Kladenská tvrz dobyta

Date of publication Author Jan Švanda

Veledůležité tři body vezou Bílí Tygři z kladenského zimního stadionu. Domácí sice v zápase dvakrát vedli, když v obou případech využili přesilovou hru, hosté však v závěrečné třetině skóre otočili ve svůj prospěch. Vítěznou branku vstřelil v 52. minutě po skvělé přihrávce Nováka <b>Stanislav Procházka</b>. Liberec tak posílil své naděje na účast v elitní čtyřce a zároveň si definitivně zajistil účast v play-off.

47. kolo, úterý 15. února 2005
2:3
(1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Michael Frolík (Kalla), 34. Patera (Špelda, T. Kaberle) - 30. Klouček (V. Nedorost), 43. M. Duben (V. Novák, Podkonický), 52. S. Procházka (V. Novák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Smeták - Padevět, Čížek. Vyloučení: 8:9, navíc Hrdina (Kladno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3066.

Rytíři Kladno

Orct - Ševc, T. Kaberle, Špelda, Zeman, Jelínek, P. Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Gardoň, Hrdina - Horna, Zajíc, Mrázek - Michael Frolík, Kalla, M. Hořava. <b>Trenéři:</b> Müller a Tatíček.

Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, M. Duben, Jiří Hanzlík, Ovčačík, Víšek - V. Nedorost, Kotalík, R. Vrbata - Čermák, Rataj, Tomajko - P. Rozsíval, Podkonický, Vaic - S. Procházka, Plodek, V. Novák. <b>Trenéři:</b> Paleček, Dvořák a Kapoun.

Liberečtí Bílí Tygři dokázali uspět na ledě kladenského Rabatu, přestože po dvou třetinách prohrávali 2:1. Toto vítězství znamená, že Liberec splnil cíl vytyčený před touto sezonou a definitivně si zajistil účast v play off, které bude hrát poprvé v historii klubu.

Hned ve 2. minutě putoval na trestnou lavici domácí obránce Jiří Zeman, z přesilovky však hosté nic nevytěžili. Hosté, v sestavě již s uzdraveným Leošem Čermákem, se poprvé osmělili v 5. minutě, tečovanou střelu Tomáše Kloučka Orct vyrazil. Na druhé straně to zkoušel Tomáš Kaberle. V rozhodující chvíli mu však sjel kotouč z hole. V 7. minutě se do velké šance dostal Vaic, Orct ho ale vychytal. Změnu skóre nepřinesla ani střela Mrázka a hlavně tutovka Horny, Hnilička výborně zasáhl. Do vedení se jako první dostali Kladenští, za krosček putoval na trestnou lavici Jiří Hanzlík a Rabat početní výhodu dokázal využít. Kalla přihrál Michaelu Frolíkovi, který propasíroval puk okolo tyčky za Hniličkova záda. Vyrovnat mohl vzápětí Andrej Podkonický, který v bezprostřední blízkosti proti Orctovi neuspěl. Těsně před pauzou vystřelil pěkně Rozsíval, kladenský gólman byl ale pozorný.

Hned po půl minutě hry druhé třetiny se po přihrávce Tomáše Kaberleho dostal do dobré šance Vítězslav Bílek, jeho střela však mířila těsně vedle tyče. V polovině utkání se hosté přeci jen dočkali vyrovnání. Ve 30. minutě se Hrdina vracel z trestné lavice, kde si odpykával dvouminutový trest za podražení. Liberec zůstal v obranném pásmu. Puku se zmocnil na modré čáře Tomáš Klouček, který takovou nemastnou, neslanou střelou překonal překvapeného Orcta v brance a zaznamenal tak premiérovou trefu v dresu Bílých Tygrů. Radost hostů však netrvala dlouho. Ve 33. minutě se totiž Kladenským naskytla dvojnásobná početní výhoda, když byl nejprve vyloučen za nedovolené bránění Šmíd a poté obdržel dvouminutový trest za hrubost Hnilička. Domácí uzamkli Bílé tygry v obranném pásmu a Pavel Patera dostal svůj tým opět do vedení. Domácí byli při chuti, vehementně se snažili o pojistku, výborný Hnilička byl ale proti.

Ve 43. minutě přišel pro kladenské fanoušky šok! Václav Novák se protáhl kolem mantinelu, jeho tvrdou střelu Orct neudržel a pro Miroslava Dubna již nebyl problém uklidit puk do prázdné brány. Hned na to mohl strhnout vedení na stranu Bílých Tygrů Vrbata, Orct se však překvapit nenechal. V 52. minutě se Liberci podařil dokonalý obrat v zápase. Novák našel přihrávkou před bránou Stanislava Procházku, který rybičkou prodral puk mezi Orctovy betony. O vyrovnání se pokoušel Radek Gardoň, kterému však radost překazil výtečný Hnilička. Domácí to ještě zkusili s hrou bez brankáře, Bílí Tygři si ale zkušeně závěr pohlídali a vezou tak z Kladna cenné tři body, kterými se dostali na čtvrtou příčku tabulky.