Klimenta zařídil hodně důležité druhé vítězství v sérii

Date of publication Author Jan Švanda

Bílí Tygři uspěli ve třetím zápase čtvrtfinálové série s třineckými Oceláři a ujali se vedení v sérii 2:1. V již tradičně vyrovnaném duelu otočili Tygři ve třetí třetině nepříznivý stav ve svůj prospěch. O vyrovnání se nejprve postaral Ondřej Hruška a rozhodující branku zaznamenal v 56. minutě <b>Tomáš Klimenta</b>. Liberečtí tak poprvé v této sezoně zdolali Slezany v normální hrací době. Čtvrtý zápas se hraje ve Werk Aréně zítra v 17 hodin.

ČF3, pátek 09. března 2007
2:3
(0:0, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. Korhoň (Výtisk), 39. L. Říha (Pácal) - 38. Šachl (Pabiška), 43. O. Hruška (S. Procházka), 56. Klimenta (Víšek). Rozhodčí: Minář, Smeták - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 4892. Střely na branku: 33:45. Průbeh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. Stav série: 1:2.

HC Oceláři Třinec

Čechmánek - D. Seman, Výtisk, Frühauf, Pácal, Kroupa, Frolo - Kolusz, Štefanka, Skořepa - Hlouch, Peterek, Martynek - Korhoň, L. Říha, Tomas - J. Daneček ml., Steber, Pavelek.

Hnilička - Moravec, Jiruš, Krstev, Zíb, Žabka, Kočí, Rýgl - Novák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Tomajko, Šachl, Dušek - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka.

Třinec byl v útočném snažení lehce aktivnější. Už ve čtvrté minutě do vyložené šance pronikl Pavelek, ale po samostatném nájezdu na Hniličku technickým pokusem mezi betony nevyzrál. To bylo na dlouho všechno. Oceláři vzápětí dostali výhodnou přesilovku o dva muže, ovšem sehráli ji bídně a za celých 106 sekund pořádně nezaměstnali gólmana.

Druhý pokus už dopadl lépe. Na rozhraní první a druhé části šel Liberec na 53 sekund opět do tří a jedinou sekundu před uplynutím dvojnásobné přesily dorazil Výtiskovu střelu za Hniličku pohotový Korhoň. Taktické manévry pak ustoupily do pozadí. Najednou vytasili drápy i Bíli Tygři, kteří Werk Aréně ukázali, že umí také útočit. Jenže Čechmánek znovu uzamkl prostor mezi třemi tyčemi. Zlikvidoval Plodkův výpad a především sólo Klimenty, který v polovině druhé části neuspěl ani s opakovanou střelou. Čechmánek pak špičkou betonu vykopl i Procházkův švih, ale v 34. minutě za něj v brankovišti musel zaskočit Štefanka, který v dvojnásobném oslabení těsně před čárou vyrazil nohou dorážku Podkonického.

Aktivnější výkon Liberec přinesl efekt až v 38. minutě, kdy před Čechmánkem pozměnil Šachl směr Pabiškovy rány. Jak pracně Severočeši ztrátu vygumovali, tak rychle jejich dřina přišla vniveč. Třinec převážil skóre na svou stranu opět v přesilovce, když Pácal s Říhou mistrně ošálili bránící čtyřlístek včetně gólmana Hniličky a domácí útočník z úhlu zavěsil.

Mohlo se zdát, že Oceláři v třetím dějství zamknou veškeré průnikové cesty do vlastního pásma, ale už po třech minutách trestuhodně nechali před brankou úplně bez povšimnutí Hrušku, který Čechmánka zkušeně oklamal bekhendovou kličkou. Defenzivní hrubka srazila Juříkův celek do útlumu a vypadalo to, že oba týmy směřují k prodloužení. To však ještě nebyl konec třineckého zmaru. Při Tomasově vyloučení Frolo za brankou přišel o helmu a přesně v okamžiku, kdy podle pravidel opouštěl hrací plochu, liberecký kvintet vyšachoval třinecké trio a Klimenta dokončil obrat. Omráčený Třinec už nenašel sílu na vyrovnání. V posledních dvou minutách střídavě zkoušel power play, ale v jediné příležitosti Skořepa při pokusu o blafák zakopl a neusměrnil puk vedle Hniličkova betonu.