Krok od finále! Tygři zvládli i třetí duel a vybojovali první mečbol!

Date of publication Author Jan Kousal

Mladá Boleslav/Liberec - Také třetí semifinále přineslo velmi tuhou bitvu, kterou ale opět dotáhli do vítězného konce Bílí Tygři. Svěřenci Filipa Pešána se ujali vedení hned v první minutě a už ho nepustili. Skvělý výkon předvedl brankář Ján Lašák, jenž pochytal všechny pokusy Bruslařů a připsal si první nulu v letošním play-off.

SF3, pondělí 04. dubna 2016
(0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky

Branky a nahrávky: 1. Řepík (Bulíř, Birner), 9. Vampola (Řepík), 31. Mojžíš (Radivojevič, Řepík). Rozhodčí: Hribik, Šír – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 13:12, navíc Urban a Lenc (oba MBL) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 200. Střely na branku: 19:25. Průběh utkání: 0:3. Nejlepší hráči: Jakub Klepiš (MBL) a Ján Lašák (LIB).

BK Mladá Boleslav

Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský (A), Rýgl, Robar, Kučný, Ovčačík – Klimenta (C), Klepiš, Lenc – Jarůšek, Urban, Pacovský – Hyka, Bárta, Pabiška – Látal, Hruška, Ďurač

Lašák – Šimek, Ševc (A), Mojžíš, Derner, Plutnar, Vitásek, Kajínek – Bakoš, Vampola (A), Radivojevič (C) – Birner, Bulíř, Řepík – Valský, Jelínek, Křenželok – Lakatoš, Špaček, Stránský – Ordoš

Bílí Tygři vstupovali do utkání s vedením 2:0 v sérii, v beznadějně vyprodané ŠkoEnergo Aréně je ale nečekalo nic jednoduchého. Začátek se však šelmám povedl skvostně. Na konci úvodní minuty vyrazili Severočeši do přečíslení, Michal Bulíř zadovkou vybídl k zakončení Michala Řepíka a ten přízemní ranou mezi Rittichovy betony otevřel skóre – 0:1.

Na druhé straně ohrozil libereckou bránu Hyka. Ten chytře prověřil Lašáka od levé tyče, Tygři však nebezpečí v podobě kotouče poskakujícího kolem brankové čáry dokázali včas odvrátit. Následně měli hráči v modrobílých dresech k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Tu se jim sice využít nepodařilo, v klasické přesilovce ale vypálil Petr Vampola, jehož svižná střela zápěstím skončila v mladoboleslavské bráně – 0:2.

Přesilovku pět na tři si záhy vyzkoušeli i domácí. Největší příležitost v ní zaznamenal Stříteský, který svou tvrdou ranou pořádně protáhl Jána Lašáka. Ten nakonec silou vůle vyrazil těsně mimo tři tyče a výrazně se přičinil o to, že Liberečtí šli do kabiny s dvoubrankovým náskokem.

Prvních deset minut druhého dějství jednoznačně patřilo oběma brankářům, kterým se dařilo krýt pokusy všech hráčů. Třicet vteřin po polovině periody ale v přesilové hře Bílých Tygrů napřáhl od modré čáry Tomáš Mojžíš, jehož rána příklepem za přispění Rýglovy nešťastné teče doputovala až do sítě – 0:3.

Vzápětí mohli Bruslaři korigovat. Jarůšek, který se mezi libereckými beky protáhl až před libereckou svatyni, procedil kotouč mezi rukou a tělem Jána Lašáka. Puk ale těsně nepřešel brankovou čáru. To o chvíli později na druhé straně černá pryž za Rittichem skončila. Jelínek po svém samostatném úniku dotlačil kotouč do mladoboleslavské sítě, jenže rozhodčí nakonec branku neuznali pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Ve třetí třetině liberecká obrana pokračovala ve skvělé defenzivní práci, která nedávala Mladoboleslavským příliš mnoho příležitostí skórovat. Bruslaři naopak darovali Tygrům další přesilovou hru pět na tři. Tu ale hostující hokejisté tentokrát nevyužili.

Co se nepovedlo v přesilovce, mohlo se povést v oslabení. Valský obral o puk chybujícího Jarůška, a dostal se tak do velmi nadějné pozice, ze které ale jen přestřelil. Následně pálil z levého kruhu Krenželok, jeho rána se ale těsně nevešla pod břevno brány střežené Davidem Rittichem. V samotném závěru se blýskl famózním zákrokem Ján Lašák. Slovenský brankář totiž skvěle zasáhl proti pokusu Hyky z bezprostřední blízkosti. Svěřenci Filipa Pešána si tak připsali třetí bod a v úterním střetnutí budou moci celou sérii ukončit.

Marian Jelínek
„Vstup do utkání jsme si představovali trošku jinak, udělali jsme velkou chybu, kterou soupeř potrestal. Pak jsme se dostali do tří a Liberec nám odskočil už o dva góly. Bylo to pro nás psychicky moc těžké, nemohli jsme se pak dostat do hry. Klíčové bylo, že se nám ve dvojnásobné početní výhodě nepodařilo vstřelit branku. Byly tam i klasické přesilovky, ale hráli jsme je velmi špatně. S respektem k soupeři musím říct, že byl lepší a zaslouženě vyhrál, nicméně ani my jsme neodvedli špatný výkon. V závěru jsme měli málo hráčů, zranili se nám Tomášové Voráček s Klimentou a neměli jsme už tolik sil na to, abychom zápas zvrátili. Prohráváme sice 0:3, ale nedáme kůži zadarmo, chceme vyhrát aspoň jeden zápas.“

Filip Pešán
„Sehráli jsme opět velmi těžké, vyrovnané utkání. Troufnu si však říct, že jsme tahali za delší konec my. Byli jsme organizovaní v obranném pásmu a proměnili několik šancí. Mohli jsme dát možná i víc gólů, ale domácí brankář zachytal výborně. Kluci byli trpěliví, organizovaní a disciplinovaní, ale v úterý nás čeká další těžké utkání. Michal Birner ráno odjede k doktorovi, momentálně nejsem schopen říct, v jakém je stavu.“

SF3, pondělí 04. dubna 2016
(0:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky

BK Mladá Boleslav