Faltu.

O dvě minuty později byl vyloučen Zubíček, Straka mohl při přesilovce střelou z kruhu pro vhazování snížit, Tučkova lapačka ale opět vynikla. Poté si trenér Jandač vzal oddechový čas a snažil se hráče vybudit k závěrečnému náporu. Přesně tři minuty před koncem opustil Falta brankoviště a domácí vrhli všechny síly dopředu. Tygři se usadili před Tučkem, dlouho kombinovali, až to vypadalo, že na sebe nikdo nechtěl vzít střeleckou odpovědnost. Minutu před koncem se hosté dostali před opuštěnou domácí klec, liberečtí obránci ale stačili střelu od modré vyrazit nad branku. Poté si vybral time-out trenér hostí Venera, po kterém se už domácí ke střele nedostali.

Medvědi tak poprvé v sezóně Bílé Tygry přemohli, ukončili sérii šesti porážek a naopak svému soupeři připravili třetí prohru v řadě.

Během pondělka přineseme i ohlasy hráčů po utkání.