Klubový rekord překonán! Tygři popětatřicáté v sezoně vyhráli a z Třince vezou tři body

Třinec - Na ledě třineckých Ocelářů naši hráči úspěšně vstoupili po reprezentační přestávce zpět do extraligového kolotoče úspěšně. Dlouho vyrovnané utkání nakonec v závěru dokázali i díky skvělému výkonu Marka Schwarze přetavit ve výhru 3:0 a po rekordním pětatřicátém vítězství v sezoně zaokrouhlili svůj dosavadní bodový zisk na rovných 100 bodů.

45. kolo, úterý 16. února 2016
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bulíř), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (Jelínek). Rozhodčí: René Hradil, Robin Šír – Jaromír Bryška, Přemysl Skopal. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 782. Střely na branku: 38:31. Průběh utkání: 0:3.

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Linhart, Nosek, Galvas, M. Doudera, Hrabal, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký (A), Irgl (C) – Svačina, Žejdl, Matuš – Rufer, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský (A), Tybor – Jašek.

Schwarz – Ševc, Šimek, Derner, Mojžíš, Výtisk (C), Vitásek, Plutnar – Lakatoš, Vampola (A), Řepík – Radivojevič (A), Bulíř, Bakoš – Krenželok, Jelínek, Valský – Vlach, Stránský, Ordoš.

Pro Liberecké přišla hned na úvod jedna dobrá zpráva – do sestavy se po zranění opět zapojil Dominik Lakatoš, který naskočil rovnou do první formace. A byl to právě Lakatoš, kdo založil první zajímavou šanci Tygrů, když nabil k ostré ráně Michalu Řepíkovi, jeho projektil však skončil v lapačce Šimona Hrubce.

Na druhé straně se proti domácím musel předvést Marek Schwarz, na kterého postupně nevyzráli Rákos ani Rufer. Domácí byli v první třetině aktivní a Schwarz tak měl více práce, než jeho protějšek Hrubec. Velkou šanci si Třinečtí vytvořili v přesilové hře, když se Svačina zjevil zcela sám před brankou, nepropálil však hbitý Schwarzův beton.

Do útoku se tlačili také Tygři, Hrubec však dlouho nemusel vytáhnout žádný výrazný zákrok. Naopak v samotném závěru třetiny se opět zaskvěl Marek Schwarz, když Svačina našel před brankou volného Rákose, který okamžitě pálil, také on ale ztroskotal na zkušeném Tygrovi v naší kleci. Po první třetině tak zůstal stav bez branek.

Petr Vampola při vhazování

To se mohlo změnit hned po jedenácti sekundách druhého dějství, kdy se do úniku dostal Kopecký, ale zamířil mimo tři tyče. Na druhé straně našel Ševc dlouhým pasem volného Valského, proti jeho střele se ale stihl Šimon Hrubec přesunout. Hra se rychle přesunula před Schwarze a ten musel čelit kličce Draveckého, jenž se zjevil před brankou sám, také tentokrát si ale gólman poradil.

Jako by se snad brankáři trumfovali, kdo vytáhne lepší zákrok, předvedl se následně opět Hrubec. Jaroslav Vlach se dostal na hranici brankoviště k odraženému kotouči a třinecký strážce svatyně už dokonce ležel na ledě, stejně však stihl vymrštit lapačku a puk do ní zachytit. O minutu později už se však naši hráči mohli radovat. Radim Šimek nahodil od modré čáry a bezmocný Hrubec tentokrát nemohl přes stínící hráče nic vidět, kotouč tak zastavila až síť.

Vstřelená branka naše hráče nakopla a rázem byli Tygři na ledě aktivnější. Brzy si do dobré pozice najel Krenželok, jeho pokus ale Hrubec vyrážečkou srazil do bezpečí. Třinečtí sice dostali výhodu přesilové hry, tu však využít nedokázali. Krátce po vyrovnání sil na ledě naopak mohl zahrozit střelou Vitásek, jeho pokus však byl zblokován Douderou až do ochranné sítě.

Oceláři míří na zteč

Ve třetí třetině tak domácí museli dotahovat jednobrankovou ztrátu. Brzy však zahrozili naši hráči, kteří mohli ještě více odskočit. Krenželok se dostal ke střele po přihrávce od Jelínka, pálil však pouze do boční sítě. Na druhé straně se po střele Noska odrazil kotouč k Tomáši Kopeckému, ten ale ani tentokrát vynikajícího Marka Schwarze překonat nedokázal.

Hra byla v průběhu závěrečné dvacetiminutovky často kouskována, došlo na vylučování na obou stranách a čas pozvolna utíkal, což nahrávalo Tygrům do karet. Naši hráči vysoko napadali a po jedné takové akci vybojoval Stránský kotouč v útočném pásmu, jeho přihrávka před branku však žádného ze spoluhráčů nenalezla.

S přibývajícími minutami potřebovali Oceláři nutně skórovat, pokud chtěli dotáhnout zápas do prodloužení, vše si ale zkomplikovali, když byl čtyři minuty před koncem vyloučen Lukáš Galvas. Přestože se Tygři během ní neprosadili, těsně po návratu Galvase na led posunul Valský do mezikruží na najíždějícího Lukáše Krenželoka a ten přesnou ranou dodal šelmám klid. Třinec to sice ještě zkusil v šesti, místo korekce stavu však skóroval Branko Radivojevič a postaral se o definitivní tečku.

Jiří Dopita
„Před pauzou jsme měli sérii utkání, ve kterých jsme bodovali, a sami jsme byli zvědaví, jak to bude po přestávce. Dnes to bylo o první brance, která rozhodla zápas. Ve druhé třetině jsme museli začít míchat se sestavou, nedohráli nám dva útočníci. To se projevilo v poslední třetině, soupeř byl velmi trpělivý a druhou trefou udělal za utkáním tečku.“

„Utkání bylo ze začátku technicky nedokonalé na obou stranách, myslím, že se projevila herní pauza. Hráli jsme velmi dobře organizovaně v obraně, výborně jsme drželi obranné pásmo. Domácí se sice dostali do několika šancí, ty ale výborně vychytal Marek Schwarz. Za naši celozápasovou trpělivou hru jsme byli odměněni brankami, za výhru na horké třinecké půdě jsem rád.“