Letní posily přispěly k udržení neporazitelnosti

Date of publication Author Radek Vokál, Petr Suchý

Po čtyřech výhrách nad papírově slabšími soupeři se Bílí Tygři utkali s curyšskými Lvy, semifinalistou posledního ročníku švýcarské ligy. V první třetině gól nepadl, ve druhé se pak strhla přestřelka, po které šli domácí do šaten s vedením 3:2. Ve třetí části Liberečtí dokázali vybojovat alespoň remízu 3:3. Za Bílé Tygry skórovali Vaic, Duben a <b>Podkonický</b>, přičemž pro všechny tři hráče šlo o první gólový zápis v tygřím dresu.

přát., středa 11. srpna 2004
(0:0, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky

Branky a přihrávky: 24. Petrovický (Camenzind), 32. Meichtry (Streit, Alston), 34. Camenzind (Petrovický, Seger) - 28. Duben (Vaic), 31. Podkonický (Vampola, Duben), 51. Vaic (Víšek, Holub). Rozhodčí: Kurmann - Wehrli, Wirth. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 800.

ZSC Lions (Zürich)

Sulander (Náhradník: Buerlimann) - Streit, Meichtry, Furrer, Ramholt, Seger, Stoffel, Back, Kout - Alston, Robitaille, Helfenstein - Raffainer, Zeiter, Virta - Micheli, Camenzind, Petrovický - Paterlini, Trachsler, Gerber - Claudio Moggi, Sandro Moggi

Falta (Náhradník: Hnilička) - Duben, Krstev, Moravec, Holub, Ovčačík, Hanzlík, Jareš, Rygl - Procházka, Novák, Plodek - Vaic, Rozsíval, Vampola - Podkonický, Víšek, Klimenta - Jech, Pabiška, Šulc

Bílí Tygři vstoupili do utkání pouze se čtyřmi útočnými formacemi. "Pokračovali jsme přesně podle plánu. V každém utkání měla jedna formace zůstat odpočívat, dnes to vyšlo na Rataje, Tomajka, Čermáka a obránce Šmída s Jirušem," řekl nám asistent generálního manažera Bartoloměj Salanský.

Zápas začal vyrovnaně a rozhodčí se postaral o to, že si oba týmy mohly vyzkoušet přesilové hry, potažmo hru v oslabení.

Po vyrovnané první třetině, která skončila nerozhodně 0:0, začaly ve druhé dvacetiminutovce padat také branky. Domácí tým dostal do vedení jeho nejlepší hráč Róbert Petrovický, který se prosadil v oslabení. Bílí Tygři otočili na 1:2 brankami Vaice a Dubna, poté však vyrovnal domácí obránce Meichtry. Vedení vrátil domácím dalekonosnou střelou po asistenci Petrovického Camenzind. Bílí Tygři tak odcházeli do šaten za nepříznivého stavu 2:3.

"Udělali jsme pár chyb, které soupeř dokázal potrestat. Sami jsme se přitom dostávali do velkých šancí, bohužel jsme je podobně jako v minulém utkání nedokázali zužitkovat," řekl kapitán týmu Václav Novák. Ten ve svém hodnocení dál pokračoval: "Dělá nám ještě stále potíže rozehrávka z vlastního obnranného pásma. Zbytečně si často komplikujeme život, to se také stalo při prvním inkasovaném gólu. Jinak si ale myslím, že jsme hráli dobře. Na to, že je začátek sezony a vlastně jsme odehráli pár přípravných zápasů, nevypadá naše hra zle. Dnes to bylo navíc proti kvalitnímu soupeři, hrálo se čistě a tvrdě do těla. Řekl bych, utkání, jaké má být."

Liberečtí se nakonec přeci jen dočkali a v poslední dvacetiminutovce se urodila vyrovnávací branka z hole Andreje Podkonického. Robustní slovenský útočník přišel pod Ještěd z amerického Portlandu a podobně jako Vaic s Dubnem si připsal v dresu Tygrů první přesný zásah do černého.

přát., středa 11. srpna 2004
(0:0, 3:2, 0:1)

Branky a nahrávky

ZSC Lions (Zürich)